Zaļāka dzīve - transports

Autors: pece, 2012. gada 18. jūlijs, 15:00:00
Zaļāka dzīve - transports

Šobrīd modīgi būt zaļam un modīgi izlikties par zaļu. Reizēm mēdzu pieķert sevi pie domas, ka mani kaitina spožais „zaļums” – pērku tikai ekokosmētiku, iepērkos eko bodēs, ēdu eko restorānā, jo tā ir tikai maza un es teiktu pat apstrīdama daļa no patiešām zaļa dzīvesveida.

Pat ja produkts ir sertificēts kā „zaļš”, tad vienmēr atklāts paliek jautājums par to cik zaļš ir bijis uzglabāšanas un transportēšanas process. Un cik vispār videi draudzīga var būt prece, kura vesta tūkstošiem kilometru un droši vien ne jau ar videi draudzīgu transportu?

Runājot par pārvietošanās līdzekļiem, liela daļa uzskata, ka personīgā automašīna ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa un galu galā tā norāda arī uz zināmu statusu. Maz gan ir videi draudzīgu automašīnu Latvijā. Šobrīd gan daudzi dažādu apsvērumu dēļ pārvietojas ar divriteņiem un tas ir apsveicami! Tomēr ir saglabājusies skeptiska attieksme pret sabiedriskā transporta izmantošanu – jo kas es kāds idiots, ka nevaru ar savu transportu pārvietoties! Aizspriedumi rullē!

Starp citu, Rīgā, ir salīdzinoši videi ļoti draudzīgs transports – gan tramvajs, gan trolejbuss, kas nerada izmešus. Tiesa, izmešus rada elektrības ražotne.

Pati Rīgā pārsvarā pārvietojos ar sabiedrisko transportu, nevarētu teikt, ka galvenā motivācija ir dzīvot videi draudzīgāk, drīzāk apsvērumi, ka uz darbu un pēc tam mājās sabiedriskais aizvizina ātrāk, nekā personīgais auto un nav jādomā kur to noparkot pie darba vietas, kur ir ierobežotas iespējas.

Esmu domājusi arī par pārvietošanos ar divriteni, bet šobrīd ir divi šķēršļi: kur lai to glabā, un kā vienmēr un visur to atstāt tā, lai kāds to nepiesavinās bez manas atļaujas.

Lai arī kā – ir vērts padomāt par pārvietošanās līdzekļiem un to izmantošanu un vai vienmēr vajag braukt ar savu auto. Mazliet ieskatam pievienoju foto no pilsētas plānošanas uzskatāmajiem līdzekļiem:

Kā pārvietojies tu?

Foto no http://www.centernetworks.com/

Pastāsti, kā Tavā ikdienā šobrīd izpaužas „zaļais dzīvesveids” un piedalies blogu konkursā>>

Balva

„Stenders” dāvanu komplekts ar Rožu ziedūdeni-toniku un ziepītēm „Ledusroze”. 

Atsvaidzinošais ziedūdens-toniks ar majestātisko rožu aromātu patiesi mīloši rūpējas par tavu ādu. Tas maigi attīra ādu rītos un vakaros, kā arī dienas laikā sniedz tai tik vajadzīgo mitrināšanu. Piepildīts ar alantoīnu, dabiskas izcelsmes taukskābi, kas acumirklī parada tavu ādu samtaini gludu. Vērtīgais rožūdens izzinās katru tavas ādas vajadzību, ik mirkli atsvaidzinot kā liega vēja pūsma. Nesatur: parabēnus, silikonus, PEG, sintētiskās krāsvielas.

Vairāk par Stenders kosmētiku lasi šeit>>

Vai Tu "dzīvo zaļi"? Pastāsti, kā tieši!