Tas ir jāizdara

Autors: Linduchy, 2017. gada 13. jūlijs, 16:56:38
Tas ir jāizdara

Kārtējo dienu izskaistina lietus pilieni uz palodzes. Šķiet, ka vasaras šogad Latvijā nebūs. Nu neko, tad nu atliek vien kalendārās vasaras dienām pieskaņot atbilstošus darbus.

Tas ir jāizdara 1 - DZIMTAS KOKS

Kad mācījos vidusskolā, mums tika uzdots izveidot dzimtas koku. Atceros, kā tolaik sēdēju istabā ar tēvu, pārskatot melnbaltās bildes ar senču senčiem senlaicīgās drānās. Dzimtas koks toreiz sanāca īpaši iespaidīgs. Man bija pamatots iemesls lepoties. Gadi gāja uz priekšu. Dzimtas lietām īpašu uzmanību nepievērsu, jo nebija vajadzības. Tad nomira tēvs. Pēc viņa nāves atkal un atkal prātā nāca domas par senčiem. Izrādījās, ka principā savā ģimenē esmu vienīgā, kam rūp kapu sakopšana un atmiņu saglabāšana nākamajām paaudzēm. Un tad mani gaidīja nepatīkams pārsteigums - dzimtas koks bija pazudis. Pie rokas gan nepieķēru, bet 99% pārliecība, ka viena "kārtībmīle" šo iespaidīgo darbu vienkārši izmetusi atkritumos, nesaskatot tajā vērtību. Ļoti žēl. Kopš dzimtas koka veidošanas ir pagājuši daudzi gadi. Diemžēl, arī man atmiņā nebija saglabājušies visu senču vārdi, uzvārdi, dzimšanas dati un vietas. Tajā ziņā manam tēvam bija ļoti plašas zināšanas un lieliska atmiņa. Iespēju robežās uzskicēju to, ko spēju atsaukt atmiņā. Bet man ar to bija par maz. Sazinājos ar tēva brālēnu, lai noskaidrotu mūsu dzimtas detaļas. Un man atklājās daži dzimtas noslēpumi, kurus pat tēvs man nebija stāstījis.

Mans vasaras brīvo brīžu darbs būs atšķetināt vienu dzimtas pavedienu, kuru plānoju pabeigt septembrī. Ceru, ka man izdosies, tad noteikti padalīšos arī šeit, jo vismaz pagaidām tas stāsts izskatās ļoti daudzsološs un interesants.

Tas ir jāizdara 2 - NAKŠŅOŠANA TELTĪ UN 50KM

Skatos, ka pagaidām SK meitenēm ideja ar pārgājieniem un nakšņošanu teltī pie dabas krūts neizraisa īpašu sajūsmu. Nu neko darīt, tātad šo vasaras plāniņu man nāksies īstenot citā veidā. Ceru sagaidīt vismaz pāris saulainas un siltas dienas, lai izkāptu ārpus komforta zonas.

Tas ir jāizdara 3 - ŪDENSKRITUMA MASĀŽA

Kuldīgas mazo ieliņu un namu vēsturiskā noskaņa. Ūdenskrituma masāža. Gastronomiskās baudas. Jā, tas ir jāpaveic, jo vasara ir jāizbauda.

Tas ir jāizdara 4 - CEĻOJUMS LAIKĀ UN TELPĀ

Rindā gaida 5 grāmatas. Tās ir jāizlasa. Punkts. Domāju, ka vajadzēs celties vēl stundiņu agrāk, lai ļautos mierpilnai lasīšanai ar saullēktu un putnu dziesmām fonā, malkojot gardu rīta kafiju. Ak jā, mana mazā, bet pavisam nopietnā apņemšanās - iemācīties dzert kafiju bez cukura ar baudu. Pagaidām iet grūti - ar viebšanos. :D

Tas ir jāizdara 5 - DRAUDZENES NEDRĪKST PAMEST NOVĀRTĀ

Darbu kalni, projekti, mājas pienākumi un dārza lietas ir un būs, tie nekur nepazudīs, bet laiku draudzenēm arī ir jāatrdod. Tāpēc esmu nolēmusi, ka tuvākajās nedēļās ir jāsaplāno kafij-vīn-našķošanās ar manām sirdsdraudzenēm - tām, kuras, es zinu, ka vienmēr ir blakus, arī tad, ja ir tālu - jebkurā laikā var uzsist klačiņu Facebookā vai Whatsapā ;)

Tāds nu man ir plāniņš vasarai. Un kāds ir tavs plāns? ;)