Atmiņu dārzs- ar ko viss sākās

Autors: nosiguldas, 2017. gada 8. septembris, 09:49:38
Atmiņu dārzs- ar ko viss sākās

Laiku pa laikam, staigājot pa savu dārzu , iedomājos, ka gribētu  uzrakstīt par visiem tiem cilvēkiem, par kuriem atmiņas glabāju sevī, bet kuru dāvināts augs katru gadu priecē ar ziediem un skaistu  lapu vainagu.

Ar dārzu ir kā ar Rīgu, tas nekad nebūs pabeigts. Katru gadu gribas kaut ko pamainīt, kaut ko atjaunot. Es neesmu dārzeņu audzētājs, man vienkārši tas nepadodas, tāpēc audzēju ziedus un košumkrūmus. Tas man sagādā baudījumu un brīžos, kad ir grūti, palīdz atbrīvoties no nevajadzīgām emocijām.

Ar ko viss sākās.

Kad uzsāku sava dārza labiekārtošanas darbus, man bija viena tūja,hortenzija, ābeles, ogu krūmi, divas lielas lazdas un peonija , kas auga dārza centrā. No tās arī sāku veidot savu pirmo dobi, jo gribēju saglabāt iepriekšējo saimnieku atstāto mantojumu. Pārējais viss bija aizaudzis ar nezālēm. Meitas krustēvs, kā spoku mednieks ar lielu konteineru uz muguras gāja pa nezālēm un tās nomigloja ar raundapu. Tālāk mēs ar tēti, soli pa solim pārrakām visu zemi, lai atbrīvotos no nezāļu saknēm.

Kad nu viss ir sagatavots, laiks ķerties pie stādīšanas, tikai ko stādīt?

20170908094709-18444.jpg

Ļoti gribējās, lai tā uz sitienu dārzā viss ziedētu. Bet nekas jau tāpat vien nenotiek. Staigāju gar grāvi un mežmalu un nesu uz dārzu visu, kas man likās pieņemams. Tā manā dārzā sāka augt zeltslotiņa, biškrēsliņi, lupīnas un uzpirkstītes. Mēģināju ieaudzēt baltās margrietiņas un dzeltenās Īlzītes. Tad vēl visādi vīteņi, no kuriem veiksmīgi vaļā netieku vēl joprojām.

20170908094903-93216.jpg

Redzot manas aktivitātes, mana dārza kaimiņiene, paaicināja mani ciemos pie sevis, lai izvēlos augus no viņas. Protamas divas reizes jau nav jāsaka, atvēru vārtiņus un tur arī paliku. No ziedu un krāsu bagātības, no smaržām vienkārši sagriezās galva. Rūpīgi apstādīti celiņi, dažādi krūmiņi un puķu jūra. Divas dienas vadāju dažādus augus un nu varēja sākt darbus savā dārzā.

Gribu piebilst, ka cilvēkiem, kas vairs nav starp mums, vārdi būs, īsti, bet pārējiem mainīti.

Marijas kundze neliedza man padomus, jo dārzniekam entuziastam jau liekas, ka galvenais ir griba, pārējais augs pats.  Protams, ka liela daļa no šiem augiem manā dārzā tā arī neieaugās, bet galvenais bija ar kaut ko sākt…..

Rudens iedvesmas konkurss

20170319094751-96374.jpg