Aptauja: 75% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka dzīvnieki uzlabo emocionālo pašsajūtu un rada dzīvesprieku

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 6. oktobris 2020 13:23
144

Saskaņā ar mājdzīvnieku barības zīmolu „Whiskas” un „Pedigree” un pētījumu aģentūras “Norstat” veikto aptauju, 75% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka kaķi un suņi uzlabo emocionālo pašsajūtu un rada dzīvesprieku. Tāpat cilvēki ir norādījuši, ka mājdzīvnieki palīdz iemācīties uzņemties atbildību un rūpes par citiem, palīdz izveidot un uzturēt aktīva dzīvesveida paradumus, kā arī ievērot noteiktu disciplīnu.

Neatkarīgi no tā, vai esam kaķu vai suņu mīļotāji, mājdzīvnieki ievieš mūsu dzīvēs dažādas priekšrocības. Lai tās noskaidrotu, balsošanas sacensību ietvaros ir veikta aptauja. Saskaņā ar aptaujas datiem, 75% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka kaķi un suņi uzlabo emocionālo pašsajūtu un rada dzīvesprieku, piemēram, mazinot vientulības sajūtu vai  palīdzot izjust beznosacījuma mīlestību u.tml. Interesanti, ka šie aspekti galvenokārt ir bijuši nozīmīgi tieši jaunāko respondentu (83%) vidū vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Unda Ģēģere, LLU VMF Mazo dzīvnieku patversmes Jelgavā vadītāja norāda, ka, balstoties uz daudzu gadu pieredzi, cilvēki patversmēs ierodas dažādu iemeslu vadīti, bet lielākoties - viņi vēlas atrast kompanjonu: “Iemesli, kādēļ cilvēki adoptē dzīvniekus, atšķiras - kāds vēlas adoptēt mājdzīvnieku, lai būtu ar ko sarunāties, citi savā ikdienā grib ieviest jaunu rutīnu un meklē pavadoni garākām pastaigām u.tml. Es uzskatu, ka, ja pastāv saikne starp mājdzīvnieku un cilvēku, uzvarētāji ir abi! Mūsu darbs patversmē ir nodrošināt, lai īstais mājdzīvnieks satiktu savu īsto saimnieku.”

Aptaujā tika arī atklāts, ka, pēc 63% Latvijas iedzīvotāju domām, mājdzīvnieki palīdz iemācīties uzņemties atbildību un rūpēties par citiem, savukārt 52% ir pārliecināti, ka mājdzīvnieki palīdz izveidot un uzturēt aktīva dzīvesveida paradumus kā, piemēram, doties regulārās pastaigās, skriet, doties kopīgos izbraucienos vai vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Tajā pašā laikā katrs otrais aptaujas dalībnieks norāda, ka mājdzīvnieki palīdz disciplinēt cilvēkus, piemēram, mudinot laicīgi būt mājās un ieplānot mājdzīvnieku aprūpi, pašam saimniekam dodoties ilgākā ceļojumā.

Irina Zaiceva, biedrības “Pukainis.lv” pārstāve apstiprina, ka kaķi un suņi var ietekmēt cilvēku dzīves daudzos veidos: “Suņi var uzlabot cilvēku veselību, piemēram, suņu īpašnieki vairāk laika pavada pastaigās svaigā gaisā. Ģimenēs ar bērniem mājdzīvnieki iemāca bērniem uzņemties atbildību. Turklāt, suņa vai kaķa sabiedrībā cilvēks nekad nejutīsies vientuļš. Jāpiebilst gan, ka, adoptējot mājdzīvnieku, persona uzņemas lielu atbildību par jaunā ģimenes locekļa likteni. Mājdzīvnieki, kuri ir pavadījuši laiku bez saimniekiem un ir pavadījuši noteiktu dzīves posmu patversmē, visbiežāk izrādīs pateicību saviem jaunajiem īpašniekiem par krietni mierpilnāku un drošāku dzīvi. Pēc adaptēšanās perioda, mājdzīvnieks visbiežāk ātri vien izrādīs pieķeršanos, mīlestību un uzticību. Tas savukārt pozitīvi ietekmē cilvēka dzīvi.”

*Aptauju 2020. gada jūlijā/augustā veica “Mars” zīmoli “Whiskas” un “Pedigree”, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”. Šajā aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu no visas Latvijas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies