5 soļi funkcionālas virtuves iekārtošanai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. maijs 2019 08:41
818

Ērta un funkcionāla virtuve ir svarīgs faktors, lai laiks, kas pavadīts gatavojot ēst, būtu izmantots pēc iespējas efektīvāk, lietderīgāk un arī patīkamāk.  "Maxima" projekta "Restorāns tavā virtuvē" vēstnese, šefpavāre Svetlana Riškova nevienam vien restorānam ir palīdzējusi izplānot un iekārtot profesionālo virtuvi, lai pavāru darbs noritētu raiti un efektīvi. Profesionālie padomi virtuves iekārtošanā var atvieglot ikdienas darbus ikviena virtuvē.  

1. Izvēlies ne tikai viegli kopjamas, bet arī drošas virsmas

Telpu iekārtošana un remonta darbi parasti sākas ar sienu, griestu un grīdu izbūvi. Plašajā sortimentā un tehniskajos parametros ir viegli apjukt, tomēr ir svarīgi atcerēties, ka virtuvē būtiski ir izvēlēties ne tikai savai gaumei atbilstošas un viegli tīrāmas virsmas, bet arī drošus materiālus. Virtuves virsmas nedrīkst slīdēt, ja uz tām nejauši ir izlijis ūdens vai zupas bļodiņa, un tām ir jāspēj izturēt nelieli triecieni, kas var rasties, piemēram, nokrītot konserva bundžai. Tas var palīdzēt pasargāt no dažādām traumām kā lielos, tā mazākos ģimenes locekļus.

2. Iekārto virtuvi, domājot par gatavošanas procesu secību

Domājot par virtuves plānojumu, vissvarīgāk ir ņemt vērā katra gatavošanas paradumus. Ja virtuves iekārtojums tiks veidots, domājot par maltītes pagatavošanas procesa kārtību, tas var būtiski samazināt pūles un laiku virtuves darbos. Savukārt visu, kas nav nepieciešams gatavošanai, droši varam izvietot attālākās vietās, vai iznest no virtuves telpas.

Gatavojot mēs visi sākumā paņemam svaigus produktus no ledusskapja vai pieliekamā, tad tos nomizojam un noskalojam, tad sagriežam, termiski apstrādājam, noslēgumā servējam traukos un pasniedzam. Svarīgi, lai visus šos procesus varam veikt secīgi, tādēļ virtuves mēbeles un tehnika būtu jāizkārto tā, lai mums nebūtu telpa vairākas reizes lieki jāšķērso. Tāpat arī atbilstoši gatavošanas procesam jāplāno arī trauku, nažu un garšvielu izvietojums.

3. Dod priekšroku slēgtiem, nevis vaļējiem plauktiem

Virtuves iekārtas šobrīd ir pieejamas jau teju visās iespējamās krāsās un formās, ar daudzveidīgiem dizaina risinājumiem.

Dažādu plauktu un kompaktu virtuves piederumu izvietošanas risinājumu šobrīd ir patiesi daudz, tomēr ir svarīgi izvērtēt ne tikai to izskatu, bet arī funkcionalitāti. Piemēram, glabāšanai vislabāk ir iegādāties skapīšus ar durtiņām, kas samazinās nepieciešamību ik dienu veikt virtuves uzkopšanu un pasargās piederumus no putekļiem un citiem netīrumiem.

Tāpat izvēloties plauktu risinājumus, nepieciešams ieplānot vietu mazajai virtuves tehnikai pat tad, ja tā vēl nav iegādāta. Tādas ierīces kā mikseri, blenderi, katli un pannas prasa diezgan daudz vietas, tomēr tos nepieciešams uzglabāt ērti pieejamā vietā.

4. Pievērs uzmanību santehnikas un virtuves piederumu kvalitātei

Šefpavāre uzsver, ka pārdomāta virtuves tehnikas izvēle ir tikpat būtiska, kā virtuves plānojums. Ērta, pietiekami dziļa izlietne ar augstu krānu, kas lietojot nešļakst, piemēram, būtiski var atvieglot katlu uzpildīšanu ar ūdeni un mazgāšanu. Savukārt kvalitatīva mazā virtuves tehnika un tādi virtuves piederumi kā pannas un katli, būs ērti ne tikai gatavojot, bet arī mazgājot un uzglabājot. Piemēram, "KitchenAid" virtuves piederumu mazgāšana prasa mazāk par vienu minūti, jo tās pārklājuma dēļ pietiek, ja karstu pannu izslauka ar papīra virtuves dvieli. 

5. Aprīko virtuvi ar pietiekami lielu elektrības kontaktligzdu skaitu

To, ka kontaktligzdas mūsdienās vienmēr ir par maz, ir piedzīvojis teju katrs. Taču virtuvē ir svarīgi ne tikai tas, lai tās būtu pietiekamā daudzumā, bet izvietotas tā, lai varētu ērti pieslēgt ne tikai putekļu sūcēju, bet arī visu virtuves tehniku. 

Plānojot virtuvi ir svarīgi, lai, piemēram, blenderi var pieslēgt gan pie virtuves virsmas un plīts, gan galda tuvumā un tādā augstumā, kas ļauj ērti darboties. Tāpat kontaktligzdas var būt nepieciešamas ledusskapja, plīts, kafijas automāta, tējkannas, sulu spiedes un citas mazās virtuves tehnikas pieslēgšanai, kā arī, piemēram, planšetes pieslēgšanai, lai varētu to ērti lietot un sekot dažādām receptēm un pamācībām.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies