Elbakjans atzīstas: vectēvs viņam licis šķirot atkritumus

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. marts 2018 17:17
1217

“Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans, kas simtiem jauniešus Latvijā iedvesmojis sportiskam dzīvesveidam, nesen plašākai sabiedrībai darījis zināmu kādu līdz šim par viņu neatklātu faktu. Par spīti aizņemtībai un skarbā vīrieša tēlam, Elbakjans ir atkritumu šķirotājs, ko ar stingru roku esot audzinājis viņa vectēvs. “Visu laiku dabonu iekšā, ja pirms izmešanas neesmu salocījis kartona kasti līdz galam,” stāsta Raimonds.

Vienlaikus Raimonds atzinis, ka patiesi pateicas savai ģimenei par to, ka tā ieaudzinājusi rakstura stingrību un iemācījusi spēju uzņemties iniciatīvu mainīt lietu ierasto kārtību. Līdzīgi esot arī ar atkritumu šķirošanu, kas Raimondam ir gana tuva un ieaudzināta jau ģimenē. “Mans vectēvs, kas dzīvo ar mani vienā māja, vienmēr kontrolē, lai dzeltenajā konteinerī nebūtu iemests nekas cits kā papīrs un plastmasa. Visu laiku dabonu iekšā, ja neesmu salocījis kasti līdz galam, piemēram, ja nopērku kedas un izmetu kasti, tai noteikti ir jābūt salocītai,” dalās “Ghetto Games” aizsācējs. Arī viņa mamma ir zaļā dzīvesveida atbalstītāja un aktīvi iestājas par visu ekoloģisko.  

Atkritumus Elbakjans ne tikai šķiro pats, bet arī māca to darīt “Ghetto Games” kustības jauniešiem, kas pulcējas Grīziņkalnā. Tādēļ arī tur ir uzstādīti atkritumu šķirošanas konteineri. Kā atzīst Raimonds, bijuši pat gadījumi, ka tādēļ, ka apmeklētāji nevērīgi piegružojuši apkārtni, tiek apturēts pasākums. Tas varējis turpināties vien pēc tam, kad apmeklētāji sakopuši teritoriju. Tāds esot Grīziņkalna nerakstītais likums, kas mācot jauniešiem, cik svarīga ir apkārtējā vide un ko nozīmē atkritumu šķirošana.

Iestājoties par atkritumu šķirošanu, Elbakjans iesaistīsies unikālā labdarības kampaņā “Ziedo un šķiro bērnu kustību priekam!”, aicinot ikvienu šķirot atkritumus un tādējādi veikt ziedojumu bērnu rehabilitācijas centram “Poga”. “Prieks, ka, šķirojot atkritumus, varam ne tikai mazināt kaitējumu dabai, bet arī paveikt vēl kādu citu svētīgu darbu,” teic Raimonds, atgādinot, ka savdabīgo ziedojumu var veikt pie 22 “Maxima Latvija” veikaliem Rīgā, kur par katru kilogramu sašķiroto atkritumu “Latvijas Zaļais punkts” 10 centus ziedos bērniem ar kustību traucējumiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies