Dārzkopja piezīmes- kārklu žogs

nosiguldas
nosiguldas 11. maijs 2011 10:32
2810

Vakar aizsākām tēmu par žogiem, dīvaini, jo pat miniite, kas vienmēr uzķer ko interesantu, nepievērsa uzmanību manam komentāram. Tā kā nosaukums ir necils un kārkli mums asociējas ar ko pavisam necilu, došu nelielu ieskatu, kas pa tiesi darbojas, jo mani kaimiņi nāk paskatīties manu zaļo sētu kā ekskursijā.

 

Tā žogs izskatās ziemā un agrā pavasarī.tas gan nav mans ,bet ļoti līdzīgs.

Lai stādītu man palīdzēja vīrs, jo bija jānovelk taisnas divu līmeņu drātis un stiprināšanai izmanto plastmasas savilcējus ko var nopirkt katrā būvmateriālu veikalā.


Stādīšanas prasības


Kārklu dzīvžoga izveidošanai nebūs nepieciešama liela vieta. Izmantotās šķirnes kārkli, atšķirībā no sugas brāļiem, nedod sānu atvases, līdz ar to ir izslēgta iespēja, ka pie slinkākas kopšanas sēta pēc pāris gadiem izskatīsies pēc grāvju vai ceļu malās vērojamās ainavas.Lai kārklu žogs labi ieaugtos, ļoti liela uzmanība jāpievērš stādīšanas laikam – šāda sēta veidojama agri pavasarī, tūlīt pēc sniega nokušanas un zemes atsalšanas. Noteicošais faktors ir mitruma pakāpe zemē. Ja stādīšana būs atlikta uz vēlāku laiku – saule jau būs pārāk karsta, nāksies ļoti daudz laistīt un var gadīties, ka daļa vicas neieaugsies.

 

Šāda dzīvā žoga radīšanai labi izstrādāta melnzeme nav obligāta, jo kārkli ir viena no dzīvotspējīgākām kultūrām. Tomēr sagatavot augsni, to uzirdinot, būtu nepieciešams, lai stādāmajam materiālam būtu vieglāk ieaugties.

 

Šāda veida žogs piemērots arī lauku norobežošanai – nogriezts pietiekamā augstumā, tas būs šķērslis dažādiem meža zvēriem. Pats žogs viņiem nebūs derīgs kā iespējamā maltīte, jo, kā zināms, kārklus nelabprāt grauž pat bebri.

L.Freimane "Dārzā""

Vasarā žogs kļūst zaļš un tad pēc velmes zariņus var piepīt klāt vai nogriezt. Iedvesmai no tādiem kārkliem var veidot arī piemēram zaļās dārza mēbeles, puķu gal'diņus krēslus.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
minniite 11. maijs 2011 17:29

mēs jau tik no vietējā krūma kārkliem, nekādu dižo meklēšanu netaisīšu :)

nosiguldas 11. maijs 2011 15:15

Lai veicās, padalies ar saviem atklājumiem, kad izlemsi kādam žogam dot priekšroku

minniite 11. maijs 2011 14:06

Vispār šogad plānā ir uztaisīt mazdārziņam apkārt žodziņu. Tikai visas vadziņas jāsataisa,tad domāšu par žodziņu :)

minniite 11. maijs 2011 12:32

sekoju gan!
Jo tā pa īstam tām visām dārz lietām pievēros tik tagad pēc meitu piedizmšanas. Un ar katru gadu gribās kaut ko klāt vēl un vēl!

nosiguldas 11. maijs 2011 11:50

tur tev piekritīšu, es labprāt redzu tavus komentārus, un zinu, ka tu seko līdz maniem rakstiem',tāpat kā es taviem.

minniite 11. maijs 2011 11:27

tas interesantais laikam bija par žogu no kārkliem? ceru,ka jā,jo to es sapratu. Bet tas nebūs necaurredzams visu gadu.

nosiguldas 11. maijs 2011 11:09

vakar viena no meitenēm jautāja par žogiem un es jau esmu pieradusi, ka tu visu interesanto uzreiz uzķer, bet te nekā, kas attiecas par kārkliem, vēršu uzmanību tie nav parastie kārkli, tos var iegādāties kokaudzētavās un to atšķirība ir tieši īpatnībā, ka tie nedod blakus atvases, uz vienas vicas aug zariņu no kuriem pēc tam var izaudzēt jaunu stādmateriālu. intasanta, noteikti izmanto, jo mani visu ziemu apciemoja stirniņas apgrauza visu izņemot žogu, sunim vienkārši darīt nav ko pie ķēdes tapēc arī pieķērās pie graušanas.

intasanta 11. maijs 2011 11:04

OOO...interesanti būtu redzēt šito visu dzīvē! Savulaik bija doma par šāda žoga izveidi. Bet suņabērns nebija ar mieru tik ilgi gaidīt, kamēr žogs būs žogs, nevis vicas. Sakodām zobus un būvējām klasisko stiepļu/laidara žogu. Bet domu neesmu atmetusi. Varbūt to, kā nožogojumu kādā vietā izmantot.
Paldies!

minniite 11. maijs 2011 11:03

Foršs ir šis zogs. Mēs vienu gadu uztaisījām apkārt puķēm,bet to apēda / nograuza suns :D Tik mēs netaisījām rombiņus,bet puslociņus un spraudām zemē un neļāvām lapot.
P.S. nesapratu tavu iesākumu blogā :D