Dārzkopja piezīmes- pirmā nedēļa jau aiz muguras

nosiguldas
nosiguldas 11. februāris 2011 00:28
1237

Šorīt ir tas retais rīts, kad no mājas ārā negribas iet, salu just nevarēja, bet sniegs sapūsts līdz potītēm, vējš un neviļus ķer sevi pie domas, kā tas viss jau apnicis.


Tā kā pagaidām viss ir sastādīts, pievērsīsimies tēmai, kura varētu būt interesanta daudziem.

 

Tātad zaļumi uz palodzes.

 

Mēs jau vienā no dienām piekārāmies šai tēmai.

 

Cerīte pastāstīja savu praksi- audzēju uz palodzes seleriju unpētersīļus-pamatnoteikums podos ir jāiestāda jaupavasari klā mazi stādi,jo necieš pārstādīšanu.Ir arī 2 podi ar rozmarīnu/garšo/,bet timiāns ilgi neturējās.

 

Parasti rudenī pārstādu arī bazilikus,bet skaidri zinu ,ka turēsies tikai līdz novembra beigām-gaismas par maz.Un protams ,ka diedzējam arī sīpolus. Kā jau noskaidrojām, uz palodzes varam audzēt dilles un baziliku, kinzu, timiānu, salātus. Pētersiļi un seleriji dīkst lēnāk, tapēc tos iesējot sanāks labi stādi dārzam un domāju ir vērts pamēģināt Cerītes ieteikumu, kādu atstāt podā uz nākošo ziemu.

 

Var, protams, no dārza ienest selerija un pētersiļa sakni, bet manā gadījumā, es pie saknēm netikšu vēl ilgi, jo dārzā sniegs līdz ceļiem. Tagad galvenie prikšnosacījumi: trauciņus var izvēlēties pēc patikas, pat nogrieztas piena pakas un olu kastītes. Jāizmanto laba zeme, manā gadījumā izmantošu to pašu variantu, ko puķēm.

 

Kastītes jānovieto tuvu logam vai uz palodzes, lai pietiktu saulītes un siltuma. Galvenais- sējumus neiekaltēt, lai ātrāk sadīktu sēkliņas der ķastītes apklāt ar plēvīti, vai uzlikt stiklu, tikko parādās pirmie asniņi plēvīte jānoņem. Kad stādiņi paaugušies tos nepieciešams izpiķēt. Stādījumi nav papildus jāmēslo.

 

 

Savādāk būs ar sīpollokiem, mazos stādam kā redzams foto, vēl var arī cieši salikt vienu pie otra pārtikas kastītē un audzināt ūdenī. Pērkot sīpolus pārtikas veikalā priekš lokiem labāk izvēlēties sīpolus kam ir redzami lociņi, tos tāpat var audzināt ūdenī un ļoti skaistu bildīti bija iesūtījusi Maijucis11. 

 

Lai lociņi būtu pastāvīgi jāstāda vairākās kārtās, vienu šodien otru piemēram pēc nedēļas u.t.t. Nu ko ķersimies pie darba, par procesu manā palodzes dārziņā pastāstīšu pirmdien..........

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Aggie 11. februāris 2011 11:21

...man arī būs sīpoliņi...

...vakar izravēju lielos podus, lai labāk būtu saredzami tulpju un narcišu asni... bet šorīt viena tulpe bija paaugusies gandrīz pa 10 cm... vai tiešām asni tik ātri mēdz augt?

...un tad vēl vakar iegādājos efeju... laidīšu gar palmu, jo šī ziema man tās ir nosaldējusi...

...un šie blogi ir tik iedvesmojoši, ja parasti būtu tā, izdarīšu tad un tad, tad tagad visu gribas padarīt jau ātrāk...

smukaa 11. februāris 2011 11:17

es sapnjoju par peetersiiljiem spilgti zaljos podinjos...

sandrulish 11. februāris 2011 11:15

paldies par ieteikumiem,,,!!!!Man arī kas beidzot ir jāsāk, sīpoliņi noteikti būs pirmie,,,")

Cerīte 11. februāris 2011 11:12

Patiesībā garšaugu audzēšana podos ir mana nodeva nevis dārzkopībai-ar to es ņemos pa dārzu,bet gan manai vājībai uz kulināriju,un te nu es lietoju visu k o var un gatavojos ziemai jau laicigi-gan ž āvēju,gan sasaldēju ''zupas garšaugu komplektu s'' gan ari sastādu podos.

smukaa 11. februāris 2011 11:02

Paldies:)