Stāsts par Viņu...

Kerstyna
Kerstyna 25. aprīlis 2016 09:35
1501

Stāsts ir par Jekaterinu Kotovnu.  Brīnišķīgu, kaķisku personību, kura nu jau  divus gadus peļo citos laukos....

Kāpēc stāsts par Kati? Tāpēc, ka, lai arī mūsu mājā dzīvās radoņas netrūkst un visi mīļi un jauki, Kate ir personība, ko nevar nepieminēt. 

Viss sākās 2009. gada rudenī, septembrī, es Kati satiku Rīgā, pie siltumtrasēm - mazu , neglītu, slimu, bet laikam uzplaiksnīja kāda no retajām humānisma izpausmēm, paņēmu šo kaķēnu pie sevis un aizvedu uz laukiem. Tā nu Rīgas kaķu bomāru atvase ( pieļauju, ka aristokrātisku bomāru, jo Kates pēcteči bija fenomenāli skaisti) nonāca dziļos laukos. 

Mums vienmēr ir bijuši kaķi, bet Jekaterina Kotovna pacēla mūsu izpratni par kaķi jaunā "levelā". Iemācīja, ka kaķis ir personība, ka ar kaķi ir jārēķinās, ka kaķis vislabāk izpaužas savā kaķiskumā, ja viņu mākslīgi neierobežo. Nu īsāk sakot kaķis nav suns. 

Par Kates pēctečiem - pēc tiem spriežot, Kates asinīs  ir totāls sugu kokteilis.  Bija kaķēni ar Burmas kaķa, Siāmas kaķa, Britu zilā un Sibīrieša pārliecinošām pazīmēm. Pārsvarā gan austrumnieciska piegriezuma kaķi, skaisti un gudri  -ātri atrada sev citas mājas, bet daži tika atstāti mūsmājās, tāpēc, ka īpaši.  Mums bija/ir arī pieklīdušie un adoptētie kaķi un šo kaķu kompāniju ar ciešu ķepu pārvaldīja Kate. Es nezinu , kā to izskaidrot, bet tā bija bezierunu pakļaušanās, viņa zibenīgi atrisināja jebkurus kaķiskos konfliktus  -dāsni dalot nagainas pļaukas un neganti šņācot.  Jaunpienācējam bija jāiepatīkas Katei vispirms, ja iepatikās, tad viss kārtībā. Pēc Kates aiziešanas uz citiem laukiem iestājās zināma anarhija, kura turpinās, jo izteikta līdera mūsu kaķu saimē nav. 

Kate bija vēl jauna kaķene, kad man piedzima vecākais. Viņa uzņēmās lielas rūpes un šefību pār manu vecāko - mierināja, kad raudāja, aicināja uz aktivitātēm, kad paaugās. Mans vecākais vispār izauga kā Ņauglis :) Jaunākajam tik izteikta kontakta ar kaķiem nav, bet satiek labi... tikai kaķi viņu neņem nopietni :D. 

Par Kates pēctečiem - manā mājā dzīvo Kates mazmeita un divi mazmazdēli. Zāra ir savas vecāsmātes cienīga pēctece, ar stingru ķepu valda pār savām atvasēm un suni arī, ja vajag. 

20160425093300-57391.jpg

20160425093350-66507.jpg

Pārējā kaķu cilts dzīvojas pie maniem vecākiem, tur visvecākais kaķis 13 gadīga kaķene Mazminka ir Kates meita, bet viņa nevalda, viņa dzīvo savam priekam. 

20160425093455-58847.jpg

Ko es varu teikt- ja kaķus pavēro tad, kad viņi nezina, ka viņus vēro, var redzēt brīnumu lietas. 

Konkurss: Mans mājas mīlulis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 25. aprīlis 2016 11:28 Catwoman

Man visi ar glauniem vārdiem Murē kungs, Zāra, Fredis - īstajā vārdā Manfrēds. Zārai bija māsiņa karaliene Margo un viņu māte bija Donatella, īsajā vārdā Donna. Margo sabrauca kāds sliktais un Donnu laikam apēda lapsa, pie mums laukos tā gadījās reizēm, tā nu man ir Zāra Murē un Fredis.

Linduchy 25. aprīlis 2016 10:14

Jehaterina Kotovna :D (Y)
Mana Bagija arī ikdienā tika saukta par Bagučī - Ba+GUCCI :D :D :D