Dārzkopja piezīmes- paceļam dobi

nosiguldas
nosiguldas 10. maijs 2011 00:00
712

Tā kā jau dārzkopības lietas tiek apspriestas vienā no klubiņiem, centīšos stāstīt par nedaudz citām lietām un padalīšos personīgā pieredzē, darbos, ko veicu.

 

Labprāt gribētu dzirdēt arī kādas mūsu profesionāles viedokli, ja lasot liekas ka daru nepareizi, vai varētu dot padomu, kā darīt labāk.. 

 

Man pašai vienmēr ir licies, ka dobes pacelšana ir ļoti ķēpīgs darbs un kā ar kokiem, kas tur aug gadiem. Mūsu uzdevums bija pacelt dobi pa 10.cm. Iespaidīgi, vai ne. Dobē bija divi lieli kokaugi, ko izrakt būtu neiespējams. Vispirms izrakām visus augus izņemot minētos divus kokus, tad pacēlām dobi ar zemes slāņa palielināšanu, ko stingri piemīdījām, tad izlīdzinājām un norullējām ar smagu rulli, mājās es esmu izmantojusi plastmasas mucu pilnu ar ūdeni. Tagad par kokiem, zemes līmeni ap kokiem nepacālām atstājām tos bedrē, tas ir izveidojām apkārt kokam tādu kā uzkalniņu, kuru nostādījām ar klājeniskiem augiem. Izskatās "UH ", gan skaisti, gan interesanti.pēc augu sastādīšanas visu nomulčējām. No rīta skatoties uz padarīto darbu neticējās, ka to varēja izdarīt pa vienu dienu.

Jaunums priekš manis bija speciāla sieta izmantošana, veidojot grāvi, kad tā iekšējās malas nostiprinātas izklāj ar sietu, kam pāri pārber zemi un tam pa virsu stāda zālīti.

Jau ilgāku laiku plānoju, ka manā dārzā šogad parādīsies lielogu mellenes un dzēvenes. Kad jautāju kā audzēt, man kundzīte tirgū teica, ka tā kā viņa audzē savam priekam, tad īpaši nesaspringst un ražas pietiek gan sev gan arī nedaudz tirgum. Mēslot gan vajadzēs.

 

 Tā nu ķēros pie darba, vietā kur dzīvoju ir paskāba augsne, atradu vietu aizvējā, kur ir saulīte un iestādīju pirmo krūmiņu, izvēloties stādu paļāvos uz pārdevēja goda prātu. Otro krūmu jau pirkšu noteiktas šķirnes. Kad tuvosies rudens pastāstīšu, kā man veicās.

Lielogu dzērvenēm jau ir sagatavota vieta mini purviņām, bedrē ir ieklāta plēve, mašīnas riepai ir nogriezta virsa, izveidojās trauks ar tukšu apakšu, tā tiek likta bedrē ar plēvi un ierakta, lai būtu vienā līmenī ar dobi. Piepildīju savu purviņu ar kūdru un zāģu skaidām, gan, jau pāris gadus stāvējušām, jo lasīju, ka svaigas nav labi izmantot, tad piepildīju ar ūdeni, uz tādu apjomu stādīšu trīs dzērveņu stādiņus.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 10. maijs 2011 16:33

vēlāk kad sanāks ielikšu kādu fotogrāfiju un protams padalīšos veiksmēs un neveiksmēs

minniite 10. maijs 2011 13:32

Tu mani ieinteresēji ar to purviņu. Tik diez vai tuvākajā laikā tāds būs. Bet ideja super! (Y)

nosiguldas 10. maijs 2011 08:44

Labrīt, man tāds jau ir un ūdensroze tur zied katru gadu, pie tam nevienu gadu es to no ūdens neesmu izņēmusi, ja būs interesanti, pastāstīšu.

lauritta123 10. maijs 2011 00:26

Grāvis, mini purviņš- tas jau ir kaut kas! Tādu apņēmīgu un izdomas bagātu sievieti var tikai paslavēt. Ceru, ka arī man "reiz dārziņš būs".. gribētos dekoratīvu dīķīti ar smuki apaudzētām puķēm apkārt..