Dārzkopja piezīmes- marts

nosiguldas
nosiguldas 10. marts 2011 00:55
659

Esmu atgriezusies un gatava pastāstīt, kas notiek manā palodzes dārziņā un ko no jauna esmu pasākusi.


Tātad gundegas no sešām piecas dzīvo, visām ir skaistas zaļas lapu rozetītes. Begonijas mostās ļoti lēnām, ir vēl tādas kurām lapu pumpuriņus neredz. Amariļļi izskatās, ka šogad neziedēs, jo  pacietības man protams pietrūka un es laiku pa laikam nedaudz puķu podus palaistīju un nu jau parādās mazas zaļas lapiņas.

 

Tagad par minī siltumnīcu uz virtuves švammītēm, sāk parādīties pirmie asniņi, neteikšu, ka viņi izskatās ļoti p[ievilcīgi , ko ar viņiem darīšu tālāk nezinu, kad paaugsies izdomāšu, dilles droši varēs ieliks podā ar zemi, bet kas būs ar salātiem laiks rādīs.

 

Kādu laiku neko īpašu vairāk nedarīju, bet vakar tiku pie sēklām, tām gan beidzies derīguma termiņš, bet nolēmu mēģināt.

 

Nu lūk:

 

Iesēju tomātu sēklas ( ja būtu jāpērk nekad neaudzētu, reizi mēģināju nekas nesanāca).

Iesēju ipomejas

limonijas

 un puķu tabaku. (neesmu pārliecināta, ka kaut kas no tā sanāks, bet gaidīsim.)

Lai sirds nesāpētu iesēju pašas savāktās samteņu sēklas,

Tās jau gan ceru, ka mani nepievils.

 

Tagad par pašu sēšanas procesu. Trauciņus izmantoju dažādus, ieberu zemi to aplaistu un tad nedaudz noblietēju, pa virsu iesēju sēklas, lielākajām nedaudz pa virsu uzbēru zemi, tās, kas ir smalkas ar zemi neapbēru, katru kastīti ietinu caurspīdīgā plēvīte. Vēl, aplaistīju sējumu, var ar pulverizātoru, vai ja nav pa rokai ūdeni var liet caur smalku sietiņu.

 

Tad  kastītes noliku uz radiātora, kam nepietika vieta blakus uz galda, prakstiski dīģšanas temperatūra norādīta 20- 25.grādi. Rezultātam būtu jāparādās 10. dienu laikā, vidēji.

 

Neviļus iedomājos, ja nu patiesi sadīgs viss, ko iesēju, kur to visu pēc tam liks???

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 11. marts 2011 09:44

Man ir ierosinājums pavasarī mainīties ar stādiem, kuru būs par daudz. laacite- tev bez ierunām, tu par tulpēm neaizmirsti...............

laaciite 10. marts 2011 20:09

Kāda Tu man malacīte, kurā noslēpumu lādītē Tu šīs gudrības slēp?
Turpmāk iešu pie Tevis kursos, nevisssss kafiju dzert :)!
Gan jau kaut, kas lieks arī būs, kur Tu to visu bāzīsi:) ?

DADZABITE 10. marts 2011 17:12

Esmu iesejusi piparmetras, salatinus, hostas, atraiknites, petunijas, zemenes,dilles un vel 4 pukju skirnes (nezinu nosaukumu). Salatini jau izdigusi. Brivdienas stadisu lilijas un irisus podos.

ilzel 10. marts 2011 15:48

Cik daudz puķu. (kaut gan ko runāju es :D man nākamnedēļ divas lielās siltmnīcas būs pilnas ar puķēm :D)

Bet es vakar un šodien mielojos ar uz palodzes izaudzētiem spinātiņiem. :)