Svētkos

ssfinkss
ssfinkss 26. novembris 2017 21:49
960

Svētki ir svētki! Un man ir prieks, ka šajos svētkos bija iespēja satikt savus radus. 18.novembrī bija salūts, un bija iespēja palikt Rīgā, bet es domāju, ka labāk satikt savus radus Daugavpilī. Ar viņiem arī ir iespēja aiziet uz salūtu, pastaigāt pa Daugavpili, vienkārši pasēdēt pie galda un parunāt, un justies labi! Bet jau pirms mana brauciena ar brālēnu bija runa par dažādām Latvijas vietām, un tā es uzzināju, ka Latvijā ir visīstākā Ēģipte. Agrāk Ēģipti sauca par Vilkumiestu.

Aizbraukt uz Ēģipti bija vienkārši. Tā atrodas pie robežas. Un kaut gan agrāk tur bija ciems, tad tagad ir tikai luterāņu baznīcas drupas un kapi. Lai arī dzirdēju, ka tur viss ir izdemolēts un sabrucis, tad tik un tā gribu atzīmēt, ka ir kas uz turieni aizbrauc ziedus nolikt.

Kapos ir apglabāti ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī 26 vācu karavīri. Pat pēc krustiem to var noteikt. Tāpat kapsētā ir apglabāts Ēģiptes draudzes mācītājs Oskars Svensons. Pateicoties viņa ierosinājumam 1822. gadā bija atvērta lasīšanas skola, kuru apmeklēja 23 skolnieki. Bet iedzīvotāji pārgāja katoļticībā un līdz ar to baznīca tika pamesta. Un tad vēl divi kari atstāja sekas.

Kad aizbraucu uz turieni, tad domāju, - tik labi būtu bijis, ja baznīca būtu restaurēta un kapiņi būtu apkopti. Tā ir vēsture, un tās ir atmiņas. (Foto.)

Izbraukājot Ēģipti un Zarasai (Foto Zarasai un dzirnavām), mēs atgriezāmies Daugavpilī uz salūtu. (Foto) Cilvēku bija pietiekami daudz, jo gaisma tomēr ietekmē cilvēkus, viņu pašsajūtu. Iekšēji pamostas prieks, jo lai kādi svētki arī būtu, bet tie dod iespēju satikt sev tuvus cilvēkus un priecāties par to, ka mēs esam kopā vienā valstī. Sirds siltumam ir liela nozīme cilvēka dzīvē!

Patriotiskā mēneša konkurss

20171121074057-10319.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies