Aizņēmumi un aizdevumi: vai tie jādeklarē?

pece
pece 11. janvāris 2012 00:00
1824

Valsts ieņēmumu dienests skaidro - jautājumi un atbildes par fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanu. Šoreiz skaidrojam, vai jāpilda deklarācija, ja bankā ņemts kredīts dzīvokļa iegādei vai remontam.

 

 

1) Paņemts kredīts bankā dzīvokļa remontam, vai tas ir jādeklarē?

 

Ja neatmaksātā kredīta daļa ir lielāka nekā 10 000 latu, tad ir jādeklarē šī neatmaksātā daļa.

 

2) Fiziskā persona – SIA dalībnieks, ir aizdevusi SIA naudu. Vai šīs aizdevums ir jādeklarē?

 

Ja neatgūtās aizdevuma summas apmērs pārsniedz 10 000 latu, tad šis aizdevums ir jādeklarē.

 

3) Bankā saņemts 50 000 Ls kredīts, par kuru iegādāta māja, kas ierakstīta Zemesgrāmatā. Uz 31.12.2011. lielākā daļa kredīta jau ir atmaksāta un atlikusī summa nepārsniedz 10 000 Ls. Vai šādas parādsaistības jādeklarē un jānorāda deklarācijā?

 

Ja netiek konstatēta atbilstība citiem likumā noteiktajiem kritērijiem, tad mantiskā stāvokļa deklarācija nav jāsniedz.

 

4) Vai personai obligāti jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija, ja tā ir galvotājs citai fiziskai personai, kura paņēmusi no bankas kredītu 80 000 EUR apmērā?

 

Kamēr persona, kura ir ņēmusi bankā kredītu, kārto savas kredītsaistības, pienākums aizpildīt mantiskā stāvokļa deklarāciju galvotājam nav. Tomēr mantiskā stāvokļa deklarācijas 15.sadaļā iespējams uzrādīt jebkuru papildu informāciju, kas pēc personas ieskatiem ļauj gūt pilnīgu priekšstatu par mantisko stāvokli un deklarējamiem darījumiem.

 

5) Ja hipotekārais kredīts pārsniedz 10 000 latu, vai deklarācijā jāuzrāda arī uzkrājumi bankas kontā, kuri ir zem 10 000 latu?

 

Deklarācijā obligāti ir jānorāda tikai tā informācija, kas atbilst noteiktajiem kritērijiem. Pārējo informāciju var uzrādīt, ja persona to vēlas darīt.

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāds vēl tev jautājums interesē saistībā ar deklarāciju kredīta vai uzkrājumu dēļ?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies