Dārzkopja piezīmes - ar jaunu sparu!

Autors: nosiguldas, 2011. gada 5. maijs, 00:39:44
Dārzkopja piezīmes - ar jaunu sparu!

Kādu brītiņu biju pazudusi, bet tagad atkal esmu te un tā kā man ir jau savs piekritēju pulciņš, ar jauniem spēkiem un cerībām uz gaišu nākotni atsāku rakstīt par notikumiem dabā un nedaudz arī to, kas notiek ar mums.

 

Laikam jau katrai no mums ir laiks, kad saproti, ka ir laiks atpūsties no visa un visiem. Kad dzīve tur tevi pastāvīgā sasprindzinājumā un visu laiku tu turi roku uz pulsa, vienā brīdī tavs es sāk protestēt. Tā notika ar mani, vienā rītā ejot uz darbu sapraru, ka nevaru, sāka birt asaras, tā nu devos brīvprātīgi piespiedu atvaļinājumā.

 

Mana ļoti laba draudzene paaicināja mani pastrādāt trīs dienas svaigā gaisā pie teritorijas apzaļumošanas un teikšu kā ir, ES JŪTOS FANTASTISKI, darbs svaigā gaisā, gandarījums par padarīto un secinājums, ka bez manis mājās viss ir ritējis savu gaitu ir devis spēku un pārliecību, ka viss man izdosies.

 

Nu tā GARŠAUGU DOBE,

 

Tas bija man liels pārsteigums, jo manā dārzā aug divu veidu piparmētras, piparmētra ar mīkstām lapiņām un asām lapiņām (sirds piparmētra), tagad zinu kā izskatās un garšo ananāsu piparmētra

 

un sibīrijas piparmētra. Kāds ir mārsilis un pats lielākais ieguvums ir lakši,kas tur aug brīvā dabā, līdz ar ko var ēst saujām.

Gribu gan piebilst, ka lakši ir aizsargājams augs un tapēc arī es savā dārziņā mēģināšu ieaudzēt pavisam nedaudz. Kā tas izdosies redzēsim vēlāk, tā kā šiem augiem patīk vietas zem kokiem un krūmiem, stādīšu zem lazdas.

 

Ikdienā lakšus lietoju salātos patīk tāpat piekost pie ēdiena, labi jūt garšu un smaržu zupās un mērcēs, bet tad tie jālieto īsi pirms ēdiena pasniegšanas.

 

Stādot garšaugus man radās ideja atsevišķai garšaugu dobei, pie kuras veidošanas ķeršos nedēļas beigās, jo vakar pēc atgriešanās no darba atpūtas, spēka pietika tikai sašķirot stādiņus.

 

Par pārējo nākošā reizē, BET, pavisam drīz.