Tusēt vai netusēt – tāds ir jautājums

Autors: Linduchy, 2015. gada 23. jūnijs, 00:13:45
Tusēt vai netusēt – tāds ir jautājums

Variants A – Fiksi nopļaut zāli, mesties pa galvu pa kaklu uz veikalu, lai sapirktu visādus gardumus. Tad fiksi atpakaļ mājās, kur ar vienu kāju rosīties virtuvē – cepot un šmorējot, bet ar otru – plosīties pa visu māju, cenšoties visus uzkopšanas darbus paveikt iespējami ātri. Protams, jāvaktē virtuvē, lai nekas nepiedeg, neaizmūk utt.

Āmen, viss gatavs! Ciemiņi sāk sabraukt sētā, visiem prieks. Bet man ... nu man ir jāskraida apkārt kā gādīgai namamātei – lai viesi paēduši, lai visiem sausas kājas, lai silts. Ā, saplīsa glāze? Nu nekas, tūlīt noorganizēšu jaunu, stikla lauskas savākšu, lai iztiktu bez traumām. Pff...protams, vēl jāvaktē, lai kāds neiedanco puķu dobē un neuzmin kaķim uz astes. Stress, stress, stress :D

Saulīte lec! O, nu jauki, beidzot visi paguruši, kritīs gulēt kur nu kurais. Visiem vajag spilvenus, segas un vēl viskaut ko.

Čučumuiža...visiem, izņemot mani. Jo man jānovāc trauki. Lielais trauku mazgāšanas brīdis. Un, kad viss ir padarīts, varētu beidzot likties uz auss, bet tik skaists rīts – grēks iet gulēt. Nekas, es izturīga, negulēšu ... bet nemanāmi apņem miedziņš.

Šķiet gulētas vien 15minūtes, bet dzirdu, ka tauta jau atkal rosās apkārt. Pfff, nu neko, jāceļas augšā – viesu apčubināšanas process var atkal sākties no jauna. Visi paēduši? Slikti nav? Traumu nav? Ideāli! Un prātā doma – a kad jūs visi brauksiet prom? :D

Un tad šoka deva, jo viesi paziņo, ka te ir tik forši – paturpinās svinēšanu vēl vienu dienu. Vai dieniņ...

Un, kad beidzot visi viesi pēc 3 dienu tusiņa ir prom, es atkal ķeros pie mājas kārtošanas un tīrīšanas, jo, šķiet, ka mājā un pagalmā ir paviesojies bizoņu bars. Visbeidzot, es iekrītu gultā un atslēdzos komā uz diennakti. Super svētki...kādam, ne man.

Variants B – Es izslēdzu telefonu, lai neviens nespētu uzprasīties ciemos. Ar vīru uzstutējam piemājas dārzā telti, atceroties kādreizējo tradīciju – katros Līgo svētkos nakšņot teltī pie dabas. Forši, ka telts pie mājas – visas ekstras rokas stiepiena attālumā :D Teltī saliekam papardes un jāņu zāles.

Uzgrilējam zivtiņu un dārzeņus, paēdam. Sēžam pie iekurta ugunskura, mīļojoties un dūdojot – ek, kā agrākos laikos – divatā, un citus mums nevajag, mums ir labi kopā, bez stresiem, bez jezgas.

Varbūt kādu danci? Kāpēc ne? Un kas mums varētu aizliegt uzvalsēt dārzā? Protams, gan jau arī parkā notiek kāds burziņš, var arī tur aizvalsēt :D

Bet var arī palikt tepat – apskauties un gulēt uz sedziņas, vērojot zvaigžņotās debesis. Un, kad uznāks miedziņš, doties uz telti ... skatīties, ja nu kāda no papardēm uzziedējusi :D

Bet no rīta, izgulējušies un atpūtušies, pabrokastosim un dosimies garā pastaigā gar jūru.

Un tagad jautājums – tusēt vai netusēt? :D