Sejas ādas skaistumam un veselībai

Linduchy
Linduchy 10. septembris 2013 14:40
1505

Sejas āda ir spogulis mūsu dzīves veidam – ko mēs ēdam, kādā režīmā dzīvojam, kādas kaitīgas vielas lietojam utt.

Ir gaužām aplami domāt, ka var tusēt katru nakti, dzert alkoholu lielos daudzumos, smēķēt, lietot nesabalansētu pārtiku, bet tik zieķēt virsū dažādus krēmus un cerēt, ka tie būs brīnumlīdzeklis perfektai ādai. Muļķības, muļķības un vēlreiz muļķības!

Galvenais priekšnosacījums skaistai ādai (ne tikai sejas ādai, bet kopumā) ir ŪDENS! Tieši tā – nekas labāks un iedarbīgāks par tīru ūdeni nav izgudrots...un nemaz nevajag! Ja vien nevēlies, lai āda atgādinātu Sahāras tuksnesi – sausa un ieplaisājusi, ūdens ikdienā ir 100% nepieciešams gan iekšķīgi, gan ārēji.

Katru rītu ir jāsāk un katru vakaru ir jābeidz ar sejas nomazgāšanu ar vēsu ūdeni. Ziepes un visādas ķīmijas ir absolūti liekas. Pirmkārt ir vajadzīgs tīrs ūdens un tikai tad papildus vielas, ja nu galīgi nekā nevar bez tām iztikt – piemēram, dekoratīvās kosmētikas noņemšanai! Ja vēlēšanās īpaši palutināt savu ādu – sejas mazgāšana ar pienu (bet svarīgs nosacījums – tam ir jābūt īstam pienam, nevis pienveidīgam šķidrumam, kurus masveidā tirgo veikalos), kumelīšu vai piparmētru novārījumu.

Dienas laikā obligāti ir jādzer tīrs ūdens +/- 2l (kafijas, tējas, sulas, limonādes utt. neskaitās). Ūdens dzeršana pietiekošā apmērā labvēlīgi ietekmēs ne tikai ādas izskatu, bet pašsajūtu kopumā, tāpēc nedrīkst aizmirst padzerties!

Jau pēc kāda laika varēs manīt, ka  ādai ir vajadzīgs krietni mazāks daudzums zieķējamo, jo ūdens lieliski veic mitrināšanas funkciju.

Otrs svarīgs faktors skaistai ādai ir MIEGS! Regulāra neizgulēšanās un īgnums atspoguļojas sejas ādā. Pietiekama miega pozīciju ir diezgan grūti izpildīt mūsdienu saspringtajā dzīves režīmā. Bet tomēr, varbūt ir vērts apdomāt – vai miegam un atpūtai veltītais laiks ir pietiekams?

Runājot par visādiem zieķējamajiem – krēmiem, serumiem, losjoniem utt. utjp., derētu kritiski izvērtēt, vai tiešām to visu vajag. Jo īpaši,  ja zieķējamās vielas tūbiņas sastāvs ir gaužām ķīmisks un apšaubāms...vai vēl trakāk – nekad nav pievērsta uzmanība, kas ir krēma sastāvā, diendienā barojot savu ādu ar ķīmisko kokteili. Iespēju robežās labāk izvēlēties sejas kopšanas līdzekļus bez parabēniem, silikoniem un citiem līdzīgiem naftas produktiem.

Varu nomierināt lielās protestētājas, ka bio-eko ir baigi dārgi, jābrauc speciāli meklēt īpašos veikalos utt. – jāatcerās, ka dzīvē nav nekā dārgāka par veselību! Bez tam ir ļoti apsveicami, ka arī parasto veikalu tīkli (Drogas, Rimi utt.) savu sortimentu papildina ar mazāk-ķīmiskiem ādas kopšanas līdzekļiem...jā, protams, cenas šiem produktiem ir nedaudz augstākas, bet tās nav astronomiskas summas. Un galu galā, ne jau no cenas ir atkarīgs, vai līdzeklis ir labs – bieži vien ir nācies redzēt, ka krēmi ar ļoti ķīmisku sastāvu, ieskaitot visus parabēnus un silikonus, maksā dārgāk nekā bio-eko sērijas krēmi.

Visbeidzot – sejas ādas lutināšana ar pašgatavotām vai māla maskām, un skrubjiem. Tas nav jādara katru dienu, bet 1 vakaru nedēļā gan var rīkot sev skaistumkopšanas kūri.

Skrubjiem pamatsastāvā var ņemt medu, labu olīvveļļu, auzu pārslas vai labi izmērcētus kafijas biezumus, klāt pielikt citrona sulu. Mani favorītskrubji sastāv no kafijas biezumiem apvienojumā ar medu un samaltas auzu pārslas ar citrona sulu.

Sejas masku variācijas ir bezgala daudz, atkarībā no sezonas – ogu vai zaļumu putriņas ar vai bez krējuma/jogurta, māla maskas. Ziemas sezonā, kad āda paliek bālāka, tad ideāla ir rīvētu burkānu un olīveļļas maska. Vasaras sezonā nav jāizgudro jauns divritenis – saspaidītas zemenes, gurķis vai sablenderētas piparmētras, kliņģerītes vai kumelītes + olīveļļa vai medus.

Bet pats, pats galvenais – dzīvot harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi, priecāties par dzīvi un neīgņoties par katru sīkumu, censties atrast pozitīvo pat visdrūmākajās situācijās...un tad katru reizi, ieskatoties spogulī, Tevi tur sagaidīs laimīga, skaista un starojoša seja!

 

Blogu konkurss: Kā es rūpējos par sejas ādu

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 11. septembris 2013 12:52

Man uz galda stāv glāze un ūdens pudele - strādājot visu dienu pie kompja, neaizmirstu, ka tā pudele ir jāizdzer :)

vecsprofils 11. septembris 2013 12:04

Es pat aizgāju un izdzēru glāzi ūdens! (Y)

Kerstyna 10. septembris 2013 18:23

Tas iedvesmo pat mani - sliņķusliņķi :)(F)

nosiguldas 10. septembris 2013 15:19

:)par miegu piekrītu