Veiksmes vakars Sieviešu Klubā

Autors: kintijasieviesuklubslv, 2011. gada 17. jūnijs, 15:00:00
Veiksmes vakars Sieviešu Klubā

Pateicoties Izklaidējošā un Laimes klubiņa vadītājai Vavinnai, Sieviešu Klubā vakardiena bija īpaša: visas tikāmies, lai popkornus graužot un zemenes ēdot, skatītos filmu „The Secret“. Vakara izskaņā mūs uz pārdomām par savu sievišķīgo veselību aicināja ginekoloģe, mākslas terapijas maģinstrante Dita Baumane – Auza.

 

 

Dita Baumane - Auza, īpašā vakara viese Sieviešu Klubā veiksmei veltītajā vakarā

 

 

Kā mums gāja šai vakarā, kuru veltījām veiksmei un savas dzīves sakārtošanai? Ideāli! Šķiet, katra vakar mājās dodoties ilgi pārdomāja piedzīvoto. Paldies Evai (mūsu Vavinnai!), kura tik brīnišķīgi visu bija saplānojusi un izveidojusi. Bija iepazīšanās atrakcijas! Tad zīmējām, skatījāmies filmu, atkal zīmējām un runājām, runājām, runājām…

 

Droši vien sīkāk par filmas skatīšanās laikā piedzīvoto kādā no nākamajiem blogiem uzrakstīs pati Vavinna. Man ar jums gribas padalīties savās pārdomās, ar kurām esmu pārņemta vēl šodien.

 

Ja sievietes dzīvē ir tikai darbs, darbs, darbs, darbs un vēlreiz darbs vai arī attiecības, kurās viņa nejūtas pa īstam laimīga, tā ir tipiskākā pazīme, kas liecina – tu nemīli sevi. Ir dusmas, aizvainojums, kas diemžēl atstāj diezgan nopietnas sekas uz sievietes veselību. Ginekoloģe Dita Baumane – Auza mums atklāja, ka sievietei esot ilgstoši neapmierinātai ar savu dzīvi un savu ikdienu, var veidoties cistas krūtīs un olnīcās, hiperplāzijas, miomas, būt problēmas dzimumdzīves laikā, kā arī var veidoties arī neskaitāmas citas diezgan nopietnas saslimšanas.

 

 

 

Šo visu klausoties, bija kur aizdomāties. Kā tad ir ar mani? Cik ļoti es sevi mīlu? Kaut arī Vavinnai biju solījusi piedalīties ar savu klātbūtni visa pasākuma gaitā, man nācās viņai atteikt. Nē, nē, Sieviešu Kluba telpas pavisam nepametu. Biju gana pieklājīga un viesmīlīga. Taču, kamēr meitenes skatījās filmu „The secret“, es tikmēr blakus telpā sēdēju pie sava datora un rakstīju. Darīju darbu, kas man tik ļoti patīk. Bet, vai tādēļ pat plkst. 18 vakarā nevarēju savam darbam pateikt šodienai gan pietiks, laiks iedsvemoties no filmas. Vai mīlu sevi? Jā un nē. Jā, jo ikdienu piepildu ar lietām, kas man patīk (esmu no tām laimīgajām, kas atklāti var teikt – strādāju savu sirdsdarbu), bet kādēļ nespēju novilkt striktas robežas? Kādēļ esmu tik atbildīga?

 

Jutu, ka vakardienas diskusija ar ginekoloģi Ditu Baumani – Auzu mums visām lika aizdomāties. Gan par liktenīgajiem dzīves pagriezieniem, kurus esam kādreiz veikušas, gan par savu sievišķīgo veselību.

 

Pirmo reizi mūžā man bija iespēja aplūkot sievietes dzimumorgānus šķēršgriezumā. Redzēju, kā sievietes makstī izskatās hormonālais riņķītis un iedomājoties, ka tas sievietes ķermenī pieglaužas makstij, tiešām saprotu – tas seksa laikā nu nekādi nevar traucēt.

 

 

Bija prieks, ka beidzot lauzām arī gana sen iesakņojušos mītus par hormonālo kontracepciju. Nē, lietojot hormonālo riņķīti vai citu hormonālo kontracepcijas veidu svars nepalielinās. Nē, lietojot hormonālo kontracepciju, gadā reizi mēnesī nav jāietur pauze. Mūsdienu hormonālajā kontracepcijā hormoni ir tik niecīgās devās, ka organismam tie nav kaitīgi. Vēl viens mīts, ka ginekologi, ja vien pajautāsi, kādu kontracepciju lietot, vienmēr teiks, ka ideālākā ir hormonālā kontracepcija. Hormoni tiešām var atvieglot daudzu sieviešu dzīvi, bet, ja ir problēmas ar asinsvadu un sirds veselību, aknām vai arī sieviete ir smēķējoša, ginekologi pielāgo kontracepciju attiecīgajai veselības problēmai.

 

Vēl viens mīts – sieviete, ja paliek stāvoklī, lietojot hormonālo kontracepciju (1 – 2 % gadījumos tas var notikt), tad augļa veselība ir pakļauta riskam. Ginekoloģe to pilnībā noliedz. Mūsdienu hormonālā kontracepcija augļa veselību neietekmē. Pat tad, ja grūtniecība iestājusies, lietojot hormonālo kontracepciju.

 

Tāpat runājām arī par sievietes un vīrieša feromoniem, asinsgrupu saderību un bērniņiem.

 

 

Paldies jums visām par pārdomām! Un noteikti tikšanos atkārtosim pēc gada, jo katra aizgājām ar savu pozitīvo mērķi, kuru izvirzījām pēc filmas „The Secret“ tehnikas.

 

Kā jūs jūtaties pēc vakardienas? Kādas pārdomas jūsos šī filma un diskusija raisīja?

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv