Dārzkopja piezīmes -2.diena.

nosiguldas
nosiguldas 9. februāris 2011 09:29
1316

Rīts iesācies ar to, ka 7.00 ir jau gaišs un uzspīdēja saulīte. Ārā bija nedaudz piesalis, bet gašā tik un tā jūtams pavasaris.

Dārzkopja piezīmes

 

Mani vakardienas darbiņi sekojoši:

 

Gundegas arstāju uz 24 stundām ūdenī izmērcēties. T/c "Domina nopirku zemi o.80 Ls un mazo paciņu bio humusu 0.70 Ls, šogad nolēmu izmantot kūdras podiņus 0.75 Ls, lai augus nav jātraumē likšu zemē ar visu podiņu. Zemi sajaucu 2.daļas zemes vienu bio humusu.

 

Piedzīvojumi sākās tad, kad stādīšanas process bija vidū un no vēja pazuda elektrība, darbības turpinās pie svecītes. Ūdenī saknītes ir kļuvušas smagākas,piebriedušākas, podiņā zemi lieku 2/3, tad iesēdinu saknīti ar zariņiem uz leju, uzbēru augsni atstājot nelielu maliņu, lai vieglāk būtu apliet. Pēc apliešanas saliku uz paplātes un apklāju ar caurspīdīgu plēvi. Ietītie podiņi savu vietu atrada uz austrumu loga palodzes.

 

 

Tālāk darbošos ar kamolbegonijām. Atverot kastīti atklājās, ka divām parādījušies pirmie lapu pumpuri. Man ir 6. begonijas, 2. no tām plaukstas lielumā, tapēc šogad veikšu kārtējo eksperimentu- dalīšanu. Begoniju kamolus ieliku ūdenī izmirkt, jo pagajušo gadu stādīju bez mērcēšanas, viņas bija stipri sausas un ļoti ilgi dzina ļapiņas.

 

Pārbaudīju savus amariļļus- vēl guļ..

 

Gaidu Jūsu vērojumus un aktivitātes, kas ko ir jau paspējis iesēt, ir varbūt īpaša pieredze. Varbūt kāda ir izpplaucējusi koku zarus, vai jau uzziedinājusi pirmos pavasara ziedu. Mēneša beigās sagatavošu mēneša kalendāru ar visiem mūsu darbiem un novērojumiem.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
svente 10. februāris 2011 08:38

Es parasti sēklas iegādājos "Depo" vai "Superneto". No interneta veikaliem - www.alderman.lv

Cerīte 9. februāris 2011 21:17

Audzēju uz palodzes seleriju un pētersīļus-pamatnoteikums podos ir jāiestāda jau pavasari klā mazi stādi,jo necieš pārstādīšanu.Ir ari 2 podi ar rozmarinu/garšo/,bet timiāns ilgi neturējās.Parasti rudeni pārstādu ari bazilikus,bet skaidri zinu ,ka turēsies tikai līdz novembra beigām-gaismas par maz.Un protams ,ka diedzējam ari sīpolus.

nosiguldas 9. februāris 2011 16:14

Es zariem, lai ūdens nebojātos parasti pielieku pāris aktīvās ogles tabletes.

maijucis11 9. februāris 2011 16:09

Nē tie paši novāktie. dienvidu puse. bērziem ūdeni gan bieži pamainu- siltu. es neesmu aizrāvusies ar garšaugiem uz palodzes. reiz pasūtīju no kaut kāda kataloga sēklas. un man tur nekas neauga. baziliks man arī kaut kā neaug, bet es tā tīri profesionāli tam neesmu pieķērusies, tik savam priekam. Un man neviens īpaši neēd tos garšaugus.paskatīšos žurnālos par steidzināšanu- garšaugu, tad uzrakstīšu. Vispār laba doma, ka vajadzētu vēl šo to sākt audzēt. jāiestāda sakņu selerijas, lai dzen lapas.

nosiguldas 9. februāris 2011 15:57

smuka, mēģinu pierunāt maijuci padalīties pieredzē, jo man arī tā īsti zaļumi uz palodzes neaug, un arī no rudens ienestie, baziliks, pētersilis un selerijs nodzīvoja pavisam īsu laiku.

smukaa 9. februāris 2011 15:45

Varbuut varat kaada uzrakstiit kaa uztaisiit zaljo daarzinju uz palodzes?kad garshaugus sastaada..esmu meegjinaajusi,bet parasti viss izstiidzee un ne peec kaa neizskataas:(

nosiguldas 9. februāris 2011 15:42

maijucis11 uz kuras palodzes audzini, ar ko mēslo, vai tu pērc sīpoliņus tieši, kas domāti lokiem

sandrulish 9. februāris 2011 15:23

paldies par atbildi- sākšu meklēt un domāt !!!!")

