Dārzkopja piezīmes- februāra beigas

nosiguldas
nosiguldas 25. februāris 2011 08:30
586

Nu jau pavisam apnicis tas aukstums, šorīt 6.00 -27 grādi. Izejot ārā elpa aizraujas. Bet rīts gaišs un patīkams, jo saulīte spīd jau no septiņiem.


 

Bet tagad pastāstīšu kā man sokas ar kviešu graudu diedzēšanu un lietošanu. Kārtīgi katru rītu un vakaru skaloju graududs un trīs dienu laikā asnīņi jau izdzīti. Graudi nav cieti, tapēc tos var grauzt tāpat, protams bez izteiktas garšas, ja godīgi bezgaršīgi, bet ja sāc našķoties, tad ir tāpat kā ar saulespuķu sēkliņām. Man pašai patīk pagrauzt graudiņus bez nekā. Pamēģināju nedaudz pievienot smalko sāli, labāk nevajag.

 

Šorīt uzlēju kefīru. Iespējams mana kļūda bija, ka kefīru nedaudz uzsildīju, jo ēst jau var, bet neteikšu, ka tas bija, kas ļoti garšīgs. Es gan uz visu šo lietu skatos diezgan skeptiski, bet ņemot vērā, ka dzēru antibiotikas un man ļoti gribētos patīrīt organismu, esmu apņēmusies kādu laiku meklēt iespējas lietot- bet garšīgi, diedzētos graudus. Iespējams, ka tā ir pašiedvesma, bet patiesi, ar visu slimošanu nejūtu nogurumu, kas mani stipri izbrīnīja, jo pēc slimošanas parasti kādu laiku jūtos ne savā ādā.

 

Par manu dārziņu uz palodzes. Gundegām jau ir pirmās apaļās lapiņas, pārējais bez izmaiņām. Man šogad ļoti lēni un domīgi aug sīpolloki, kā Jums. Vakar Dominā redzēju loku sīpoliņus safasētus pa 1. kg. Tie atrodas stendā pie sīpoliem. Pēc paģājušā gada pieredzes, mazie sīpoliņi ļoti labi dod lokus, tikai pēc izdzīšanas uzreiz metami ārā un vietā jāstāda jauni.

 

Saulīte šogad ir ar izteikti asiem zobiem, tapēc gribu pievērst Jūsu uzmanību saulainajām palodzēm, man jau dažas puķītes no saulītes ir apdedzinājušas lapas. Nākošonedēļ kā solīju sagatavošu mazu kopsavilkumu ar darbiņiem, ko visas esam darījušas februārī.

 

Jaukas un saulainas brīvdienas!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 25. februāris 2011 14:56

Nu tā, es gan ieteikšu nogriezt kātiņu līdz nākošajam posmam, kur vēl viņš ir zaļš, tas ir nogriezt tikai nokaltušo daļu. Pumpuri krīt dažādu iemeslu dēļ, iespējams caurvē'jš, nepatīk, ka viņu groza, iekaltēta vai nedaudz pārlieta. Uzmanīgi pavēro, kas būs tavā gadījumā.

madzori 25. februāris 2011 12:33

pagājušo reizi jeb vasarā es kātiņu nogriezu tik tālu cik tas bija nokaltis un tur uzreiz sāka dzīt jaunus dzinumus.
Par pumpuru krišanu,tā man bija ar abiem pumpuru kātiem,katrs savā laikā.

rozhuks 25. februāris 2011 12:08

Madzori,kad kātiņš nokaltīts pilnībā,tad tikai nogriez viņu līdz ar saknīti!!!!
Par tim pumpuriem,ka nobirst,varbūt tu viņu pārlej,vai nav tā,ka viņa ir ispējams apsalusi,stāvot pie loga?

madzori 25. februāris 2011 11:46

meitenes,varbūt varat man palīdzēt? Sanāca tā,ka es nogrūdu no palodzes savu orhideju. Protams visi ziedi nolūza. Tagad skatos,ka sāk kalst kātiņi un nevaru saprast,vai šajā aukstumā būtu pratīgi viņu apgraizīt? Vai varbūt ir kāda mēness fāze kurā labāk griezt?

A,un vēl viens stulbs jautājums. Redzu kā visiem tās orhidejas super zied,bet manai ir tā,ka ir daudz pumpuru,tad 1-2 bara vadoņi atveras un pārējie nobirst :(

Aggie 25. februāris 2011 11:30

...divus gadus novēroju, ka man ļoti labi aug un zied kallas... tāpēc esmu nolemusi arī citas krāsas iegādāties... pagaidām man ir tikai baltas...

Aggie 25. februāris 2011 11:29

...domāju nopirkt nopirkt vēl kādu dāliju, jo man baigi patīk dāliju krūmi rudeņos... manai mammai vienmēr smuki ziedēja...

nosiguldas 25. februāris 2011 10:53

es vakar skatījos diedzējamās sēklas, baigi dārgi, varbūt eko veikalos uz svaru ir lētāk. Es pagājušo gad stādīju dālijas podos, bet gan tad, kad to varēja turēt neapkurināmā siltumnīcā. Pārstādīšana gan dālijām īsti nepatika, jo jaunos dzinumus uz brīdi nolaida, tad gan saņēmās, ziedēja tāpat kā dālijas, kas tika stādītas uzreiz zemē.

Aggie 25. februāris 2011 10:45

...es jau nopirku dāliju, nākammēness stādīšu iekšā... efeja arī gaida savu kārtu.... mums te īpašajā aptiekā var nopirkt īpaši tās diedzējamās sēklas... šodien mēģināšu atcerēties nopirkt, jo visu laiku aizmirstu...