Dārzkopja piezīmes- februāra beigas

Autors: nosiguldas, 2011. gada 25. februāris, 08:30:41
Dārzkopja piezīmes- februāra beigas

Nu jau pavisam apnicis tas aukstums, šorīt 6.00 -27 grādi. Izejot ārā elpa aizraujas. Bet rīts gaišs un patīkams, jo saulīte spīd jau no septiņiem.


 

Bet tagad pastāstīšu kā man sokas ar kviešu graudu diedzēšanu un lietošanu. Kārtīgi katru rītu un vakaru skaloju graududs un trīs dienu laikā asnīņi jau izdzīti. Graudi nav cieti, tapēc tos var grauzt tāpat, protams bez izteiktas garšas, ja godīgi bezgaršīgi, bet ja sāc našķoties, tad ir tāpat kā ar saulespuķu sēkliņām. Man pašai patīk pagrauzt graudiņus bez nekā. Pamēģināju nedaudz pievienot smalko sāli, labāk nevajag.

 

Šorīt uzlēju kefīru. Iespējams mana kļūda bija, ka kefīru nedaudz uzsildīju, jo ēst jau var, bet neteikšu, ka tas bija, kas ļoti garšīgs. Es gan uz visu šo lietu skatos diezgan skeptiski, bet ņemot vērā, ka dzēru antibiotikas un man ļoti gribētos patīrīt organismu, esmu apņēmusies kādu laiku meklēt iespējas lietot- bet garšīgi, diedzētos graudus. Iespējams, ka tā ir pašiedvesma, bet patiesi, ar visu slimošanu nejūtu nogurumu, kas mani stipri izbrīnīja, jo pēc slimošanas parasti kādu laiku jūtos ne savā ādā.

 

Par manu dārziņu uz palodzes. Gundegām jau ir pirmās apaļās lapiņas, pārējais bez izmaiņām. Man šogad ļoti lēni un domīgi aug sīpolloki, kā Jums. Vakar Dominā redzēju loku sīpoliņus safasētus pa 1. kg. Tie atrodas stendā pie sīpoliem. Pēc paģājušā gada pieredzes, mazie sīpoliņi ļoti labi dod lokus, tikai pēc izdzīšanas uzreiz metami ārā un vietā jāstāda jauni.

 

Saulīte šogad ir ar izteikti asiem zobiem, tapēc gribu pievērst Jūsu uzmanību saulainajām palodzēm, man jau dažas puķītes no saulītes ir apdedzinājušas lapas. Nākošonedēļ kā solīju sagatavošu mazu kopsavilkumu ar darbiņiem, ko visas esam darījušas februārī.

 

Jaukas un saulainas brīvdienas!