7 ieradumi tīrākai vannasistabai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 6. oktobris 2017 12:48
779

Ja vannasistabas uzkopšana neizraisa tevī sajūsmu, vari būt mierīga, jo neesi tāda vienīgā šajā pasaulē. Mitrums, kaļķakmens nosēdumi, rūsas traipi, izkrituši mati, ziepju nogulsnes un iztecējušas zobupastas netīrumi – vannasistabas uzkopšana var kļūt par pamatīgu izaicinājumu.

Rozā Pantera piedāvā tev dažus padomus ikdienai, lai saglabātu vannasistabu vienmēr tīru un kārtīgu.

Atkritumu spainis

Atkritumu spainī samestie papīri, vates tamponiņi, mati un citi higiēnas uzturēšanas palīglīdzekļi un izmantotie materiāli rada ne tikai neestētisku, bet arī nehigiēnisku vidi ar nepatīkamu aromātu. Atkritumu spaini ir ieteicams iztīrīt katru dienu. Padari atkritumu iznešanu par ikdienas ieradumu – gluži kā gultas saklāšana no rītiem.

Dušas sieniņu tīrība

Tu esi nomazgājusies dušā – tīra un svaiga. Kāpēc gan neveltīt vien minūti tava dārgā laika, lai parūpētos par dušas sieniņu tīrību? Sajauc izsmidzināšanas pudelē ūdeni ar etiķi. Katru reizi pēc dušas apsmidzini dušas sieniņas ar šo šķidrumu un noslauki ar sausu drāniņu. Tava duša vienmēr izskatīsies tīra un mirdzoša.

Dvieļu tīrība

Dvieļi ir īpaši piemērota vieta baktēriju attīstībai, tāpēc parūpējies, lai tavi dvieļi vienmēr būtu tīri un sausi. Pēc izmantošanas novieto tos uz dvieļu žāvētāja vai izkar ārā saulē un vējā, ja ir tāda iespēja. Atceries, ka dvieļus būtu ieteicams mazgāt ik pēc 2-3 lietošanas reizēm.

Traipi

Notīri traipus pirms tie ir ieēdušies un kļuvuši grūti iztīrāmi. Katru vakaru noslauki ziepju, zobupastas un citu higiēnas līdzekļu paliekas no izlietnes, spoguļa un flīžu virsmas. Vides saudzēšanai vari izmantot sodu, kurai piemīt balinošs efekts. Sodu vari iebērt tualetes podā, ļaut tai nedaudz pastāvēt un tad iztīrīt podu ar birsti.

Veļas grozs

Noteikums nr1. – neizmētā netīrās drēbes pa visu vannasistabu, bet saliec tās veļas grozā. Noteikums nr.2 – veļas groza ietilpība nav neizmērojama, tāpēc regulāri mazgā veļu, lai vannasistabā neizveidotos netīrās veļas kalns.

Netērē veltīgi laiku

Tava ikdiena ir tik aizņemta, ka tev nepietiek laika ikdienas vannasistabas uzkopšanai? Lai iztīrītu zobus, nav obligāti jālūr uz sevi spogulī. Pavadi zobu tīrīšanas laiku lietderīgi, apvienojot to ar izlietnes mazgāšanu, spoguļa tīrīšanu vai netīrās veļas šķirošanu. Šajā laikā vari nospodrināt vannasistabas metāliskās virsmas ar citrona daiviņu. Citrona sula ne tikai nospodrinās virsmas, bet arī piepildīs telpu ar patīkamu un svaigu citrusa aromātu.

Izkritušie mati

Katru dienu cilvēkam izkrīt aptuveni 150 mati. Nedēļā tie ir jau 1050 mati. Un ja vēl mājoklī dzīvo kopā ar citiem cilvēkiem. Neļauj izkritušajiem matiem savairoties tādā apjomā, ka varētu putnu ligzdu izveidot! Katru vakaru velti dažas minūtes laika, lai saslaucītu vannasistabas grīdu ar birsti vai arī vari izmantot putekļusūcēju – kā tev ērtāk.