maijucis11 9. februāris 2011 15:23

nosiguldas.
Es sanesu kastītes ar siltumnīcas zemi rudenī un tagad iestādu priekš pašiem, apēdam, stādu jaunus. kādreiz audzējām pārdošanai, tad pirkām speciālo kūdras substrātu.
Bērziem nekā īpaša, laikam lēju siltu ūdeni.
sēklas pērku dārzkopības veikalos, tur ir labāka kvalitāte.Pērkot sīksīpoliņus lielveikalos, esmu vīlusies, tie ir apsaluši un izzied. Interneta veikalos neesmu pirkusi, bet ir daudz adreses. man nāca "dārza pasaule'' , tur bija tās adreses. vasaras puķu sēklas ievācu,salātu, diļļu arī.

nosiguldas 9. februāris 2011 12:47

Sīpolu stādmateriālu arī es parasti meklēju specializētos veikalos, pagājušais gads bija izņēmums, nopirku supernetto, auga labi. Par pašu gatavotām sēklām arī runāsim vienā no dienām, kad tuvosies sējas laiks. Es gan nekad neievācu dārzeņu sēklas, būs interesanti apmainīties ar pieredzi.

Cerīte 9. februāris 2011 12:43

Cik varu lietoju pašaudzētas sēklas no spēcīgākiem augiem-pupas,cūku pupas.dilles,salātus,redīsus.Visu citu pērku ''Kurmītī'' uz Tallinas ielas,ari sīpolu stādmateriālu.

keitalia 9. februāris 2011 12:41

Man ari pret maximas sēklām un sīpoliem nav pretrenziju. Viss aug un zaļo ka prieks.

acisciet 9. februāris 2011 12:32

Sēklas pērku arī Maximā (skatos, kur lētāk) un rezultāts ir labs.

banderoso 9. februāris 2011 12:20

Es gan uzskatu un esmu praksē pārlieinājusies, ka sēklām ir liela nozīme. Un Maximas sēklas vispār nekad nepērku, jo cik esmu dzirdējusi puse no tām neuzdīkst.

nosiguldas 9. februāris 2011 12:12

domāju ka sēklu iegādē atšķirība nekāda, man vienkārši ir ļoti saspringts darba laiks un nekad nav laika sapirkt visu ko vajag, kad atjēdzos tad jāņem tas kas palicis.
Par dobi es ieteiktu no vidus iet uz malām, tas ir vidū izvēlēties augstākos augus, tad tuvāk malai vidējus, apmali no zamajiem. Apmalei man ļoti patīk dažādu krāsu primulas, viņas pasakaini saaug kā paklājs un pavasarī zied dažādās krāsās, jaki izskatās hostas u.c.. Vidū protams, pēc velmes, man ļoti patīk peonijas, arī viņa ziedot ir kā kupena, ja protams patīk vieta, principā tur der jebkurš lielais augs, kas patīk. Es ieteiktu izdomāt kādas krāsas tu gribi tad uztaisīt sarakstiņu un pēc tam meklēt iespēju tikt pie kārotā. Es savas daudzgadīgās puķes pret jaunām iemainu no kaimiņiem. Ko īpašu nopērku Inčukalna audzētavā.

sandrulish 9. februāris 2011 12:03

Un ko jūs sakāt par sēklām ,kas pirktas Maximā, arī Supernetto ir ļoti lētas, vai arī tās nav tik kvalitatīvas???

Pagājušo gad Maximā pirktās sēklas labi saauga- redīsi un bietes auga griezdamies!!!Kāda atšķirība no internetveikalā pirktajām?

sandrulish 9. februāris 2011 11:59

Dobe ir apaļa, apkārt gribētu aplikt kādus akmentiņus, atrodas dārza vidū....

Gribētu dažādas krāsas, visādas...
Man mamma bija agrāk stādījusi tādas skaistas krāsainas puķes- kā dekoratīvas margrietiņas izskatījās, neatceros nosaukumu...:(

nosiguldas 9. februāris 2011 11:56

sandrulish kur atrodas dobe, centrā, malā, kas atrodas blakus, kādas krāsas tu gribi.

nosiguldas 9. februāris 2011 11:54

maijucis11 pastāsti kā pareizi audzēt lociņus, man tas īsti nepadodas. Vai plaucējot zarus tu ūdenim kaut ko pievieno, vai izmanto karstu ūdeni. Es sēklu iegādei atradu internetveikalu, nav lētākais variants, bet varbūt noder www.darziem.lv

sandrulish 9. februāris 2011 11:47

Es no šī gada gribētu ko pamēģināt ar puķēm,
vispirms iesakat kādas puķes varētu sastādīt
dārziņā vienā dobē, kuras rudenī nav jāizrok-
tas ir daudzgadīgās, kas zied gadu no gada!:)

Aggie 9. februāris 2011 11:37

...veikali pilni gan ar tiem stendiem... jāsāk veidot sarakstu, ko šogad audzēšu un jāsastāda grafiks...

maijucis11 9. februāris 2011 10:27

Esmu dārzkopis pēc profesijas.Vairāk gan ar dārzeņiem ņemos. man arī ļoti puķes patīk. tik šobrīd līdzekļi ierobežoti, tā jau sapirktu visu ko. Man jau loki kastītē no janvāra sākuma zaļo. bērzi izplaucēti. veikalos parādās sēklu stendi. Sāk jau gribēties pavasari.