Darbu plāns zaļajiem īkšķīšiem maijā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. maijs 2017 17:45
1471

Maijs ir ne tikai lielisks laiks atpūtai pie dabas un piknikiem, bet arī aktīviem dārza darbiem. Īstiem dārza guru ir skaidrs, ka vislabāk ir vadīties pēc Mēness kalendāra, lai saplānotu dārza darbus maksimālam efektam.

4. - 6. maijs

Šajās dienās vari stādīt un veidot dzīvžogu. Vari iesēt puķuzirņus un neļķes, iestādīt dālijas un gladiolas. Iepriekš izmērcējot sēklas ūdenī, dārzeņu dobē vari iesēt kabačus, ķirbjus, gurķus. Šajās dienās vari pārvietot uz siltumnīcu piparu, tomātu, baklažānu, kāpostu un garšaugu stādiņus. 4.-6. maijā ir piemērots laiks daudzgadīgo puķu sēšanai. Šajās dienās nav ieteicams aizrauties ar augu laistīšanu, nevajadzētu izmantot šķidro minerālmēslojumu.

7. - 8. maijs

Vari ārā stādīt patisonus, pārsedzot ar plēvi. Šajās dienās ir ieteicami zālāja kopšanas darbi. Nav ieteicams veikt sēšanas darbus.

9. - 10. maijs

Šajās dienās ir ieteicams veikt dārza uzkopšanas un labiekārtošanas darbus, sakārtot dārza inventāru, veicot nepieciešamos labošanas darbus, kā arī iegādāties trūkstošo inventāru. Šajās dienās var uzart dobes. Nav ieteicams stādīt kartupeļus un kokus, pavairot augus ar saknēm, kā arī griezt sausos zarus.

11. maijs

Šajā dienā Mēness kalendārs iesaka veikt augu retināšanu, uzart augsni, mulčēt, novākt atkritumus, sakārtot dobes. 

12. - 14. maijs

Šajās dienās vari stādīt tos augus, kuru raža ir paredzēta ilgstošai uzglabāšanai - piemēram, kartupeļus, ķiplokus. Mēness kalendārs iesaka šajās dienās apstrādāt kokus un krūmus pret kaitēkļiem, pabarot ar mēslojumu nīkuļojošus augus, nokniebt avenāju galotnes, stādīt ābeles, bumbieres, ķiršus, plūmes un rozes. Šajās dienās nav ieteicams ravēt un stādīt salātus.

15. - 16. maijs

Mēness kalendārs iesaka augus pabarot ar minerālmēslojumu, cīnīties ar nezālēm, retināt stādiņus. Šajās dienās ir ieteicams stādīt seleriju, kartupeļus, sēt redīsus, burkānus, bietes, rāceņus, kāļus un citus dārzeņus. Šajās dienās nav ieteicams pārstādīt puķes.

17. - 18. maijs

Mēness kalendārs šajās dienās iesaka apstrādāt kokus un krūmus ar pretkaitēkļu līdzekli, kā arī veikt ravēšanas, mēslošanas un augsnes uzaršanas darbus. Nav ieteicams stādīt, pārstādīt augus, laistīt dārza un istabas augus, apgriezt koku un krūmu zarus.

19. - 21. maijs

Šīs dienas ir labvēlīgas laistīšanas un mēslošanas darbiem, izmantojot organisko mēslojumu veidus. Kartupeļu piebarošanai vari izmantot superfosfātu un koku pelnus. Tomātu un piparu stādu augsnē iestrādā olu čaumalas. Mēness kalendārs iesaka sēt redīsus, rāceņus, burkānus, bietes, pētersīļus un selerijas. Nav piemērots laiks koku un krūmu stādīšanai.

22. - 23. maijs

Labvēlīgs laiks tomātu, piparu, baklažānu, gurķu, ķirbju, kabaču, patisonu, fizāļa un kāpostu mēslošanai. Šajās dienās vari izravēt kartupeļus, pļaut zāli, apstrādāt avenājus pret kaitēkļiem un slimībām. Mēness kalendārs neiesaka atstāt istabas augus ārā – tiešos saules staros.

24. maijs

Piemērots laiks dārzeņu laistīšanai un mēslošanai ar organiskiem līdzekļiem. Vari sēt redīsus, kā arī kāļus un rāceņus ziemas glabāšanai. Piemērota diena komposta veidošanai. Nav ieteicams pārcensties ar laistīšanu.

25. maijs

Piemērota diena ravēšanai un retināšanai, zāles pļaušanai, koku un krūmu apstrādāšanai pret slimībām un kaitēkļiem, lieko dzinumu likvidēšanai. Šajā dienā vari uzart augsni, mulčēt dobes. Nav ieteicams stādīt, pārstādīt, laistīt dārza un istabas augus.

26. maijs

Piemērota diena ravēšanai un retināšanai, zāles pļaušanai, koku un krūmu apstrādāšanai pret slimībām un kaitēkļiem, lieko dzinumu likvidēšanai. Šajā dienā vari uzart augsni, mulčēt dobes. Nav ieteicams stādīt, pārstādīt, laistīt dārza un istabas augus.

27. - 28. maijs

Piemērots laiks augu laistīšanai un barošanai ar minerālmēslojumu. Šajās dienās vari sēt salātus, dilles, brokoļus. Piemērots laiks viengadīgo puķu stādu stādīšanai āra dobēs. Nav ieteicams griezt sausos zarus, pavairot augus ar saknēm, stādīt kokus, gatavot sienu un zāļu augus uzglabāšanai.

29. – 30. maijs

Šajās dienās vari sēt, stādīt, veidot formu augiem. Nav ieteicams izmantot ķīmiskos mēslojumus.

31. maijs

Piemērota diena dārza labiekārtošanas darbiem. Šajā dienā vari stādīt un pārstādīt dekoratīvos augus un daudzgadīgās rudens puķes, piesiet vijīgos augus. Nav ieteicams mēslot.

Lai laba raža!

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies