Septembra karuselis

Linduchy
Linduchy 1. oktobris 2016 22:56
1572

Septembrī mans dzīves karuselis griezās traki ātri. Un tādos brīžos ir tikai viens variants – turēties cieši, lai neizlidotu ārā, un varonīgi sagaidīt brīdi, kad karuselis apstāsies, lai varētu atvilkt elpu.

Mūzika dvēselei

Septembri ieskandināja kamermūzikas koncertprogramma „Pasaku ainas“ Lielajā Ģildē, kur saviļņojošu priekšnesumu sniedza trīs izcilas latviešu kamermūziķes – Kristīne Blaumane (čells), Ilona Meija (flauta) un Herta Hansena (klavieres). Koncertprogrammu papildināja Oresta Silabrieža stāstījums par skaņdarbu autoriem (Francis Doplers, Kārlis Marija Vēbers, Leošs Janāčeks un Bohuslavs Martinū), viņu dzīvi, muzikālo iedvesmu un pasaku ainām.

20161001224311-21587.jpg

Sievietēm sevi ir jāmīl!

Septembrī man bija lieliska iespēja apmeklēt pasākumu, kurā pieredzējušas un zinošas ginekoloģes stāstīja par mūsdienu tehnoloģijām un lāzermedicīnas iespējām, ar kuru palīdzību var ātri, delikāti un bez ķirurģiskās iejaukšanās novērst daudzas problēmas, kuras ietekmē sievietes labsajūtu un intīmo dzīvi.

Lāzeprocedūras laikā tiek apstrādāta maksts gļotāda, iedarbojoties uz audiem – tiek stimulētas šūnas un veidojas kolagēns, tādējādi var novērst dzemdību traumu sekas, stresa urīna nesaturēšanu, maksts sienu noslīdējumu, maksts sausumu un citas problēmas.

Bailes un kautrēšanās no problēmas apspriešanas ar ārstu tikai pasliktina sievietes veselības stāvokli un labsajūtu, kā arī būtiski ietekmē attiecības ar partneri. Sievietēm ir tiesības būt veselām, un mūsdienu tehnoloģiskās iespējas ļauj ikvienai justies komfortā ar sevi. Saglabājiet savu attiecību kvalitāti un neaizmirstiet gūt baudu, esot brīnišķīgai sievietei, valdzinošai sievai un lieliskai mātei!

Lasītprieks

Rudens pirmais mēnesis bija piepildīts ar notikumiem, tāpēc neatlika īpaši daudz laika lasīšanai. Tomēr divas grāmatas es gribētu izcelt.

20161001224342-44058.jpg

Loras Hillenbrendas grāmata “Nesalauztais” bija mana septembra glābēja. Paldies izdevniecībai JUMAVA par iespēju izlasīt šo darbu.

Grāmata stāsta par Lūiju Zamperini – 20. gadsimta trīsdesmito gadu daudzsološu itāļu izcelsmes amerikāņu vieglatlētu – viņa dzīves pārbaudījumiem, skarbumu, izmisumu, spēju cīnīties, nepadoties un atkal nostāties uz kājām.

Skarbākā un smagākā grāmata no pēdējā laikā izlasītajām, taču nespēju atrauties no tās lasīšanas, jo Lūija Zamperini dzīvesstāsts patiesi aizrauj, liek pārdzīvot un just līdzi.

Grāmata manās rokās nonāca tieši laikā, kad manā dzīvē notikumi mutuļoja. Pieturējos pie apziņas – ja Lūijs Zamperini izturēja visus savas dzīves pārbaudījumus un nesalūza, es arī tikšu galā ar visiem dzīves pārbaudījumiem. Jā, varu paklupt, nokrist, bet neaizmirsīšu piecelties, nopurināties un doties tālāk ar augsti paceltu galvu un smaidu uz lūpām.

20161001224404-15296.jpg

Mēneša izskaņā izlasīju izdevniecības Zvaigzne ABC izdoto romānu Lisa Sī “Sniega Roze un slepenais vēdeklis”.

Ļoti interesanta un smaga grāmata par Ķīnas kultūru, nu shu (sieviešu slepeno rakstību), meiteņu un sieviešu skarbo likteni, skaistuma etaloniem, rituāliem un tradīcijām, mīlestību un pienākumu.

Sirds sažņaudzās, kad lasīju, kādām mocībām tika pakļautas mazās meitenes pēdu nosiešanas rituālā, lai iegūtu “zelta lilijas pēdas”. Briesmīgas netaisnības apziņa un skumjas pārņēma, kad lasīju par izturēšanos pret meitenēm dzimtajā ģimenē, par izturēšanos pret vedeklām vīra vecāku mājā, kā arī pret sievietēm, kurām pēdu nosiešanas procedūra bijusi neveiksmīga. Meitenes Ķīnā tika uzskatītas par nevērtīgām. Sievietes galvenais pienākums dzīvē bija rūpēties par apkārtējiem (gatavot ēst, uzkopt māju, darināt apģērbu u.c.), bet pats galvenais – dzemdēt dēlus, lai turpinātu dzimtu.

20161001224454-34030.jpg

Fotosēņošana

Mēneša vidū ar LosOjosVerdes devāmies fotosēņošanā uz Dabas muzeju. Interesanta un izglītojoša izstāde par Latvijas dabā sastopamajām sēnēm. Man nebija ne jausmas, ka Latvijā ir tika daudz interesantu sēņu veidu. Un vēl lielāks pārsteigums bija par ēdamo sēņu klāstu. No manis gan švaks sēņotājs arī pēc izstādes apmeklējuma, bet nekas – vismaz tā ir drošāk gan man, gan cilvēkiem, kuri ikdienā bauda manis gatavotos ēdienus. :D Lai nu kā, bet šī rudenīgā izstāde tiešām bija skaista, izglītojoša un uzjautrinoša – kārtīgi izsmējāmies par sēņu nosaukumiem un izskatu. Nākamgad noteikti apmeklē šo izstādi Dabas muzejā. Ir vērts!

Skaistuma stūrītis

Septembra kosmētikas jaunumos gribu izcelt divus produktus ādas kopšanai.

20161001224536-65455.jpg

Dove DermaSpa Goodness ķermeņa eļļa – šis produkts ir kā zelts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Ķermeņa eļļa atgādina šķidru zeltu, tā padara ādu zīdainu un mīkstu. Mikroskopiskie spīgulīši rada starojošas ādas efektu. Galvenais ir nepārcensties ar daudzumu, tad eļļa ātri iesūcas ādās, neatstājot traipus uz apģērba. Un smarža – tā ir vienkārši fantastiska! Iesaku!

20161001224556-68626.jpg

Mesoestetic Collagen 3600intensīvi kopjošs sejas krēms ar jūras kolagēnu - nostiprina ādu un padara to elastīgu, samazina ādas krunciņas un atjauno ādas apjomu. Krēmam ir viegla tekstūra, neuzmācīga un svaiga smarža. Tas ātri iesūcas ādā, padarot to samtaini maigu. Lielisks un acīmredzams ādas izlīdzināšanas efekts. Ļoti ērts dozators. Viens no pēdējā laikā labākajiem sejas krēmiem, kurus ir nācies izmēģināt. Iesaku!

20161001224637-97198.jpg

Vēderprieki

Mēneša prieks – manā Rimi bija parādījušās dzeltenās bietes. Iepirku labi daudz, lai pietiktu visam mēnesim. Tad nu dzeltenās bietes tika pievienotas gan zupām, gan sautējumiem, gan salātiem viegli marinētā veidā ar pekanriekstiem un sieru. Dzeltenajām bietēm ir viena milzīga priekšrocība – tās mizojot, neiekrāsojas rokas. Dzeltenās jeb zelta bietes lieliski garšo kopā ar sarkanajiem apelsīniem, āboliem, visdažādākajiem zaļumiem, sieriem un riekstiem. Garšīgi!

Dzīve ir kustībā!

Rudens pirmo mēnesi pavadīju kustībā. Sapratu, ka manam prātam tas ir nepieciešams, kā arī to novērtēja mans ķermenis. Mēneša laikā tika pievarēti 180km ar astīti. Skaidrs ir viens – oktobrī ir jāpērk jauni sporta apavi, lai palielinātu kilometrāžu. :D

Daudz tiek runāts par dzīves baltajām un melnajām svītrām. Es sapratu vienu – dzīves zebrai ir baltas svītras, melnas svītras un dibena caurums. Galvenais dzīves uzdevums ir kustēties uz priekšu un neiekrist tajā melnajā caurumā!

Tieši to tad arī gribu jums visām novēlēt oktobrī -

LAI KUSTĪGS RUDENS!

Linda

20161001225431-44132.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 5. oktobris 2016 12:53 rasas

dynasty.lv ;)

rasas 5. oktobris 2016 11:19

Un, kur Tu tos krēmus iegādājies?

Linduchy 3. oktobris 2016 12:56 hiperkeri

Tad tik gaidīsim tavu prezentieri ;) (Y)

Linduchy 3. oktobris 2016 12:55 VIT@

Jā, apkārt dīvainas enerģijas valda. Es to jūtu un redzu. Tā vien šķiet, kas par sviestu, ka sakrīt visas jezgas vienlaicīgi uz galvas...bet tad, hops, un uzspīd saulstariņš :)
Mans oktobris solās būt diiiiktiiiii darbīgs, bet es zinu, ka es varu :)

Ciao 3. oktobris 2016 10:40

Septembris bija ļoti mierīgs mēnesis. Kaut kas enerģijās ir tāds, lietas var neizdoties un vērst daudz ko par sliktu.. tamdēļ iesaka visiem būt mierīgiem. Taču oktobris gan ar visu mierīgumu, bet solās būt kulturāls :)

hiperkeri 2. oktobris 2016 14:36

:D:D:D:D ZEBRA!!!!!!!:D:D JĀ,spēcīgi vārdi:D
Es esmu pavadījusi septembri strādājot,slimojot un pie viena rakstveida prodžekta, kuru ceru jau drīzi pabeigt un tad te to noprezentēt:D Nē,tas nav blogs vai kas publisks,bet tas ir kas baigi noderīgs un ir interesanta štelle kā tāda:)

Linduchy 2. oktobris 2016 09:00 Kerstyna

Man šķiet, ka tieši šobrīd izbaudu dabas krāšņumu kā nekad iepriekš. Izteiktāk jūtu rudens smaržas, krāsas šķiet vēl košākas - viss ir tik skaists :)

Kerstyna 1. oktobris 2016 23:40

(Y) Par zebru labs :) Un Septembris tikpat krāšņs, kā kļavas šobrīd :)