Vēl viens iemesls nereģistrēt laulību - LM plāno ieviest pirmslaulību kursus

pece
pece 8. februāris 2014 23:16
1740

Labklājības ministrija (LM) aicina līdz 2014.gada 20.februārim pieteikties nevalstiskās organizācijas, uzņēmumus un ekspertus, kas ir gatavi izstrādāt pirmslaulību mācību programmu pāriem, kuri gatavojas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā, informēja Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Mācību programmas izstrādes ietvaros sākotnēji paredzēts veikt aptauju, lai noskaidrotu ekspertu un jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem viedokli par laulību reģistrēšanas šķēršļiem un iespējamiem risinājumiem, kā arī par riskiem, dzīvojot kopdzīvē bez laulības reģistrēšanas. Vienlaikus nepieciešams noskaidrot arī jauniešu vecāku ģimenes modeli. Paredzēts, ka aptaujā piedalīsies ne mazāk kā 1000 jauniešu.

Savukārt, izstrādājot pirmslaulību mācību programmu jaunajiem pāriem, tajā būs jāiekļauj informācija par civiltiesiskajiem, psiholoģiskajiem, sadzīves u.c. aspektiem, kā arī par civiltiesiskajām sekām īpaši attiecībā uz bērniem, ja pāris nedzīvo laulībā.

Pirms programmas īstenošanas ir plānots to arī praktiski pārbaudīt, sākotnēji apmācot 5 pārus jeb 10 cilvēkus, kuri apliecinājuši vēlmi laulāties. Vienlaikus programmas izstrādātājam būs jāsniedz priekšlikumi, ja tā būs jāpilnveido. Tāpat programmas izstrādātājam sadarbībā ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentu būs jānodrošina izglītojošs seminārs dzimtsarakstu nodaļu speciālistiem.

Programmu plānots izstrādāt līdz 2014.gada 30.aprīlim. Savukārt to varētu sākt īstenot 2014.gada rudenī.

Interesenti pieteikumus dalībai programmas izstrādē, norādot iespējamo ekspertu vārdus, var sūtīt uz e-pastu Baiba.Abersone@lm.gov.lv.

Ceru, ka obligāti, par kārtīgu maksu, tā teikt, lai tak budžetā naudiņa tiek! Un stāstīt pirmslaulību kursos, tiem, kuri grasās laulāties, ka dzīvot nereģistrēti ir fui, ir tiešām ļoti laba izvēle!

Bilde no www.tonjasgatherings.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
chika 10. februāris 2014 21:37

Tā neko sev atkal izdomājuši ar ko novērst cilvēku uzmanību no daudz svarīgākām lietām valstī. Pati šoruden apprecējos - nebija man nepieciešami nekādi kursi, jo neprecējos ne dēļ bērniem vai mantas, vai tā, ka to grib kāda no mūsu mammām. Mēs apprecējāmies, jo beidzot abiem šķita, ka ir īstais laiks kopdzīves laikā.
Viņi tiešām grib samazināt laulību reģistrēšanu - jo tak tādos kursos var atklāt visu kaut ko - beigās vairāk būs vientuļo vecāku, jo redz visu darīs cilvēks jūtu uzplūdā un katrs ies savu ceļu, jo tā liksies vieglāk, nekā iet kaut kādos kursos un ko skaidroties un mācīties dzīvot tā kā citiem tas liekas pareizi. Pilnīgs ārprāts tas ir!!

Nikte 10. februāris 2014 18:57 Kerstyna

Nav nemaz tik maz to gribētāju,tikai atšķirība tā,ka no visiem,kas apprecas tikai daļa nodzīvo ilgi un laimīgi..;)

Man rodas jautājums,ko tādos kursos mācīs?Varbūt šādi kursi būtu derīgi,ja tajos iekļautu veselības mācību un ķermeņa higienu?! ;)

Noelle 10. februāris 2014 10:04

Hmmm...attiecībā uz šo man ir divejādas "jūtas".

Tieši šobrīd esmu pirmslaulību posmā, tādēļ arī ir zināma tēmas aktualitāte. Laulājoties baznīcā vairāk vai mazāk (protams, atkarībā no konfesijas un attiecīgās draudzes prakses) šādi "pirmslaulību kursi" ir daļa no gatavošanās procesa laulībām. Mūsu gadījumā tas ir materiāls, ko saņēmām no sava mācītāja, kuru mums abiem jāizstudē, jāpārrunā, jāpilda dažādi uzdevumi, jāsaraksta atbildes uz jautājumiem, kas pēc tam būs jāpārrunā ar savu mācītāju.

Savā ziņā šis noteikums nemaz nav tik absurds - varbūt dažreiz pirms pieņemt tik atbildīgus lēmumus, ir vērts apstāties un padomāt, vai laulības tiek noslēgtas vadoties no "pareizajiem iemesliem".

Taču, ņemot vērā vispār šībrīža tendenci samazināties noslēgto laulību skaitam, pieļauju, ka šāds "papildus slogs" varētu šo skaitu samazināt vēl...

vecsprofils 9. februāris 2014 15:06

Totāls murgs. Tiek pilnībā izkropļots laulības institūts!
Bet varbūt šim apakšā arī slēpjas doma pēc iespējas vairāk samazināt laulības noslēgšanas nepieciešamību un vēlmi?!

Starpcitu, Zviedrijā nav nozīmes vai tu esi precējies, vai dzīvo kopā ar kādu vienkārši tāpat. Ļoti biju nepatīkami izbrīnīta, kad dažādās birokrātijas veidlapās man vajadzēja uzlikt ķeksi iepretim kopīgam apzīmējumam - precēts/dzīvo kopā.

VIT@ 9. februāris 2014 09:43 Kerstyna

tieši tā.. vispār jau saka, ka nākotnē laulības būs 5 gadu līgums, ja sadzīve laba, līgumu var pagarināt.. vispār uz kurieni mēs ejam....

Kerstyna 9. februāris 2014 00:05

:D Ir daudzas citas valstis, kur laulību noslēgt, bet , ja nopietni - pie tā jau zemās precētiesgribētāju aktivitātes šamais gājiens būs nāvējošs.....