Balkonraža

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 2. maijs 2017 10:58
1872
Tomāti. Puķu podā vari izaudzēt gan lielo tomātu šķirnes, gan ķirštomātiņus. Lielo tomātu šķirnēm būs nepieciešams lielāks puķu pods, bet ķirštomātiņi lieliski aug arī neliela izmēra podiņos. Tomātiem patīk saule (vismaz 5-6 stundas dienā) un siltums.
Pupas un zirņi. To audzēšanai nav nepieciešamas īpašas profesionālas iemaņas. Lai izaudzētu pupas un zirņus, tev būs nepieciešama saulaina vieta, siena vai izturīgi mietiņi, ap kuriem zaļajiem augiem apvīties, un vismaz 30 cm dziļš puķu pods vai kaste.
Visdažādākās salātu šķirnes ir viegli audzējamas, nav īpaši prasīgas, iepriecinās tevi visas sezonas garumā. Salātlapas vari turpināt audzēt arī ziemā - siltumā, uz palodzes. Vienā podā vari audzēt dažādas salātu šķirnes, bet stādi stādiņus vismaz 10cm attālumā vienu no otra.
Paprika. Saulains un silts balkons būs ideāla augšanas vieta arī paprikai un pipariem.
Puķu podā vari izaudzēt arī redīsus, nodrošinot pavasara maltīti ar vitamīniem. Redīsu audzēšanai pietiks ar 15-20cm dziļiem podiem. Sēkliņas stādi ar 8 cm atstarpi.
Āzijas kāposts - pak čoi arī lieliski piemērots audzēšanai puķu podos. Ātri audzējams, neprasa daudz saules gaismas - tiem pietiks ar 3-4 stundām rīta saules. Svarīgi uzturēt pietiekamu mitrumu un regulāri piebarot ar minerālvielām.
Spināti lieliski aug daļēji saulainā vietā gan plašos toveros, gan mazos podiņos. Spinātu audzēšana nodrošinās tevi ar pamatīgu vitamīnu daudzumu ikdienas maltītēs.
Gurķi. Ja vien spēsi nodrošināt regulāru mitrumu, balkondārzā vari audzēt arī gurķus. Gurķiem patiks vidēja vai liela izmēra podi un saulaina vieta.
Baklažāni. To audzēšana neprasa īpašas iemaņas. Baklažāniem patīk saulaina un silta vieta. Šie augi pieprasa siltumu gan dienā, gan naktī, tāpēc iestiklota lodžija būs īpaši piemērota to audzēšanai.
Puķu podā vari izaudzēt arī cukīni, kabačus un mazos ķirbīšus.

Lielveikalu plaukti kārdina ar spīdīgiem tomātiem, smaržīgām zemenēm un košiem zaļumiem. Taču, iegādājoties zaļumus, ogas un dārzeņus tirdzniecības vietās, tu nevari būt līdz galam pārliecināta par to, vai nenodari savam organismam kaitējumu izmantoto ķimikāliju dēļ.

Ne katram ir pieejams zemes pleķītis, kurā varētu izaudzēt savus dārza labumus - absolūti ekoloģiski tīrus un veselīgus. Uzzini, ko vari audzēt puķu podos uz palodzes vai balkona.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 2. maijs 2017 11:59

Tomāti uz mana balkona aug labi.