Augi, kas vācami sievietes veselībai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. maijs 2010 12:00
1653

Irbene, dižzirdzene, raskrēsliņš un purva vārnkāja ir augi, kas tautas medicīnā jau izsenis izmantoti tikai sievietēm piemītošu slimību ārstēšanai.

Irbene aug mežmalu mitrākās vietās. Tās ziedu tēju iesaka lietot, lai pārtrauktu asiņošanu klimaktēriskajā periodā, kā arī lai noregulētu sievietes ikmēneša ciklu. 

Asiņošanas apturēšanai 1 ēd.k. karoti ziedu aplej ar glāzi verdoša ūdens un ļauj ievilkties 15 - 20 minūtes, to nokāš un lieto pa trešdaļglāzei 3 reizes dienā. 

Savukārt mastopātijas gadījumā izmanto ogas. 

Ēdamkaroti svaigu vai izžāvētu ogu aplej ar glāzi verdoša ūdens termosā un tur to 3 - 4 stundas noslēgtu, lieto pa trešdaļglāzei 3 reizes dienā, ieteicams apēst arī biezumus.

Sieviešu slimību ārstēšanai vērtīga ir arī meža dižzirdzene. Kad sakni rok ar lāpstu, atraujas mazās saknītes un mitrā vietā rodas iespaids, ka zemē izlaistīta mašīneļļa. 

Dižzirdzenes saknes novārījumu kopā ar bārbeles mizas novārījumu tautas medicīnā lieto pēcdzemdību asiņošanas pārtraukšanai. 

Ņem katru drogu pa 1 ēd.k., aplej ar 2 glāzēm ūdens, vāra uz lēnas uguns 20 minūtes, ļauj ievilkties, kamēr atdziest, un izdzer dienas laikā. 

Dižzirdzene ir arī spēcinošs līdzeklis smagu slimību gadījumos. Tā samazina epilepsijas lēkmju biežumu, veicina atklepošanu, pastiprina kuņģa un zarnu darbību un novērš gremošanas traucējumus. Saknes novārījumu lieto arī podagras, reimatisma un radikulīta gadījumos, bet ar svaigu sulu ārstē vidusauss iekaisumu un zobu sāpes.

Raskrēsliņš bieži sastopams zemās, leknās pļavās. Tā laksti jāvāc ziedēšanas laikā un, ieteicams, jaunā mēnesī dienas otrajā pusē. No ārstnieciskā viedokļa šis augs spēj stimulēt dzimumdziedzeru sekrēciju sievietēm, tāpēc var mazināt klimaktēriska rakstura sūdzības un menstruāciju ritma un norises traucējumus arī jaunām sievietēm. Raskrēsliņi pastiprina arī nieru darbību un mazina gāzu veidošanos zarnās.

Ņem ēdamkaroti drogu, aplej ar glāzi verdoša ūdens un vāra uz lēnas uguns 10 minūtes, ļauj atdzist, nokāš, lieto pa pusglāzei 2 - 4 reizes dienā pirms ēšanas.

Purva vārnkāja aug purvainu ezeru un upju krastos. Šī auga lakstu novārījumu iesaka lietot ginekoloģisku slimību ārstēšanai, arī pret sāpēm kuņģī, furunkulozes gadījumos, saaukstēšanās simptomu mazināšanai, plaušu tuberkulozes ārstēšanai, reimatisma un locītavu sāpju mazināšanai.

Uzskata, ka šis augs palīdz nostiprināt veselību, attālināt novecošanos un noder kā profilaktisks līdzeklis, lai nesaslimtu ar onkoloģiskām slimībām.

Laksti jāvāc pilnmēnesī un auga pilnziedā. Pēc novākšanas tos uzreiz sagriež un žāvē 30 - 40 grādu temperatūrā, kamēr zariņi lūst, bet nelokās.

Ņem 1 ēdamkaroti lakstu, aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 2 - 3 minūtes, nosedz un ļauj ievilkties 1 - 2 stundas, lieto pa trešdaļglāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas, bet novārījuma biezumus uz nakti uzliek sāpošām vietām kā kompresi.

Avots: TVNET

foto: poga.lv, latvijasdaba.lv, plant-identification.co.uk, ros.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 25. maijs 2010 01:31

Paldies par informāciju...
Tieši zinu kur rasaspodiņi aug, bet īsti nezināju, kam viņi noder...tagad zināšu!")