Zaļāka dzīve - transports

pece
pece 18. jūlijs 2012 15:00
756

Šobrīd modīgi būt zaļam un modīgi izlikties par zaļu. Reizēm mēdzu pieķert sevi pie domas, ka mani kaitina spožais „zaļums” – pērku tikai ekokosmētiku, iepērkos eko bodēs, ēdu eko restorānā, jo tā ir tikai maza un es teiktu pat apstrīdama daļa no patiešām zaļa dzīvesveida.

Pat ja produkts ir sertificēts kā „zaļš”, tad vienmēr atklāts paliek jautājums par to cik zaļš ir bijis uzglabāšanas un transportēšanas process. Un cik vispār videi draudzīga var būt prece, kura vesta tūkstošiem kilometru un droši vien ne jau ar videi draudzīgu transportu?

Runājot par pārvietošanās līdzekļiem, liela daļa uzskata, ka personīgā automašīna ir neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa un galu galā tā norāda arī uz zināmu statusu. Maz gan ir videi draudzīgu automašīnu Latvijā. Šobrīd gan daudzi dažādu apsvērumu dēļ pārvietojas ar divriteņiem un tas ir apsveicami! Tomēr ir saglabājusies skeptiska attieksme pret sabiedriskā transporta izmantošanu – jo kas es kāds idiots, ka nevaru ar savu transportu pārvietoties! Aizspriedumi rullē!

Starp citu, Rīgā, ir salīdzinoši videi ļoti draudzīgs transports – gan tramvajs, gan trolejbuss, kas nerada izmešus. Tiesa, izmešus rada elektrības ražotne.

Pati Rīgā pārsvarā pārvietojos ar sabiedrisko transportu, nevarētu teikt, ka galvenā motivācija ir dzīvot videi draudzīgāk, drīzāk apsvērumi, ka uz darbu un pēc tam mājās sabiedriskais aizvizina ātrāk, nekā personīgais auto un nav jādomā kur to noparkot pie darba vietas, kur ir ierobežotas iespējas.

Esmu domājusi arī par pārvietošanos ar divriteni, bet šobrīd ir divi šķēršļi: kur lai to glabā, un kā vienmēr un visur to atstāt tā, lai kāds to nepiesavinās bez manas atļaujas.

Lai arī kā – ir vērts padomāt par pārvietošanās līdzekļiem un to izmantošanu un vai vienmēr vajag braukt ar savu auto. Mazliet ieskatam pievienoju foto no pilsētas plānošanas uzskatāmajiem līdzekļiem:

Kā pārvietojies tu?

Foto no http://www.centernetworks.com/

Pastāsti, kā Tavā ikdienā šobrīd izpaužas „zaļais dzīvesveids” un piedalies blogu konkursā>>

Balva

„Stenders” dāvanu komplekts ar Rožu ziedūdeni-toniku un ziepītēm „Ledusroze”. 

Atsvaidzinošais ziedūdens-toniks ar majestātisko rožu aromātu patiesi mīloši rūpējas par tavu ādu. Tas maigi attīra ādu rītos un vakaros, kā arī dienas laikā sniedz tai tik vajadzīgo mitrināšanu. Piepildīts ar alantoīnu, dabiskas izcelsmes taukskābi, kas acumirklī parada tavu ādu samtaini gludu. Vērtīgais rožūdens izzinās katru tavas ādas vajadzību, ik mirkli atsvaidzinot kā liega vēja pūsma. Nesatur: parabēnus, silikonus, PEG, sintētiskās krāsvielas.

