Bērns un mājdzīvnieks – kas jāzina vecākiem?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. maijs 2015 11:17
3268

Bieži dzirdēts par to, kādu labumu bērna psiholoģiskajā attīstībā dod draudzība ar mājdzīvnieku – bērns iemācās atbildību, rūpes, empātiju, kā arī attīsta spēju veikt vienkāršus ikdienas uzdevumus, tādējādi veicinot sīkās motorikas attīstību. Ja ģimenē pieņemts lēmums iegādāties mājdzīvnieku, ir virkne svarīgu aspektu, kas pirms tam jāapspriež ar bērnu. Dzīvnieku barības Pedigree un Whiskas ražotājs apkopojis svarīgākās lietas, kas jāatceras, lai mājdzīvnieka ienākšana ģimenē būtu gaidīta un pozitīvu emociju pilna.

Drošība

Bērnam jāzina, ka, lai arī pārsvarā mūsu mājas mīluļi ir mierīgi un draudzīgi, suņus var pārsteigt strauja bērna uzvedība, kas var izraisīt neprognozējamu dzīvnieka pretreakciju. Tāpat bērnam jāzina un pastāvīgi jāatgādina, ka dzīvnieku labāk neaiztikt, kad tas ēd. Ja mājdzīvniekam gaidāmi mazuļi, bērnam jāizskaidro, ka mamma tos sargās un tos glaudot vai ņemot rokās jābūt piesardzīgam.

Lai cik bērns arī nebūtu sadraudzējies ar jūsu ģimenes mīluli, svarīgi iemācīt, ka ne visi suņi ir tik mīļi kā jūsējais. Bērnam jāizskaidro piesardzība komunikācijā ar svešiem suņiem. Tāpat bērnam jāzina vienkāršākie uzvedības noteikumi, lai nesabaidītu suni – pirms glaudīšanas dot apostīt plaukstu, glaudīt pa spalvai, neraustīt, neknaibīt.

Slimības un alerģijas

Bērnam jāskaidro, ka dzīvnieks, kurš dodas pastaigās laukā, mājā var ienest kādus alerģiju vai slimību izraisošus mikroorganismus, tāpēc pēc spēlēšanās ar dzīvnieku bērns ir jāiemāca nomazgāt rokas.

Tāpat jāskaidro, ka nav higiēniski ļaut dzīvniekam laizīt sev seju vai kādas savas brūces – dzīvnieka siekalas palīdz izārstēt paša dzīvnieka brūcītes, bet cilvēka brūcēs var ienest papildus infekciju un padarīt situāciju vēl sliktāku.

Barošana

Suņa ēdienkarte ievērojami atšķiras no cilvēka. Kaķi reti kad prasa saimniekam „ēst no rokas”, bet suņiem tā ir pierasta parādība. Ēdieni un gardumi, ko mēs ēdam ikdienā, sunim var būt ļoti neveselīgi un pat toksiski. Suņiem ir neveselīgi dot sālītus ēdienus, un nekādā gadījumā savu mājas mīluli nedrīkst cienāt ar saldumiem. Bērnam ir svarīgi izstāstīt, ka sunim ir sava barība vai speciāli gatavots ēdiens, kā arī tas tiek barots konkrētos laikos. Tāpat kā cilvēkam, sunim vienmēr jābūt tīram un svaigam ūdens. Ja bērns vēl ir mazs, bet grib iesaistīties dzīvnieka barošanā, par viņa pienākumu varat noteikt dzeramā ūdens bļodas papildināšanu ik dienas.

Adekvāta uzvedība

Bērnam jāsaprot, ka suns ir dzīva būtne, turklāt visu apkārt notiekošo uztver savādāk – sunim ir labāka dzirde, labāka oža, skaņas, ko mēs uztveram kā klusas, suns dzird ļoti labi. Tāpēc bērnam jāiemāca adekvāta uzvedība suņa klātbūtnē – nekliegt ausīs, neradīt pēkšņus trokšņus, kas var izsaukt neadekvātu suņa pašaizsardzības reakciju. Tāpat bērnam jāzina, ka sunīti nedrīkst sist, raut aiz astes vai ausīm.

Pastaiga

Ja mājās ir mājdzīvnieks, tam ir jāvelta noteikta pastiprināta uzvedība. Par bērna pienākumu noteikti var uzticēt pastaigu ar suni (vienam vai vecāku pavadībā), turklāt, neatkarīgi no laikapstākļiem. Bērnam ir jāiemāca, ka rūpes par citu dzīvo radību ietver ne tikai saulainas pastaigas vasaras pēcpusdienās, bet arī no rīta pirms skolas un vēsos ziemas vakaros. Tas disciplinēs bērnu un radīs izpratni par atbildību pret mazāk aizsargātām dzīvām radībām, kā arī liks lieku reizi bērnam izkustēties svaigā gaisā.

Apmācības

Lai būtu droši bērnam uzticēt pastaigas ar suni, ieteicams suni vest uz apmācībām suņu skolā. Maldīgs ir uzskats, ka suns klausa tikai vienu cilvēku ģimenē, vienu saimnieku. Jums pašiem būs drošāk, ja suni iemācīsiet klausīt visu ģimeni, un aizņemtības gadījumā ar suni varēs iziet pastaigā ikviens ģimenes loceklis, ekstrēmā situācijā arī kaimiņš.

Aprūpe

Kā ikviena dzīva radībiņa, mājdzīvnieki mēdz saslimt un tiem nepieciešamas papildus rūpes. Tāpat mājdzīvnieks ir jāmazgā, kaķim ir jātīra tualetes kaste, sīkajiem grauzējiem – būris. Šie visi var būt bērna pienākumi. Izveidojiet grafiku, kas disciplinēs bērnu.

 

Pedigree un Whiskas šī gada maiju visās Baltijas valstīs pasludinājuši par mājas mīluļu mēnesi, jo ikviens dzīvnieku barības Pedigree vai Whiskas pirkums visos veikalu tīkos palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņus - terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1.maija līdz 31.maijam, iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematos augošajiem bērniem. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies