5 idejas, kā praktiskāk izmantot palodzes savā mājoklī

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. septembris 2020 12:08
427

Kad domājam par palodzēm, visbiežākais šīs virsmas pielietojums, kas nāk prātā, ir telpaugu un dekoratīvu elementu novietošana. Tomēr palodzes var kalpot daudziem un dažādiem nolūkiem, to pielietojums var būt vēl praktiskāks, radot jaunus impulsus interjera veidošanā. Lūk, biežākās idejas, ko iesaka interjera speciālisti, kā vēl var izmantot savā mājā esošās palodzes vai arī plānot tās, ja mājokli tagad būvējat vai remontējat.

  • Palodze kā virtuves virsmas paplašinājums

Viens no zināmākajiem veidiem, kā vēl var izmantot palodzes, paplašinot to funkcionalitāti, ir apvienot tās ar virtuves virsmu. Virtuvē palodzes var kļūt par darba virsmas paplašinājumu, kas radīs vairāk vietas, kur darboties ar pārtiku, arī zonu, ko izmantot virtuves priekšmetu un produktu novietošanai. Palodzes apvienojums ar virtuves virsmu būs īpaši ērts nelielās virtuvēs, kur viss izvietots kompakti. Tādā veidā tiks iegūta papildu virsma. 

Izvēloties apvienot palodzi ar virtuves virsmu, nepieciešams apdomīgi izvēlēties materiālu, no kura izgatavot šādu konstrukciju. Viens no interjera speciālistu ieteikumiem ir virsma no mākslīgā akmens. Šo materiālu bieži izmanto virtuves virsmu izgatavošanai, kā arī arvien biežāk izvēlas palodzes no mākslīgā akmens, tāpēc loģiski, ka apvienotais izstrādājums varētu būt tieši no šī materiāla.  

Mākslīgais akmens ir izturīgs, izskatās izsmalcināts, to nebojā nekādi šķidrumi, tas ir drošs pret pelējuma veidošanos un arī ērti kopjams. Tās ir īpašības, kas nepieciešamas virsmai virtuves zonā.

  • Palodze un zona zem tās – kā mantu novietne

Ja mājoklis ir neliels un tajā nav pārāk daudz mēbeļu ar plauktiem, kur novietot un uzglabāt mantas, tad palodze ir vēl viena zona, ko, atbilstoši pielāgojot, var izmantot mantu novietošanai. Protams, tas jāsalāgo ar apkures specifiku, bet zonu gan uz palodzes, gan zem tās var izmantot uzglabāšanai. Var novietot gan pārvietojamas plauktu sistēmas vai kastes, gan zem palodzes izbūvēt novietni. Izvēloties palodzes zonai šādu pielietojumu, ērtāk būs, ja pašu palodzi izveidos platāku, lai uz tās būtu vairāk vietas un zem palodzes būtu vieglāk izveidot mantu novietni, plauktus vai kādu citu dizainisko risinājumu. 

  • Palodze kā daļa no atpūtas zonas

Skatīšanās pa logu patīk ne tikai kaķiem. Arī mums, cilvēkiem, patīk vērot ainavas aiz loga, it īpaši, ja mājokļa logi ir vērsti uz kādu skaistu vietu – savu dārzu, parku vai citu vietu. Tāpēc pie loga ir ļoti laba vieta, kur ierīkot atpūtas un meditācijas stūrīti. Un arī te var noderēt palodze. Ierīkojot zemāku un platāku palodzi, tā kļūst par virsmu, uz kuras var sēdēt, novietot spilvenus un citus interjera elementus. Tā kļūs par jūsu mīļāko vietu, kur baudīt tēju vai kafiju, kur padomāt, palasīt grāmatu vai nodoties citām relaksējošām praksēm. Arī bērni būs sajūsmā par atpūtas stūrīti uz paplašinātas palodzes. Tikai, ierīkojot šādu vietu bērnistabā, noteikti jāparūpējas par drošību un to, ka bērni patvaļīgi nevar atvērt logu. 

  • Palodze kā mājas birojs

Šobrīd daudzi savu ikdienas darbu birojā ir nomainījuši pret darbu no mājām, tāpēc aktuāls var būt omulīga un funkcionāla mājas biroja jautājums. Ja mājoklis ir kompakts un nav iespējas ievietot biroja galdu, tad var rodoši izmantot arī palodzes zonu. Ja palodze ir atbilstošā augstumā un izvirzīta uz āru, tad tā var kalpot kā darba virsma, kur novietot klēpjdatoru un citus mājas birojā nepieciešamus elementus. Ja palodze ir šaura un pa augstu, tad to var papildināt ar atsevišķu zemāku “pakāpienu”, ko piestiprina pie palodzes. Papildu virsma kalpos kā darba virsma datoram, bet pati palodze būs ērta novietne dokumentiem, printerim vai citiem rīkiem.

  • Palodze kā mājas mazdārziņš

Tie, kuri uzskata, ka palodze primāri ir paredzēta telpaugu novietošanai, arī šo funkcionalitāti var ieviest pavisam jaunā līmeni, vienu vai vairākas palodzes pārvēršot mazdārziņos. Tagad ir modē audzēt uz palodzes garšaugus, pavasarī audzēt dēstus, ko pēc tam pārcelt uz balkona vai uz lauku siltumnīcu. Ideju šajā ziņā ir tiešām daudz, atliek tikai pameklēt interneta dzīlēs, smelties iedvesmu un uzburt uz palodzes tieši tādu mazdārziņu, kādu vēlaties. 

Lai gala rezultāts būtu ne tikai zaļš, bet arī gaumīgs, varat iegādāties skaistus un dekoratīvus traukus, kastītes, podiņus un citas lietiņas, ar kuru palīdzību iekārtot mazdārziņu, kas lieliski iekļausies mājokļa kopējā interjerā un atmosfērā. Protams, nedrīkst aizmirst regulāri rūpēties par savu dārziņu uz palodzes, jo nekas neizskatīsies skumjāk par nokaltušu un nekoptu dārziņu. 

Piebilde! Arī šajā gadījumā, ja vēlaties uz palodzes ierīkot zaļo zonu, laba izvēle būs mākslīgā akmens palodzes, jo tās ir īpaši izturīgas pret mitrumu un pelējumu. Tur, kur ir augi, mitrums noteikti būs, tāpēc, lai jau pavisam drīz palodze nekļūtu neglīta, labāk izvēlēties tai piemērotu materiālu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies