Sieviete, kuru es...

Kerstyna
Kerstyna 12. marts 2016 16:41
906

 Sieviete, kuru patiesi mīlu, cienu, apbrīnoju, reizēm ciest  nevaru, esmu es pati. 

 Es sevi pazīstu jau vismaz 42 gadus, gribās cerēt, ka maigajā 1 gada vecuma atpzinu sevi spogulī :)

 Es pati esmu visa sākums un gals, ja tā varētu sacīt.  Iespējams, mīlestība uz sevi mani ir no daudz kā pasaudzējusi. Kaut gan nevarētu teikt, ka man vienmēr , pašai ir paticis viss, ko es daru. Reizēm esmu domājusi - nu esmu gan es maita... Un tad? Jā maita. Tātad, tajā brīdī tā vajadzēja.

 Reizēm asociēju sevi ar kaķeni, kas savā dziļākajā būtībā laikam arī esmu. Varu murrāties un vienlaicīgi laist nagus tā, ka "asinis šķīst". Esmu bīstama tiem, kas apdraud manus bērnus un nekādā gadījumā neesmu ar pāraprūpes māniju sirgstoša māte. Un , lai kā kristu - nokrītu uz četrām, un gandrīz vienmēr sausa no ūdens tieku ārā. Aukstu dušu jau jebkurš var dabūt... negaidot. 

Man patīk sevi satikt spogulī, lai arī reizēm gribas sev sacīt, un arī saku - Ko tu dari ar sevi, mīļā?  Un tad jau pierodas, mans visuresošais un visuredzošais Slinkums, kas arī ir paglābis mani no dažas labas pārsteidzības. 

Jā, vispirms es mīlu sevi, vienīgo, unikālo.

Bet arī tādai unikālai būtnei kā man,  ir sievietes, kuras varētu būt mani ideāli.  Ideāli jau nav priekš sasniegšanas - tie ir priekš tiekšanās. Un tā visu savu profesionālo dzīvi esmu tiekusies būt tāda, kā māsa Marija. 

Mēs bijām kolēģes - es māsa pēc aicinājuma, bet ne pēc būtības. Viņa   iemiesoja to, ko varētu saukt par māsas ideālu, piedzimusi  būt māsai.  Es viņu patiesi apbrīnoju un vienlaikus zināju  - es tāda nekad nebūšu. Man nepiemita un joprojām nepiemīt tik bezgalīga empātija un visaptveroša cilvēkmīlestība kā Marijai. Es drīzāk balstos uz - "Ja gribi palīdzēt, žēlot nedrīkst". 

Jā tāds mazliet ieskats tajā, kas es esmu sev un , kas es nekad nebūšu. 

8. marta konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
LosOjosVerdes 13. marts 2016 18:36

Forši uzrakstīji

VesmaSk 12. marts 2016 21:24

(Y)(Y)(Y)

Linduchy 12. marts 2016 20:49

(F)(F)(F)

Ardlem 12. marts 2016 20:10

:)
jā, pats svarīgākais ir - mīlēt sevi. tas ir galvenais, kas ikkatram būtu jāatceras un jāliek aiz auss.
paldies par atgādinājumu par to
(F)