Dārzkopja piezīmes -3.diena.

nosiguldas
nosiguldas 10. februāris 2011 11:56
846

Šis rīts pārsteidza ar dzestrumu, 7.00 no rīta bija -9.grādi auksts. Rīts jau pavisam gaišs, debesu pamale viegli sārta. Ar lieliem soļiem tuvojamies sen gaidītajam siltajam laikam.


Šodien par kamolbegonijām.

 

Kā jau teicu iemērcu tās ūdenī un vakarā bija īstais laiks ķerties pie stādīšanas. Divas lielākās pārgriezu uz pusēm un griezuma vietas apstrādāju ar "Zeļjonku", atstāju nožūt.

 

Stādīšanas procesā man asistēja mazā Katrīne, kas ar karotīti pildīja podiņus ar zemi.

 

Tā kā kamoli atgādina laiviņas, ir jāatceras, ka begonijas stāda ar iedobīti uz augšu, jo no turienes nāks pirmās lapiņas. Zemi podiņā beru 2/3, tad padziļinu vidu, tas ir sabīdu zemi vairāk gar malām atstājot dziļāku vidu. Tas nepieciešams, lai kad podiņā ieliek begonijas kamolu, tas ir pusapaļš ar malām uz augšu, arī gar malām būtu zeme, jo virsū kamolam zemi es neberu. Šoreiz kamoli bija izmērcēti tapēc papildus nelaistīju, apklāju ar caurspīdīgu plēvīti un noliku uz austrumu palodzes. Agrāk kamolus liku telpā uz galda, šogad izlasīju, ka labāk begonijām patīk gaišs logs. Tā kā uz austrumu loga būs rīta saulīte, kas vēl nav tik karsta podiņus sarindoju tieši tur.

 

Tagad savu laiku gaida gundegas, begonijas un amariļļi.......

 

 

Vakar diskutējām par zaru plaucēšanu, tā kā bērzu zariem jau pirmās lapiņas parādījušās vakar klāt ieliku aličas zarus,, liku diezgan karstā ūdenī, kam pievienoju divas aktīvās ogles tabletes. Oglīte ņeļauj bojāties ūdenim.

 

Abas dienas stādot puķes, man pāri palika zemes maisījums, to pieliku telpaugiem, tiem ko šogad neplānoju pārstādīt. Tās ir divas Antūrijas -dzeltena un Sarkana, kas zied man visu gadu. Tā kā zemei klāt bija biohumus, paskatīsimies kāda būs augu reakcija uz jauno mēslojumu.

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
agroso17 10. februāris 2014 09:26

Jo mazāka siltumnīca, jo biežāk tā būs jāvēdina – maza siltumnīca saulē vairāk sakarst. Pirms iegādājieties siltumnīcu, jāzina, kas tajā tiks audzēts. Piemēram, tomātu audzēšanai pietiek ar 2-2,5 m augstu siltumnīcu, savukārt vīnogu audzēšanai būs nepieciešama ...

1) Siltumnīcu veidi

Ja Jums ir nepieciešama neliela siltumnīca, tad vispiemērotākās būs mazdārziņu siltumnīcas ar izmēru 2x3 m un 3x4 m. Bet, ja platība atļauj, tad iesakām tomēr 3x6 m un 3x8 m siltumnīcas, kas būs plašas gan pašiem augiem, gan ērti tajās būs augus apčubināt un aplaistīt.

2) Vēlamais mikroklimats (temperatūra un mitrums) siltumnīcā

Lai noteiktu to, kādai temperatūrai un mitruma režīmam ir jābūt siltumnīcā, ir nepieciešams zināt, kāda kultūra tiks audzēta siltumnīcā, kā arī ...

Lasīt vairāk: http://averto.lv/lv/ekspertu-padomi-viedoklis/siltumnicu-izvele-vedinasana/kadu-siltumnicu-iegadaties/

sandrulish 11. februāris 2011 00:39

jā, piekrītu smukajai- arī es gribētu ko paaudzēt mājās,
kamēr dārzs vēl "apsnidzis"!!!!
")

smukaa 10. februāris 2011 18:33

nosiguldas - miiljsh luugums,vai nevareetu atsevishkju blogu kaa izaudzeet garshvielas podinjos?lai neizstiidzee..kaa laistiit utml.:)

nosiguldas 10. februāris 2011 14:12

ilzel, tev paveicies ir apkurināma siltumnīca, tas ir mans sapnis

sandrulish 10. februāris 2011 13:44

Oooo, laba ideja par bērza zaru plaucēšanu, paldies!!!

Es jau arī sāku "štukot", ko sēšu un ko iegādāties,,,aizvien vairāk gribas to vasariņu...:)

ilzel 10. februāris 2011 13:33

Jā, pavasaris nāk ar lieliem soļiem.
Man arī ir plāns jau, kad kas jāsēj, kad jāpaspēj izpiķēt. Uhh. kas par darbu priekšā, un tūlīt jāsāk kurināt siltumnīcas, lai viss var jau augt un zaļot. Kamēr ārā sniegs, iekšā siltumnīcā smaržo pēc kūdras un parādās zaļums :) :) :)