Šie ikdienas ieradumi palīdzēs uzturēt tavu vannasistabu vienmēr tīru un svaigu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Shalako 10. oktobris 2017 01:20 ofelija

Hm, matus no ķemmes es neredzu problēmu noskalot podā, jo, ja regulāri tīra ķemmi, tad jau tur nesakrājas nekādi baigie kušķi :D Bet tas niecīgais matu kušķītis ir nieks vien attiecībā uz wc papīriem un khm... pārējo :D

Bet paketes utml. protams, ka iepakoju un aiznesu uz virtuves centrālo miskasti, lai lieki neradītu atritumu stūri, turklāt, atkritumu spaini WC taču apgrūtinoši un neracionāli būtu mainīt ik pēc 1-2 dienām, lai gan tur iekšā varbūt iemesta tikai dažas izlietotas paketes, neracionāli tiktu izlietoti miskastes maisiņi... Turpretī centrālajā atkritumu spainī tās dažas paketes nerada nedz nelāgu smaku, kā arī kopā ar pārējo likvidējas 1x nedēļā. Nav jātērē lieki resursi polietilēna maisiņiem un nav jāpiecūko tādēļ dabu :)
Vatītes utml. es lietoju ļoti reti, tāpēc arī nav problēma aiznest tās kripatiņas uz centrālo miskasti. Ikdienā make-up nomazgāju ar ziepēm un ūdeni, nosusinu seju ar dvieli, uzlieku krēmu. Viss :)

Tik daudz un bieži ciemiņu pie manis nenāk, lai uztrauktos par tādiem sīkumiem, ka kādai tur varbūt MR, nav man viesnīca nekāda ;)

ofelija 9. oktobris 2017 15:36 Nymph

Taa arii var protams,bet man ienaaca praataa ,piemeeram kaadas viesibas,kad vairaaki cilveeki,taapat arii ,ja maajaas ir meitenes,kuraam jau ir "reiziites"...vai tad tad nesiis "visu" uz virtuvi....Varbuut citaam sievieteem kemmee nepaliek mati,bet man vienmeer ir jaatiira kemme.Man tas atkritumu spainiitis ir vajadziigs simboliski :D

Nymph 9. oktobris 2017 09:35

Man arī vannasistabā un tualetē (tās ir atsevišķas telpas) atkritumu spaiņa nav.

Ofelija, kā Tu to domā - VISU? TUaletes papīru - protams. Pārējo visu man nav grūti smuki "iepakot" tajā pat tualetes papīrā un aiznest līdz virtuves miskastei, tāpat kā visus kosmētisko procedūru radītos atkritumus - vatītes, tukšos iepakojumus, matus no ķemmes u.t.t. :)

Linduchy 9. oktobris 2017 08:20 ofelija

Mierīgi var :D

ofelija 9. oktobris 2017 02:45 Shalako

Tu VISU met podaa?

ofelija 9. oktobris 2017 02:43

Es nespeeju saprast,kaa var vienlaiciigi tiiriit zobus un dariit veel ko ,kaa tiiriit spoguli ,izlietni utt:D

Linduchy 6. oktobris 2017 19:25 Shalako

Man arī nav...šajā mājoklī nav :D
Bet pieļauju domu, ka atkritumu spainis vannasistabā ir ērts meitenēm, kuras īpaši aizraujas ar kosmētiku un pārmērīgu higiēnu - visas tās vatītes, iepakojumi, ausu kociņi utt vieglāk uzreiz iemest spainī, nevis stiept uz virtuvi :D

Shalako 6. oktobris 2017 17:55

Mums vannasistabā vispār nav atkritumu spaiņa, reāli pat neredzu, kamdēļ tāds tur varētu būt nepieciešams. ;)