To, ko nespēj katrs viens, spēj tauta Labdarības organizācijai Ziedot.lv - 15 gadi un 40 miljoni eiro

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 11. decembris 2018 13:21
918

2018.gada 11.decembrī labdarības organizācija Ziedot.lv atzīmē 15 gadu darbību. Ziedot.lv piecpadsmit gadu laikā Latvijas labklājībā ieguldījis 40 miljonus eiro un atbalstu saņēmuši vismaz 350 000 jeb vairāk nekā 17% iedzīvotāju. Puse no visiem saņemtajiem ziedojumiem jeb 20 miljoni eiro lietoti, lai segtu iedzīvotāju, tajā skaitā bērnu, ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumus un apmaksātu medikamentus, bet 12 miljoni eiro novirzīti sociālo problēmu risināšanai. 8 miljonu eiro atbalstu caur Ziedot.lv saņēmušas citas nevalstiskās organizācijas, dzīvnieku patversmes, zupas virtuves, dienas centri, vasaras nometnes, stipendiju programmas, Zemessardze, talantīgi jaunieši un citi. Kopumā šo gadu laikā lūgti ziedojumi 3263 labdarības projektiem. 

Ziedot.lv gadu gaitā ir īstenojis vai līdzdarbojies tādās labdarības akcijās kā labdarības maratons “Dod Pieci!”, “Labestības diena”, “Eņģeļi pār Latviju”, pārtikas banka “Paēdušai Latvijai”, “Skolas soma”, “Kopgalds”, Atbalsts 21.novembra traģēdijas upuriem, “Vienoti par iespēju. Mūzika &Dzīvība”, “Mazajām sirsniņām”, labdarības skrējiens “Nike Riga Run”, “Piepildi bērniņa sapni”, Ziemassvētku vecīšu skrējiens, “Palīdzi trūcīgiem mazuļiem”, “Štābiņš”, “Ziedot.lv kiosks”, atbalsta programma “Plecs” un citas. Lielākās labdarības akcijas organizētas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem līdzcilvēkiem, Ūdrītim, Arnim Mednim, Jānim Vaišļam, Valteram Frīdenbergam, Baibai Baronei, Austrim Augustam, Zanei Lazdiņai, mazajam Dāvītim un simtiem citiem.  

90 % no ziedotājiem ir privātpersonas jeb iedzīvotāji, kas no kopējā ziedojuma apjoma saziedojuši 60 % jeb 24 miljonus eiro. Savukārt no uzņēmumiem 15 gadu laikā Ziedot.lv saņēmis 16 miljonus eiro. Vienā reizē mazākais saņemtais ziedojums ir 1 cents, bet lielākais – 600 000 eiro.

Vidējais ziedotājs ir 25 – 45 gadu vecs/-a, nav lielas atšķirības starp ziedotāju dzimumu un tautību. Vidējais ziedojums, ko vienā reizē ziedo iedzīvotājs, ir 10 eiro. 45% no ziedotājiem vēlas palikt anonīmi. Ziedojumi saņemti ne tikai no Latvijas, bet arī no vairāk nekā 30 ārvalstīm. Izsekojot iedzīvotāju ziedošanas paradumu maiņām, redzams, ka ar vien populārāki paliek tiešsaistes ziedojumi internetā, mazāk populāri ir skaidras naudas ziedojumi ziedojumu kastītēs un zvani uz labdarības tālruņiem. 

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta pateicas, ikvienam, kurš kopā ar Ziedot.lv palīdz Latvijas ļaudīm: “Tikai kopā mēs varam būt spēcīgi un pārtikuši. Ne katrs par sevi. Ne tad, ja kādam ir grūti”.   Viņa uzskata, ka katram iedzīvotājam ir jājūtas droši un grūtā brīdī jāsaņem palīdzība, bet pārticības un labklājības brīdī jāspēj dalīties un palīdzēt savai tautai un valstij. Nācija un suverēna valsts nevar pastāvēt ilgtermiņā, ja katrs tās pilsonis nejūt līdzatbildību un kritiskos brīžos neiet palīgā. Labdarība ir viens no veidiem kā iedzīvotāji parāda līdzatbildību un iesaisti. 

Ziedot.lv ir bezpeļņas fonds, kas dibināts ar mērķi palīdzēt Latvijas ļaudīm un veicināt pozitīvas sociālās pārmaiņas! Ziedot.lv sniedz palīdzību Latvijas iedzīvotājiem situācijās, kurās nav atbalsts no valsts un pašvaldības iestādēm, vai tas ir nepietiekams, bet līdzcilvēkiem tik ļoti nepieciešams. Ziedot.lv uzdevums ir kļūt par tiltu, kur satiekas tie, kuriem vajadzīga palīdzība un tie, kuri vēlas palīdzēt! Kopš dibināšanas fondu vada Rūta Dimanta. Fondā strādā 8 algoti darbinieki un 15 gadu laikā ir palīdzējuši vairāk nekā 120 000 brīvprātīgo. Ziedot.lv arī dibinājis rehabilitācijas centru “Poga”. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies