Veselības padomu klubiņš: šodien atklāšana Sieviešu Klubā

nosiguldas
nosiguldas 26. septembris 2011 10:16
734

Piesaku veselības padomu klubiņu. Šī doma man radas brīvdienās un pamats bija visai nopietns. Ceturdien manas mazās meitiņas bēndārza grupa diena laikā vārda tiešā nozīmē palika tukša. Sākās vīruss ar vemšanu.

 

Nu lūk mans priekšlikums, dalīties pieredzē ar šo vīrusu ārstēšanu un dažādiem svarīgiem sīkumiem, kurus, esam uzzinājušas ārstējoties. iESPĒJAMS TIE NODERĒS PĀRĒJIEM, KURUS VĒL VĪRUSI UN SASLIMŠANAS NAV SKĀRUŠAS.


Nu lūk "vīrus sākas ļoti strauji, sākumā jūtīga sajūta kuņģa apvidū, tad vemšana, kas ilgst 3-5 stundas, smagāk ir pieaugušiem, jo var būt augsta temperatūra un caureja.


VĪRUSS IR ĻOTI AGRESĪVS mēs visa ģimene izslimojām trīs dienu laikā un visi, kas bija tiešā saistībā ar mums arī turpina slimot.

 

( ceturdiena vakars),mazā meita - sāpes kuņģa rajonā, vemšana 4.st., nākošā dienā bezspēks.

 

(piektdiena)- jūtīgs kuņģa rajonā, vakarā izdzēru pa maziem malciņiem uzdzerot sulu 100.gr. degvīna, vemšanas nebija, toties divas dienas spazmu veidā stipras sāpes kuņģī, sestdien stipri lauza kaulus un bija neliela temperatūra.

 

(sestdiena) vīrs - ļoti stipra vemšana 5. stundas, pēc tam temp. 39.00, caureja

 

( sestdienas pēcpusdiena)ļoti stipra vemšana 3. stundas, nākošā dienā temp. 38.00, caureja, vemšana turpinājās arī otrā dienā, iespējams tapēc, ka viņa daudz staigāja.

 

( svētdiena) saslima vīramāte.

 

Aprakstu to lai jūs redzētu, ka vīruss patiesi iet ļoti ātri uz priekšu. Mani paglāba tas, ka izdzēru degvīnu, pēc tam gan ņemot vērā kā jūtos domāju, ka vieglāk būtu, ja es būtu gājusi parasto ceļu, jo sāpes kuņģa rajonā ir ļoti stipras.

 

Vemšanas laikā neko nedot dzert stundu, pēc stundas var izdzert pāris karotītes šķidruma, un pagaidīt 10. minūtes, ja vemšana neatjaunojās, šķidruma daudzumu palielināt. Ēst sākt ļoti uzmanīgi, vislabāk maltu auzu pārslu vai rīsu putru ar pavisam nelieliem daudzumiem.

 

Vēl kāds ieteikums, vīrusa laikā var dzert koka kolu, paskaidrot, kas ir tas, kas iedarbojas labvēlīgi nevar, bet palīdzot arī profilaksei.

 

KĀDA IR JŪSU PIEREDZE?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
26. septembris 2011 20:23

yep, tieši to biju domājusi :)

nosiguldas 26. septembris 2011 15:08

kas bija domāts ad valrieksta iekšējo daļu, tas iir brūnie krikumi,kas paliek no rieksta

pece 26. septembris 2011 13:30

Jā, der arī pret kāju svīšanu ;)

pece 26. septembris 2011 13:29

pamēģinio ozolmizas ar kumelītēm - iet iekšā DAUDZ vieglāk ;)

26. septembris 2011 13:26

mana pieredze ar vīrusiem, cik nu viņa man ir bijusi, ļoti palīdz novārīta valriekstu iekšējā daļa (ner rieksti, bet tās čauliņas iekšā) kārīgi novārīta, var pievienot medu, lai saldinātu, tāda jādzer reizes trīs dienā, vemšana tiek noņemta viena rāvienā un palīdz kunģim darboties... ļoti laba tēja.

smukaa 26. septembris 2011 13:12

Ozolmizu tēja ir laba pret kāju svīšanu;)

nosiguldas 26. septembris 2011 12:59

es ozolmizu tēju iekšā dabūt nevaru :(

pece 26. septembris 2011 12:08

Izsargāties - ievērot higēnu - mazgāt rokas, nelietot nemazgātus citu lietotus traukus un daudz laika pavadīt svaigā gaisā.

Ja nu tomēr, tad ārstēšana mūsmājās - max liels šķidruma patēriņš, kamēr vemšana pa ēdamkarotei ik 5-10 minūtes, vēlāk der visi šķidrumi, bet vislabāk lietot ozolmizu tēju ar kumelītēm vai granātābolu mizu tēju. Var lietot ozolmizu tēju vienu pašu, bet kumelītes palīdz pastiprināt iedarbību un tēju padara dzeramu. Paralēli, ja gribās, var leitot smektu. Šķidruma daudzuma aprēķins bērniem 100 ml uz katru dzīvsvara kilogramu.

Var lietot rehidronu - tas palīdz atjaunot sāļu un minerālvielu līdzsvaru. Bet tā kā šitais garšo pretīgi, tad šo lieto parasti tikai pieaugušie un tad, ja jau ir nopietnas problēmas. Pieaugušajiem vēl der pašā vīrusa sākumā iemalkot 50 g šņabja vai konjaka ar tējkaroti melnajiem pipariem, bet to ne visi var dabūt iekšā.

Ēst atsāk tad, kad gribās - rīsus, banānus, sausiņus, galetes, maizi.

Es jau šo uztveru kā dzīves piedevu, jo šie vīrusi plosās bērnudārzā ik rudeni un ik pavasari.... atliek stiprināt imunitāti. Vismaz man šķiet, ka tas līdz.

Cerīte 26. septembris 2011 11:05

Izsargāties var tikai ievērojot higiēnas pasākumus un daži ir tik virulenti ka ja iet pa gaisu/kā parastie vīrusi/tad vēl jo grūtāk ir izsargāties.

nosiguldas 26. septembris 2011 10:50

mums visai ģimenei sestdiena un svētdiena vienkārši izsvītrota no dzīves, pats galvenais, ka neviens nevar arī pateikt no kā tas ir un kā no tā izsargāties, iespējams VAJAG PIEAICINĀT KĀDU DAKTERĪTI KONSULTANTU

26. septembris 2011 10:43

pagājušajos ziemassvētkos dabūju to no vīra māsas meitas. bija traki. palīdzēja Smecta, un bišķiņ ūdeni dzēru. nogulēju pusmiegā visu dienu, uh. :X

kintijasieviesuklubslv 26. septembris 2011 10:43

tad riktīgi jāpiesargājas :)

nosiguldas 26. septembris 2011 10:41

Kā reiz tas nāk no Rīgas, jo mēs Katei saucām ātro palīdzību un tur daktere arī pateica, ka tas ir tāds vīruss, no rīta uzzinājām ka grupā no 24 bērniem palikuši 4

kintijasieviesuklubslv 26. septembris 2011 10:35

ui, sabiedēji ar šo vīrusu! ceru, ka līdz Rīgai tas neatnāks, jo šonedēļ esmu paredzējusi čakli pastrādāt :)