Dārzkopja dienasgrāmata - pirmie asniņi

nosiguldas
nosiguldas 10. februāris 2016 14:03
1188

Ir pagājis jau kāds laiciņš, kad iesēju pirmās sēkliņas un nu jau parādās pirmie zaļumiņi.

Pirmās uznāca neļķītes, bet tagad tā īsti augt negrib. Kobejas nedīgst, lai gan iesēju vienas un pēc nedēļas vēl vienas. 

Labi sadīgušas ir ledus puķītes un arī zemenītēm pimie asniņī jau ārā.

Piparu sēklas meklēju visās malās. Atceros kā izskatījās paciņa, bet neatceros kā sauc, viss beidzās, ka sameklēju ko līdzīgu un iesēju. Mana kolēģe pastāstīja, ka iepriekšējā gadā iesēja sēklas no RIMI paprikas, kas viņai ļoti garšoja un paprika izauga. Man divreiz nebija jāsaka, tirgū biju nopirkusi papriku 5.cm garu sarkanu un dzeltenu, ļoti saldu un garšīgu. Izķeksēju sēklas un saliku kastītē. Abi sējumi uzdīga gandrīz vienā laikā.

Pēc neveiksmīgās sēklu meklēšanas un tā, ka protams ir aizmirsies, kādus tomātus un papriku sēju, šogad visas paciņas saglabāšu, lai nākošā gadā nav jālauza galva. 

20160210140153-58256.jpg

Pienāca arī sēklas, kuras pasūtīju no Mārupes sēklām. Tā kā tās bija profesionālās sēklas, varēju nopirkt tik cik nepieciešams,5,10,15 sēkliņas. Katras sēkliņas bija iepakotas mazos maisiņos, tagad tikai jāgaida, kad varēšu sēt un pārliecināties par dīgtspēju.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 11. februāris 2016 11:52 VesmaSk

:DPārējo es arī stādīšu vēlāk. Piparus es parasti sēdinu, tā kā tie nemīl pārstādīšanu un lai sakņu sistēma ir stiprāka. šogad gribu pamēģināt piparus sēt dažādos laikos un paskatīties, kas un kā aug.

VesmaSk 11. februāris 2016 10:34

Manuprāt, ir pārāk agrs vēl, lai kaut o sētu. protams, ja ir gaismas lampas, tad cita lieta, bet ja tādu nav, tad stādi izstīdzē un tādi samocīti nīkuļi vien ir. Es pieturos pie "tradīcijām" - kastītēs sēt sāku divus mēnešus pirms paredzētās izstādīšanas. Šogad plānoju sākt rosīties marta sākumā, lai uz maija sākumu var jau izstādīt.

Shalako 10. februāris 2016 17:37

Mmm cik patīkams skats, uzreiz domas par pavasari grozās (Y)

pece 10. februāris 2016 16:49

Pagājušo gadu mārupes sēklām bija laba dīktspēja. Kāposti sadīga 100%. Puķkāposti no 50 pāris nesanāca.