True Colors

Noelle
Noelle 1. augusts 2011 20:16
3975
Vasara ir visā savā košumā, un nupat esmu to saķērusi arī caur fotoobjektīvu...
...
kreses ir pārsteidzošas tuvplānā
un savs ugunīgais valdzinājums piemīt arī dienlilijām
tās uzsūc sevī visu saules staru mirdzumu
...
...lilijas...
lilijas, nedaudz izskatās kā ar sniegu vai pūdercukuru piebirušas
turklāt, uzziedējušas arī gladiolas
vai atpazini gladiolu?
"garkājtētiņš" arī sildās saulītē
asteres sīko lapiņu krokas stāsta par pasakainiem koraļļu rifiem siltajās dienvidu jūrās
gladiola lepojas ar tikpat zīdainu mirdzumu, ar kādu vasaras pašā sākumā lielījās ugunīgā magone
bet šīs "cirtas" pieder...kukurūzai :)
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 6. augusts 2011 11:11

nu, jebkurā gadījumā, ziepīšiem tas macro režīms nav tik advancēts, lai varētu ar zūmu uzņemt izteikti detalizētas bildes. Tāpēc jau ir speciālie objektīvi un tā... tieši tāpēc jau ir "ziepīši" un attiecīgi spoguļkameras un visādi citi triki. :)

4. augusts 2011 17:39

noelle - man līdz profesionālam objektīvam vēl tālu. Gribu iemācīties sākumā izspiest visu iespējamo no esošā fotoaparāta, un kad to iemācīšos, tad domāšu par kaut ko nopietnāku. :) Parakāšos vēl pa google, varbūt kādā forumā kaut ko beidzot uzzināšu, jo man šķiet, ka, ja reiz makro režīmā fotoaparātam ir paredzēts zūmot, tad kaut kādā vīzē, ar to zūmēšanu ir arī jāsanāk kaut kam sakarīgam (to es par savu fotoaparātu). Bet man pagaidām nesanāk, sanāk tikai tad, ja makro režīmā nevis zūmoju, bet bāžu cik vien tuvu iespējams pašu fotoaparātu. :D

Noelle 4. augusts 2011 16:58

patiesībā domāju, ka ar objektīvu, kas speciāli paredzēts šai lietai, visdrīzāk var piezūmot pa lielu gabalu, jo kā gan citādi fotogrāfi tos kukaiņus noķer? Un, ja ar profesionālu objektīvu, tad detaļas jau nu var pamatīgi izvilkt (paskaties draugos Mārča Baltskara bildes - viņš pēdējā laikā arī pa kādam Macro uzņem). :)

4. augusts 2011 16:51

noelle - njā, bet man tik un tā gribas zināt, kas jādara, lai makro režīmā zūmējot fokusētos un sanāktu asas bildes. Jo, ja makro vēl varētu iezūmēt, tad varētu dabūt tos kukaiņus, no kuriem, starp citu, man arī pašai ir bail. Un vispār būtu interesanti, cik iespējami detalizētu foto var dabūt. Laikam nemāku googlei pareizi paprasīt, šī man tādu īstu atbildi nedod. :D Man pa vasaru šādas tādas lapseņu, mušu un spāru bildes ir sakrājušās, pats smieklīgākais, ka par katru izdevušos kukaiņkadru man ir tik patiess prieks, kā mazam bērnam. Nekad nedomāju, ka man fotografēšana kādreiz sagādās tik daudz prieka!

Noelle 4. augusts 2011 13:08

aaa, nu, jā ar to kukaiņu ķeršanu man arī ir problēmas. Kameni noķēru tikai tādēļ, ka viņa laikam bija piekususi un varbūt mazliet samirkusi pēc lietus. Zirnekļus šad tad sanāk, viena muša arī gadījās... bet no tiem "kodējkukaiņiem" man bail, tādēļ tos tiešam tikai tad, kad izskatās pusbeigti... :D

4. augusts 2011 13:01

skaistas bildes.... :) :) :)

būs japamēģina ka stāsta Noelle kāds micro objekts :)

4. augusts 2011 11:54

noelle - nu, jā, bet tā jau arī ir mana problēma, ka sanāk fočiku nezūmojot likt tā 1cm attālumā. Kukaiņi jūt, ka kaut kas nāk un mūk prom. :D Bet, kad uzslēdzu macro fokusu un mēģinu piezūmot no attāluma, man miglains sanāk.. nefokusējās. Bet bez zūma makro režīmā viss ir ok.

Noelle 4. augusts 2011 10:23

ligucci, paldies par Taviem jaukajiem vārdiem :)

Es pavisam nesen atklāju to fīču, jo liekas, ka man bija tā pati problēma - macro rezīmā piezūmojot nofokusēties uz objektu var no diezgan paliela attāluma - kaut kādi 50 cm, ja ne vairāk. Bet izrādās, ka jādara pavisam pretējais - ieslēdz Macro režīmu, atzūmo cik tālu vien iespējams un vari objektīvu pielikt kaut vai 1 cm attālumā no fočējamā objekta un nofokusēties :) Pamēģini mājās kaut vai uz aprakstīta papīra - redzēsi, kā darbojas ;)

4. augusts 2011 10:18

noelle - ja tu šādas bildes dabū gatavas ar ziepīti, tad mana apbrīna par tavu talantu kļūst vēl trīsreiz lielāka. Fantastiski! (Y) :)
Man pašai arī vislabāk patīk fotografēt makro bildes, arī fotoaparāts ir ziepītis (arī canon,bet cits modelis), bet man ir viena problēma ar makro. Ja makro režīmā sāku vēl taisīt zoom, sanāk migla. Makro ķer, bet ja netaisa zoom. Tad nu domāju, varbūt vari man atklāt fīču, kas vēl ir jāpieregulē, lai arī makro režīmā varētu zūmot. Savādāk man ar kukaiņiem grūti iet.. kamēr bāžu fočiku pēc iespējas tuvāk, tikmēr viņi nobīstas un aizmūk. :D Bez makro zūmojot, it kā sanāk, bet ne tik labi kā ar makro. Ceru, ka noo manis rakstītā var saprast, ko no tevis gribu uzzināt! :D

Noelle 4. augusts 2011 10:07

Paldies, Ceriba! Visas manas bildes fotografētas ar CANON PowerShot A610 (vairāk kā 5 gadus vecu "ziepīti"), izmantojot iebūvēto "macro" funkciju. :)

ceriba 4. augusts 2011 10:04

Ļoti skaisti! Drīkst zināt, ar kādu objektīvu tas ir tapis?

Noelle 3. augusts 2011 22:21

Paldies, mīļās! :) (F)

mazaa raganina 2. augusts 2011 08:36

Intīmi.....maigi....

2. augusts 2011 01:53

(Y) (Y) (Y) :)

intasanta 1. augusts 2011 22:18

Jūtīgi un gardi. Bravo!