Uzmanību, informācija par zādzību

nosiguldas
nosiguldas 10. decembris 2014 12:05
1581

Viss vienmēr sākas ar kādu negaidītu sīkumu. Manā gadījumā ar telefona zvanu. Kāds mans labs draugs, kas tagad strādā Vācijā paziņoja, ka saņēmis no manis dīvainu vēstuli, kurā rakstu, ka esmu Anglijā un man nekavējoši nepieciešama finansiāla palīdzība. Kā vēlāk noskaidrojās, šādu vēstuli saņēma katrs, kuram kaut reizi biju sūtījusi e-pastu no savas adreses.

Tajā brīdī, es pat iedomāties nevarēju, ka šis zvans ir tikai sākums un kas mani gaida, kad ieskatīšos savā e-pastā.

Paziņojums liecināja, ka ir uzlauzts manas e-pasts. Kad veicu visus drošības pasākumus un beidzot iekļuvu lapā, kur jābūt manam e-pastam pretī bija teksts svešā valodā. Kamēr uz izjūtu atradu iestatījumus pagāja kāds brītiņš, bet ar to pietika, lai izzagtu visas pastkastītes saturu. Kad valoda veiksmīgi bija nomainīta, bija redzams, ka ir izmainīts mans telefona numurs un ierakstīts e-pasts uz kuru ir nosūtīti visi manas e-pasta vietnes dati ( visas vēstules). E-pasts bija līdzīgs manam tikai beigās bija "yahoo". Kad mans e-pasts bija aizvērts, tāda paša satura vēstules turpināja pienākt cilvēkiem tikai jau no otra e-pasta.  

LĪDZ ŠIM BRĪDIM DOMĀJU- KAM VAJADZĪGS MANS E-PASTS, izrādās tomēr ir gan vajadzīgs. Un te kā parasti jāsaka, ka arī es biju pārliecināta, ka ar mani nekas tāds nevar notiks. 

Kādi varēja būt iemesli:

  • Dators bez pastiprinātas aizsardzības
  • vieglprātīga attieksme pret drošības jautājumiem.
  • liels apjoms informācijas ( 8.gadi )

Nav sliktuma bez labuma.

Tik daudz, kā vakar un aizvakar pa telefonu neesmu runājusi, laikam nekad. Ar mani sazinājās cilvēki, kurus nebiju dzirdējusi sev, vai kāda iemesla dēļ, kādu laiku nebijām runājuši. Bija patīkami, ka par tevi uztraucās. Bija cilvēki, kas bija gatavi arī izpildīt vēstulē norādītos norādījumus, apstādināja tikai tas, ka pieprasītā naudas summa bija 1000 EUR, tas lika tomēr vispirms mēģināt ar mani sazināties.

Mīļās meitenes, rakstu šo rakstu tieši tāpēc, ka katra no Jums var iekļūt šādā situācijā, tapēc sargāsim sevi un būsim uzmanīgas.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 10. decembris 2014 16:43

Nepatīkama situācija. Šodien tik tiešām šādas uzlaušanas var notikt bieži, tāpat kā vēl vairāk atsūtītās krāpnieciskās vēstules uz e-meilu. Man gmail spama kastītē nereti tādi brīnumi nāk, septembrī bija, ka laimēju sava tuvākā veikala gada loterijā un man tiek dāvanu karte 1000eur apmērā produktiem, nupat uz dienām saņēmu spama vēstuli, kur kāds it kā advokāts raksta, ka mana uzvārda māsai ir problēmas un jāatsūta naudu ... :DD

nosiguldas 10. decembris 2014 13:10 Catwoman

tur es tev piekrītu

Linduchy 10. decembris 2014 12:35

Skumji, ka tā, bet no kļūdām jāmācās! (emo)
Redz, mani arī daudzi neklausa, attiecas pret saviem datiem pat vairāk kā vieglprātīgi - sak, kam tad tie tur vajadzīgi. Bet negodprātīgi ļautiņi jau vienmēr atrod iespēju, kā gūt labumu no dajebkādiem datiem :S

Cerīte 10. decembris 2014 12:29

Pēdējā laikā tādus stāstus dzird daudz -tā ka jāuzmanās.

nosiguldas 10. decembris 2014 12:18

:(

Nikte 10. decembris 2014 12:17

(hug)