Dārzkopja piezīmes

nosiguldas
nosiguldas 8. februāris 2011 14:26
2027

Ar lieliem soļiem tuvojas pavasaris tapēc no šodienu vēlos Jums pieteikt jaunu blogu, kurā dalīšos ar Jums pieredzē un gaidīšu Jūsu pieredzi stādu audzēšanā.

 

Tā kā neesmu profesionālis un kā darboties šajā jomā, katram ir sava pieredze, bieži saskaros ar jautājumiem uz kuriem arī internetā nevaru atrast atbildes un tādēļ nolēmu rakstīt dienasgrāmatu par savām veiksmēm un neveiksmēm, ļoti ceru, ka mūsu dārzu mīļotājas man pievienosies.

Nu tad sākam.

 

Šogad pirmo reizi saskāros ar tādu brīnumu kā bio humus. Kas nezin, parastiem vārdiem sakot mēslojums, ko ražo sliekas. 31.janvārī, kopā ar savu divgadīgo dārznieku izvilkām no glabātuves sakaltušos amariļļu sīpolus notīrījām tos un nomazgājām vieglā zilo graudiņu ūdenī. Parasto zemi sajaucu ar biohumusu un sastādījām sīpolus (foto būs vēlāk, jo nevarēju tikt galā ar formātu), Sīpolus apraugu katru dienu, ja jau brīnuma līdzeklis, vajadzētu augt griezdamies, pagaidām spītīgi nekas nenotiek.

 

 

 

Un tagad īsts izaicinājums- Āzijas Gundega- ranunculus. Pāris gadus atpakaļ iestādīju dārzā šo brīnumu un protams- nekas neizauga. Šogad nolēmu mēģināt, izlasīju darbības plānu internetā, tur arī uzzināju, ka gundegas var stādīt podiņos un tad dobē.

 

Ar ko sāku.

 

Paciņā ir 6. saknītes- izskatās kā astoķājītis. Uz 20. minūtēm iemērcu saknītes vieglā zilo graudiņu šķīdumā.

 

Uz diennakti iemērcu ūdenī. no rīta saknītes bija piebriedušas, kas notiks vakarā došu ziņu rīt.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ruudza 9. februāris 2011 15:59

oooo arī mani tas interesē...pie mājas un telpās ...visur kaut kas aug un gribās vel kaut ko !!!Gaidu blogus !Jau ieprieks paldies !

svente 9. februāris 2011 09:48

Es arī noteikti sekošu Taviem blogiem. Dārzkopis esmu priekš sava balkona. Bet gurķu sēklas jau iegādāju, tagad sāku domāt kādas puķes sun cik man vajag. Palasīju komentārus un sapratu, ka man vajag Darvina hibrīdu tulpes.

nosiguldas 9. februāris 2011 08:45

Noteikti audzēsim arī dārzeņus, mēneša beigās sastādīšu mēneša kopsavilkumu par visām aktivitātēm.

sandrulish 8. februāris 2011 23:04

Chiv nosiguldas- es arī dārzkopis- iesācējs, sekošu taviem blogiem!!!

Vai vari pastāstīt ko šogad audzēsi dārziņā un kad vislabāk sēt piemēram garšaugus???

smukaa 8. februāris 2011 18:17

Man shitajaa visaa melna bilde:D

Aggie 8. februāris 2011 17:40

...nezinu vai kodināti, bet bija paciņā pa pieci... rudenī saliku lielajos puķu podos pie mājas un tagad viss lien ārā... un iepakojumus neesmu saglabājusi, lai paskatītos... es pat nepievērsu tam uzmanību, kodināti vai nē...

nosiguldas 8. februāris 2011 16:34

Vai tu pirki speciālos kodinātos sīpolus

Aggie 8. februāris 2011 16:22

...yeee... esam pavasara gaidās... man narcišu asni jau divas nedēļas atpakaļ izlīda, bet šonedēļ skatos, arī tulpes ir izlīdušas ārā... pavasaris nāk ;)