Vairāk par Stenders kosmētiku lasi šeit>>

Vai Tu "dzīvo zaļi"? Pastāsti, kā tieši! 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ArtursB 7. jūnijs 2018 19:42

Skaistus sieviešu velosipēdus var atrast https://vienibasgatve.lv/ , varu ieteikt pēc pieredzes.

tenisone 26. oktobris 2012 17:58

Par transportu-no savas Pierīgas uz pilsētu braucu vai nu darīšanās vai uz kultūras pasākumiem,dažiem pirkumiem.Par cik ciemata ir 2 atkritumu savakšanas vietas-atkritumus vācam polietilēna iepirkuma maisā/tas viņa otrais mūžs/,kartona kastītēs,kas sakrājas dažādas -salieku visādus derīgus sīkumus,ir kastīte-kur otra zeķe-jo pa reizei jau kāda noklīst un šādi atrodas.Lietosanai nederīgās zeķbikses lietoju putekļu slaucīšanai-pēc tam izmetu,labi pievelk putekļus arī no augiem.Zeķē labaju arī sipolus ziemai.Ne vienmēr atkritumu ir daudz-tad ņemu maizes iesaiņojuma maisiņus.no blūzēm vai svārkiem pašuju iepirkumu tīkliņus.no halāta-uzsvārci ,ko lietot mājas darbus darot.Tāda ir mana mazā artava zaļākai dzīvei

smukaa 18. jūlijs 2012 17:26

..tieši tā - ir modīgi izlikties ;)
Neesmu īpaši "zaļa" un arī neizliekos!Ar sabiedrisko transportu braucu tikai tāpēc,ka nav automašīnas :D

pece 18. jūlijs 2012 17:04

Jā, es ar esmu dzirdējusi, bet neatceros kur tā notiek.

Noelle 18. jūlijs 2012 16:53

Vēl kaut kur saistībā ar transportlīdzekļiem ir dzirdētas teiksmas, ka pārvietojas pāra datumos ar automašīnām, kurām pāra numurs, bet nepāra datumos - nepāra numuru īpašnieki :)

18. jūlijs 2012 16:42

Tieši tā! Un vietējais ražotājs tiek atbalstīts. Visi vinnē :)

pece 18. jūlijs 2012 16:07

Jā, par vietējiem produktiem taisnība! Bez tam tiem ir vēl viens pluss - pat ja piemēram dārzeņi audzēti pēc jaunākajām tehnoloģijām, atkrīt transportēšanas un sezonas dārzeņiem arī glabāšanas ķīmija! ;)

18. jūlijs 2012 16:05

tāds likums ne tikai Austrālijā, bet arī dažos ASV štatos.

par transportēšanas zaļumu. atbilde viena: pēc iespējas jāpērk vietējais produkts.

pece 18. jūlijs 2012 15:53

Viena no lielākajām problēmām pilsētās ir personīgās automašīnas, kurās pārvietojas pa vienam. Interesanti, ka Austrālijā ir pilstētas, kur automāšinas, kurās ir šoferis un vēl vismaz 2 pasažieri var pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu, kamēr pārējie stāv sastrēgumā (pie mums gan pieaugtu pieprasījums sex šopos pēc gumijas lellēm :D).

Noelle 18. jūlijs 2012 15:50

Uz darbu un atpakaļ mani ved draugs ar auto. Jā, tas nav "zaļi", taču šobrīd ekonomiski, jo šādi sanāk lētāk, nekā katram atsevišķi kulties uz/no darba ar sabiedrisko transportu. Tai pat laikā brīvajā laikā daudz pārvietojamies ar riteņiem. :)

ilvuks 18. jūlijs 2012 15:10

Dzīvojam Jelgavā. Mašīnas mums nav. Uz darbu es eju ar kājām, vīrs brauc ar riteni (ziemā brauc ar sabiedrisko transportu - autobusu vai piemetas pie kāda kolēģa mašīnā), Uz laukiem braucam ar autobusu, bet uz Rīgu ar vilcienu. Uzskatu, ka esam diezgan zaļi pārvietošanās ziņā, jo nebaidamies tērēt savu enerģiju, lai pārvietotos, un tam visam plusā vēl arī uzlabojam veselību! :)