Divās nedēļās reģistrē gandrīz 600 velosipēdu; akciju turpinās līdz 15.maijam

pece
pece 11. maijs 2013 00:00
853

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) akcijā kopš 22.aprīļa reģistrēto velosipēdu skaits pietuvojas sešiem simtiem, aģentūru LETA informēja direkcijā.

CSDD veloreģistrā tagad pavisam kopā ir reģistrēti aptuveni 14 300 velosipēdu.

Direkcijā skaidro, ka līdz aprīļa vidum, kad vēl nebija uzsākta akcija, pusmēneša laikā tika reģistrēti aptuveni 50 velosipēdi, bet akcijas laikā gandrīz identiskā periodā - teju 600 divriteņi. Martā reģistrēti aptuveni 130 braucamrīku, februārī - 70, janvārī - 50.

Ņemot vērā velosipēdistu lielo interesi, direkcija ir nolēmusi velosipēdu reģistrēšanas akciju pagarināt līdz 15.maijam plkst.12.

Šobrīd ir zināmi 12 balvu īpašnieki, no kuriem daļa balvas jau ir saņēmuši. Vakar viens balvu komplekts tika pasniegts CSDD Liepājas nodaļā.

Akcijā katrs 50.reģistrētājs balvā saņem velosipēda saslēdzēju un atstarojošu vesti "Velosipēdu redzi?!".

Kā ziņots, velosipēdu var reģistrēt CSDD e-pakalpojumos - mājaslapā "https://e.csdd.lv". Velosipēdu savā īpašumā var reģistrēt fiziska persona, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, kā arī juridiska persona.

Reģistrā par velosipēdu un tā īpašnieku norādāma šāda informācija - velosipēda marka, modelis, rāmja numurs, rāmja numura foto un velosipēda foto.

Samaksa par velosipēda reģistrāciju CSDD e-pakalpojumos ir 64 santīmi, un tā jāveic divu stundu laikā pēc velosipēda elektroniskās reģistrācijas. Iespējams iegādāties velosipēda reģistrāciju apstiprinošu uzlīmi, papildus samaksājot 1,29 latus, - uzlīme tiek nosūtīta pa pastu uz deklarēto adresi.

Info avots:

www.leta.lv

 www.csdd.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ArtursB 7. jūnijs 2018 19:28

Arī es nesen iegādājos velosipēdu, velo veikalā https://vienibasgatve.lv/ , un esmu ļoti apmierināts.

Rebeka 13. maijs 2013 13:03

Apsveicu :)

KRX 13. maijs 2013 12:59

Mēs vakar noskatījām savus jaunos braucamos un izskatās, ka man pirmo reizi mūžā būs velosipēds :$ (party)

Noelle 13. maijs 2013 10:57

Es arī jau safočēju savu ričuku, lai varu piereģistrēt un pievienot bildes :)

Šī būs jau otrā vasara, kad aktīvi braukāju ar velo tieši brīvajā laikā "veselības nolūkos" (lai gan manas kājas regulāri no tā cieš - staigāju zilumaina, jo regulāri kaut kādā veidā sasitos).
Man ir diezgan sportisks ričuks un tādai komfortablai braukāšanai pa Rīgas ielām tas, manuprāt, ir labākais variants, jo veloceliņu tīkls jau nu mums nemaz nav tik labs, līdz ar to daudz sanāk cīnīties ar augstajām apmalītēm, drausmīgo ielu segumu. Tas viss būtu sāpīgāk panesams ar kaut kādu "fashion" ričuku braukājot - man tīri vienkārši tā būtu žēl, jo visi šie pārbaudījumi tīri tehniski nav veselīgi ritenim.

Bet es tiešām priecājos, ka velobraucēju skaits arvien pieaug. Žēl tikai, ka atbilstoši nepieaug gājēju rēķināšanās ar velobraucējiem. Jā - tieši ar gājējiem, nevis autovadītājiem, manuprāt, ir vislielākās problēmas. Cilvēki ne vien neskatās, kur iet, bet nereaģē uz zvanīšanu, nepieskata savus bērnus, kuri pārvietojas tik ātri un strauji maina virzienus, ka bieži vien, lai izvairītos no tāda mazuļa, nākas mesties nost no trotuāra zem mašīnas riteņiem... Un vēl, nez kādēļ, gājēji mūždien pārvietojas pa veloceliņiem un piktojas, ja aizrāda, ka viņiem josla paredzēta blakus...

Rebeka 12. maijs 2013 20:10

Nu jā ir daļa cilvēku kuriem rvelosipēds ir tāda brīvdienu vai vakaru izbraukumu pašikošanas ar smuku velo un stiliņam, bet ir arī tādi kuriem tas ir ikdienas transports un tādi kļūst arvien vairāk un vairāk... tāpat kā ir auto braucēji, kuriem ir ikdienas auto kā transports un ir citi kuriem ir auto ar kuru izrādīties...

VIT@ 12. maijs 2013 18:51

pēc bildēm skatoties, liekas ka tomēr tas ritenis tiek izvēlēts visai rūpīgi, ar zināmu tā teikt fashion izvēlēts, vēl visi aksesuāri, nu vārdu sakot nav tāds, kaut kāds ritenis :)

Rebeka 12. maijs 2013 11:25

Drīzāk otrādi velosipēds paliek par ikdienu arvien vairāk un vairāk cilvēkiem... riteņbraucēji kļūst arvien vairāk, cilvēki brauc ar tiem visur... paliek no kaut kā īpaša, par ikdienas transporta līdzekli... :)

emmanuelle 12. maijs 2013 06:28

Man loti patiik braukt ar riteniem-iipasi ar kalnu riteniem pa mezu.Riigaa patika ritenbrauceeji-patika ,ka brauc pa iipasu celinu! :)

VIT@ 11. maijs 2013 10:42

Interesanti, man vispār patīk skatīties kā Latvijā velisopēds paliek par kaut ko tādu īpašu un ir lieliski, ka valsts veicina to vēl papildus :)