Finanšu instrumenti, dzīvības apdrošināšana, privātie pensiju fondi un cits īpašums

pece
pece 14. janvāris 2012 00:00
1252

Valsts ieņēmumu dienests skaidro - jautājumi un atbildes par fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanu.

 

 

 

1) Ja personai pieder vairāku valstu parādzīmes, kā tās jādeklarē?

 

Ja šo valstu parādzīmju emitents ir Latvijas valsts vai arī cita valsts, bet tās atrodas personas finanšu instrumentu kontā Latvijā (Latvijā reģistrētajā kredītiestādē vai brokeru sabiedrībā), tad mantiskā stāvokļa deklarācijā tās ir jāuzrāda, ja to kopējā iegādes vērtība ir virs 10 000 latu.

 

Pārējos gadījumos šādas parādzīmes ir jādeklarē neatkarīgi no vērtības.

 

2) Darba devējs personas labā veic iemaksas privātajos pensiju fondos vai veic dzīvības apdrošināšanas (ar uzkrāšanu) iemaksas. Vai persona šie uzkrājumi ir jādeklarē?

 

Jādeklarē, ja kopējais uzkrājumu apmērs pārsniedz 10 000 latu slieksni.

 

3) Kā deklarēt dzīvības apdrošināšanu un uzkrājumu?

 

Jādeklarē, ja kopējais uzkrājumu apmērs pārsniedz 10 000 latu slieksni. Turklāt privāto pensiju fondu vai apdrošinātāju identificējošā informācija mantiskā stāvokļa deklarācijā ir jānorāda tikai par tādiem uzkrājumiem, kuru kopējā summa pārsniedz 1 000 latus.

 

4) Kā novērtēt personisko mantu, kuru persona vēlas deklarēt – piemēram, sudraba karošu komplektus, kas palika no vecmāmiņas un vai to norādīšana deklarācijā neizsauks nodokļu sekas?

 

Mantiskā stāvokļa deklarācijā informācija par personīgo mantu ir jāuzrāda, ja to veido viena lieta, kuras vērtība pārsniedz 10 000 latus, vai vienveidīgu lietu kopums, kuru vērtība pārsniedz 10 000 latus. Tādējādi sudraba karošu komplekti mantiskā stāvokļa deklarācijā ir uzrādāmi, ja deklarācijas iesniedzējs uzskata, ka to kopējā vērtība pārsniedz 10 000 latus. Novērtējot mantas vērtību persona var izmantot iegādes vērtību, ja tādas nav - tirgus vērtību vai jebkuru citu identificējamu vērtību.

 

Mantiskā stāvokļa deklarācija ir informatīva, tādēļ nodokļa sekas no sudraba karošu komplekta uzrādīšanas neradīsies.

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies