8 lietas, kurām jābūt jūsu bērna ratiņu komplektācijā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. augusts 2019 17:00
271

Bērnu ratu piedāvājums veikalos ir ļoti plašs – gan pēc to komplektācijas, gan cenas. Tāpēc izvēlēties nav viegli. Protams, ka dizains ir būtisks, jo gribam taču vizināt savu mazuli skaistos ratiņos, tomēr priekšroku vajadzētu dot funkcionālajiem aspektiem, tāpēc esam apkopojuši 8 lietas, kurām vajadzētu būt jūsu bērna ratiņu komplektācijā. Šiem aspektiem jāpievērš uzmanība, izvēloties bērnu ratiņu modeli. 

  1. Regulējama muguras daļa

Muguras daļas augstuma regulēšanas funkcija ir ļoti būtiska, lai bērnu rati būtu gan ērti, gan piemēroti mazuļiem dažādā vecumā un diennakts laikā. Ja mazulis ir noguris un vēlas ratiņos nevis sēdēt, bet gan pagulēt, tad muguras daļu var nolaist zemāk. 

 2. 5 punktu drošības josta

Drošības josta ir ratiņu galvenais drošības mehānisms, kas mazuli stingri notur vietā un neļauj viņam izkrist. Īpaši būtiski tas ir periodā, kad bērns ir nesen sācis sēdēt un staigāt, jo tad viņš ir ļoti kustīgs un zinātkārs, kā arī neapjauš, kādas sekas var būt tam, ka liecas ārpus ratiņiem. Drošības jostas ļauj bērnu droši piefiksēt un neļauj viņam patvaļīgi izkļūt no ratiņiem un savainoties.

 3. Lietus aizsargplēve

Mūsu valstī laikapstākļu tendences noteikti liek domāt par to, kā pasargāt mazuli un pašus ratiņus no nokrišņiem – lietus, sniega, krusas. Vislabāk šo funkciju pildīs tieši šiem ratiņiem pielāgota lietus plēve, kas jau nāk līdzi ratu standarta komplektācijā. Izvēloties bērnu ratus bez lietus plēves, pēc tam var būt sarežģīti atrast plēvi, kas ļoti labi pieguļ ratiņiem. Var iegādāties universālās lietus plēves, bet – kas der visam, tas īsti neder nekam. 

 4. Moskītu tīkls un saules sargs

Tāpat mūsu platuma grādos jārēķinās ne tikai ar nokrišņiem, bet arī saules stariem un kukaiņiem, kas var pamatīgi traucēt bērniņa atpūtu un mieru ratiņos. Moskītu tīkls neļaus kukaiņiem piekļūt bērnam, bet tajā paša laikā nodrošinās labu gaisa cirkulāciju ratiņos. Bet saules sargs, kas ir stiprināms dažādās vietās uz ratu rāmja, ļaus pēc vajadzības izveidot mazulim nepieciešamo ēnojumu, neradot risku izveidot ratiņos tā saucamo “siltumnīcas efektu”, kas bērnam var būt ļoti bīstams.

 5. Ratu soma

Ratu soma būs ļoti nozīmīgs elements, kas vecākiem sniegs būtisku komfortu ikdienas gaitās ar mazuli ratos. Bērna vajadzībām ir nepieciešams ļoti daudz dažādu lietu. Vajadzīga pudelīte, autiņi, salvetes, rotaļlietas, mānekļi un daudz kas cits. Vislabāk un ērtāk, ja tas viss ir salikts ērtā ratu somā, kas ir pa rokai – piestiprināta pie ratiņiem. Ja ratu soma jau ir iekļauta komplektācijā, tad tā arī būs pieskaņotā dizainā, kas arī nav mazsvarīgi.  

6. Ietilpīgs grozs ratu apakšā

Vecāki ar bērniem ratiņos regulāri apmeklē veikalus, it īpaši māmiņas, kuras atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un paralēli rūpēja arī par mājas soli. Iepirkšanās ir viņu ikdienas rutīna. Tāpēc būsiet priecīgi, ka jūsu bērna rati ir aprīkoti ar ērtu grozu ratu apakšā, kur var novietot iepirkumus, jo nest tos rokā un reizē arī stumt ratiņus nav īpaši ērti.

 7. Labas un ērti lietojamas bremzes

Bērnu ratu bremzes ir vēl viens nozīmīgs drošības aspekts, kam jāpievērš uzmanība. Brīdī, kad ratiņus nestumjat, tiem ir jābūt nofiksētiem ar bremžu palīdzību. Tas nepieļaus, ka rati paši sāk ripot un rada mazulim apdraudējumu. Pārliecinieties, ka bremzes ir ātri un viegli lietojamas, jo arī tas ir ļoti būtiski.

 8. Rotējoši riteņi

Rotējošie riteņi, kas parasti ir tieši priekšējie, var šķist tikai tāda ekstra, tomēr tiem ir pavisam praktiska un ikdienā būtiska nozīme. Ar rotējošiem riteņiem bērnu rati ir vieglāk manevrējami, ērtāk var braukt pa nelielu vietu, var labāk apbraukt šķēršļus un mainīt braukšanas virzienu. Ja esat kārtīgu pastaigu cienītāji, tad noteikti novērtēsiet šādu ratiņu funkciju.

Gaumīgi, funkcionāli un ērti bērnu rati, kas piemēroti tieši jūsu ģimenes un mazuļa vajadzībām, – tas, ko meklēt bērnu preču veikalos. Nebaidieties veltīt laiku dažādu modeļu izpētei un izmēģināšanai, nevis pērciet pirmos skaistos ratiņus, ko ieraugāt. Labi bērnu rati būs tālredzīga investīcija, ja ģimenē plānojat vairākus bērnus, jo ratiņi noteikti varēs kalpot arī nākamajiem bērniem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam