Idejas galda rotāšanai Ziemassvētku svinībām šaurā lokā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. decembris 2020 11:49
181

Ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šogad svarīgāk nekā citus gadus ir savlaicīgi izdomāt, kā rotāt svinību galveno norises vietu – svētku galdu. Interjera dizaineri ierosina šogad sevi un savus pašus tuvākos iepriecināt ar vakariņām pie skaisti rotāta galda, atvēlot vietu arī tiem, kuri viesībām pievienosies attālināti.

IKEA interjera nodaļas vadītājs Darius Rimkus aicina pamazām un pa solītim mājokli piepildīt ar Ziemassvētku noskaņu, pieliekot pa kādai lampiņu virtenei, tekstilizstrādājumam un rotājumam. Viņš iesaka kombinēt vienota stila rotājumus, arī svētku galdā, un atklāj galvenos svinību galda dekorēšanas principus, lai ikvienā mājā virmotu līksma Ziemassvētku noskaņa, pat tad, ja šogad svētki tiks svinēti daudz šaurākā lokā. 

Vienots stils visā telpā

“Jaunus rotājumus un interjera priekšmetus izvēlas tā, lai tie piestāvētu telpā jau esošajiem interjera priekšmetiem, arī sienu un grīdas krāsai, aizkariem un pat mēbelēm. Šo padomu ir vērts atcerēties, arī veidojot svinību galda noformējumu, lai tas piestāvētu telpas kopējam interjeram,” stāsta D. Rimkus.

Viņš skaidro, ka, izvēloties rotājumus un lampiņu virtenes vienā krasā vai līdzīgās krāsās, svētku galds, Ziemassvētku eglīte un viss mājoklis būs kā vienots svētku ansamblis, un rotājumi viens otru papildinās. Īpašos svētkos ir vērts likt lietā izteiksmīgas krāsas, kuras ikdienā reti izmanto. Tas pastiprinās svētku sajūtu. 

Pieskaņo un kombinē

Siltas un svinīgas svētku noskaņas radīšana nebūt neprasa daudz laika un nav pat jāiegādājas vesels vezums ar jauniem Ziemassvētku rotājumiem – papildini jau esošo klāstu ar pieskaņotiem šķīvjiem, salvetēm un svecēm. Svētku sajūtu var uzburt, arī pieskaņojot šīs lietas traukiem, galdautam un rotājumiem, kas iegādāti iepriekšējos gados.

“Droši variē ar stiliem, tradicionālā stila priekšmetus liekot līdzās modernajiem. Piemēram, senatnīga dizaina glāzes var lietot kopā ar mūsdienīgiem galda piederumiem un šķīvjiem, un klasiskas formas svečturiem līdzās var likt LED lampiņu rotājumu zem stikla kupola. Lai atšķirīga dizaina priekšmeti neradītu nekārtības iespaidu, ir nepieciešams kāds vienojošais elements, piemēram, vienkrāsains galdauts vai galda celiņš. Kā svētku galda galveno rotājumu visā galda garumā var izklāt mākslīgo augu virteni, kas izgaismota ar LED lampiņām. Kombinējot dažādus stilus, ieteicams izmantot vienas krāsas priekšmetus,” ar padomiem dalās interjera nodaļas vadītājs.

Izbrīvē vietu uz galda

Viena no izplatītākajām kļūdām, dekorējot svētku galdu, ir pārpilnība: pārāk daudz rotājumu, šķīvju un arī ēdiena. Atstājot uz galda vairāk brīvas vietas, var iegūt kārtīgāku kopskatu. Ja galdā paredzēts celt vairākus ēdienus, to var darīt pakāpeniski. Ēdienus galda tuvumā var salikt ratiņos; tur var glabāt arī salvetes, desertus vai pat traukus, lai tie nenomāktu galda svinīgo ietērpu. Nenotiesāto ēdienu slēgtos traukos vajadzētu salikt uzreiz pēc maltītes un noglabāt ledusskapī, lai ēdiens ilgāk paliktu gards.

Ziemassvētku galda rotājumam izmantojot LED lampiņu virtenes, ieteicams izvēlēties ar atkārtoti uzlādējamām baterijām darbināmas virtenes, lai elektrības vadi nevienam netraucētu. 

Daba vienmēr ir modē

Dabas veltes, kas salasītas kādā pastaigā, var noderēt gan mājokļa, gan arī galda dekorēšanai. “Čiekuri, egļu zari, melleņu vai brūkleņu mētras – līdz ar tiem dabas skaistums ienāk tavās mājās. Zarus un mētras var izkārtot vāzē vai apsliet ar glītu lenti, veidojot mazas buntītes, ar ko rotāt šķīvi vai auduma salvetes,” stāsta D. Rimkus.

Atceries par krēsliem

Arī krēsli var būt noformējuma odziņa. Tas īpaši var noderēt, ja galds ir mazs un uz tā daudz vietas aizņem ēdiens. Pat vienkāršāko krēslu var pārvērst par Ziemassvētku troni, tam pieliekot ar lenti apvītu vainagu un apaļos eglīšu rotājumus. 

Atsevišķi, tomēr kopā

Šis gads paliks atmiņā kā iespēja daudzām ģimenēm ierastās tikšanās vietā atklāt jaunus veidus, kā svinībās būt kopā, pat esot gana tālu vienam no otra. Vakariņu galdu var novietot datora tuvumā vai viedtālruni uz galda var nolikt uz neliela paaugstinājuma tā, lai ekrānā būtu redzami visi ap šo galdu sasēdušie. Tā ģimenes locekļi, kas svētkus svinēs citur, jutīsies iesaistīti un varēs apmainīties ar veiksmes vēlējumiem nākamajam gadam. Lai vai kādā izpausmē, kopības sajūta ir Ziemassvētku lielākais dārgums un skaistākā rota. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies