Es netaupu – es plānoju!

Autors: pece, 2011. gada 3. maijs, 00:00:00
Es netaupu – es plānoju!

Jēdziens taupīšana man šobrīd uzdzen šermuļus, par to vien visi runā – taupīt, taupīt un savilkt jostas. Jā, man gribētos tērēt nedomājot, tomēr jāatzīst, man savi izdevumi ir jāplāno.


Maijs nebūs mans taupības mēnesis šogad, jo plānā ir vairāki pasākumi, kuri prasīs arī krietnus finanšu līdzekļus, kā arī gada ģimenes mazais ceļojums. Lielajā brauksim kādu citu gadu, jo kaut kā nav izdevies iekrāt lielam ģimenes ceļojumam pagaidām.

 

Esmu mēģinājusi vest sīku grāmatvedību par saviem izdevumiem, bet man tas šķita par laikietilpīgu un ķēpīgu. Tomēr, ja nespētu savilkt galus kopā vai nesaprastu kur paliek nauda, kura reizēm izkūst kā pērnais sniegs pavasara saulītē, tad šī ir laba iespēja ieraudzīt savus tēriņus kopsakarībās. Bez tam ļoti, ļoti negribas atzīties pašai sev, ka esi iztērējusies lieki un nevajadzīgi!

 

Neko jaunu nepateikšu par sava budžeta plānošanu - vispirms nomaksāju visus ikmēneša rēķinus, atlieku mazliet neparedzētiem izdevumiem, atskaitu domās naudu jubilejām, pasākumiem, lielākiem pirkumiem un iegūstu budžetu tēriņiem, kurā ir jāiekļaujas! Noskaņoju, ka tas ir iespējams un parasti arī izdodas!

 

Neskumstu, ja kādu mēnesi sanāk vairāk piedomāt pie ikdienas tēriņiem, jo kādu laiku var mierīgi ietaupīt uz pārtikas izdevumiem, rūpīgāk plānojot ēdienkarti, un veikalā iepirkties pēc saraksta.

 

Esmu atklājusi, ka ir pietiekami daudz izklaižu iespēju, kuras neprasa lielus ieguldījumus. Ja rūpīgi izpēta piedāvājumu, tad gandrīz ik nedēļas nogali ir kāds bezmaksas pasākums bērniem. Bet papētot kinogalerijas piedāvājumu, ne reti var atrast interesantas filmas, kuru demonstrēšanu vismaz daļēji sponsorē kāda vēstniecība vai fonds. Bet Rīdziniekiem ir tik daudz jauku vietu, kuras izpētīt un kur var nokļūt ar sabiedrisko transportu, ja nav pašiem sava auto – piem. Daugavgrīvas cietoksnis, Mangaļsala, Dampurva ezera taka un taml vietas, kar var gan izstaigāties, gan pikniku uzrīkot vai bumbu uzspēlēt. Tā teikt, kas meklē – tas atrod!

 

Starp citu, pavisam drīz jau 9.maijā būs Eiropas Savienības Dārza svētku pasākumi un 14.maijā Muzeju nakts!Izmantosim iespējas!

 

Foto no http://www.pursepage.com/

 

Sieviešu Klubā maijs – taupības mēnesis. Sākam eksperimentu

Kā ietaupīt 25 % uz veselības izdevumiem? Spied šeit un izlasi atbildi!