Dzērvenes, kas aug dārzā

nosiguldas
nosiguldas 23. septembris 2014 11:54
1856

Jau ilgāku laiku plānoju, ka manā dārzā varētu parādīsies lielogu mellenes un dzērvenes. Kad jautāju kā audzēt, man kundzīte tirgū teica, ka tā kā viņa audzē savam priekam, tad īpaši nesaspringst un ražas pietiek gan sev gan arī nedaudz tirgum. Mēslot gan vajadzēs.

WP_20140914_003 IMG_1457

Ilgi lauzīju galvu, līdz mana draudzene ieteica, lai īpaši nemeklēju visādas pamācības, bet paņemu automašīnas riepu, nogriežu virsu. Izroku bedri, kur augs dzērvenes un izklāju to ar parasto plēvi, tad tur ievietoju riepu. Sacīts darīts, sagatavoju vietu un riepu, kuru piepildu ar kūdru un zāģu skaidām, gan, jau pāris gadus stāvējušām, jo lasīju, ka svaigas nav labi izmantot, tad piepildīju ar ūdeni, uz tādu apjomu iestādīju trīs

 IMG_1454

dzērveņu stādiņus. Kāds bija mans prieks un pārsteigums, ka rudenī ienācās pirmās dzērvenes.

Runājot par stādiem, es tos pirku Baltezera stādu audzētavā. Pavasarī parasti stādiņiem ir labas atlaides un tad, kad man vajadzēja papildināt jau esošo stādījumu, es Stādu parādē, Siguldā vispirms apmeklēju tieši šīs audzētavas stendu, jo stādiņus, kas maksāja ( 0.70 Ls), izpirka ļoti ātri.

Šogad ogu raža nav tik liela, toties paši ceri ir lieli un sulīgi un te ir jāpiebilst, ka laikam jau tomēr pie tā esmu vainīga es, jo šogad ļoti centīgi mēsloju dzērvenes.

Ko var darīt ar ogām.

IMG_2707

Es sukātus negatavoju, bet draudzenes recepti gan šogad izmēģināšu.

Lielogu dzērvenes nepieciešams ievietot saldētavā, lai ogas sasalst, tad izņemt un apbērt ar cukuru. Pēc atsalšanas tās atdod savu sulu un iznāk labs sīrups.

Ko ar šo gribu teikt, ja ir vēlme mēģināt audzēt dārzā lielogu dzērvenes to var un vajag darīt. Ir pārbaudīts, viss aug un neprasa daudz pūļu, galvenais jāuzmana, lai augsne ir mitra un nesaaug nezāles .

www.darznieksiesacejs.lv

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē jaunos Timotei šampūnus

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies