Augu valsts produkti, kurus var un vajag iekļaut kaķa ēdienkartē

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. augusts 2017 11:00
2550

Kaķi ir plēsēji, viņu ēdienkarti pamatā veido gaļa un zivis. Lai papildinātu sava mājas mīluļa ēdienkarti ar vitamīniem un minerālvielām, tu vari kaķa maltīti papildināt ar veselīgiem augu valsts produktiem.

Burkāni

Burkāni ir lielisks vitamīnu un minerālvielu avots, kas uzlabos kaķa ādas un spalvas izskatu, kā arī stiprinās redzi. Kaķa maltītes papildināšanai ieteicams izmantot termiski apstrādātus burkānus - vislabāk būs tos tvaicēt. Burkānus  sagriez mazos gabaliņos, lai kaķim būtu vieglāk tos apēst.

Zaļie zirnīši

Zaļos zirnīšus ir ieteicams iekļaut kaķa ēdienkartē, lai papildinātu to ar veselībai nepieciešamajām olbaltumvielām un ogļhidrātiem.

Zaļās pākšu pupiņas

Zaļās pākšu pupiņas ir labs maltītes papildinājums kaķiem ar lieko svaru. Tās ir bagātas ar šķiedrvielām. Veselīgs našķis kaķa ēdienkartē (zaļās pākšu pupiņas tiek iekļautas arī rūpnieciski ražoto kaķu kārumu sastāvā).

Brokoļi

Tvaicēti brokoļi kaķa ēdienkartē palīdzēs novērst kaķa uzmanību no mājās esošajiem zaļajiem augiem podiņos. Brokoļos esošie antioksidanti būs veselīgs papildinājums mājas mīluļa ēdienkartē. Brokoļus ir ieteicams iekļaut ēdienkartē, ja kaķim ir novērojams liekais svars.

Cukīni

Cukīni tiek izmantots daudzu rūpnieciski ražoto kaķu barību sastāvā. Droši vari papildināt sava kaķa ēdienkarti ar cukīni, jo tie satur vērtīgo magniju, kāliju un mangānu.

Ķirbji

Ķirbju iekļaušana kaķa ēdienkartē nelielos daudzumos palīdzēs uzturēt veselīgu gremošanas sistēmu - novērst aizcietējumus un caureju, kā arī palīdzēs cīnīties ar parazītiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies