Sargi savu nieru veselību!

lana23
lana23 15. marts 2012 00:00
851

Vēl nesen, taisot urīna analīzes, saskāros ar tādu situāciju, ka analīzēs uzrādījās kaut kas tāds, kas nav visai labi, bet paldies Dievam man tā bija viltus trauksme. Bet ko darīt, ja ir nieru iekaisums? 

Daktere pastāstīja man, kas bija par mainu, un pirmais ko viņa minēja- nieru iekaisums. Tapēc sāku lasīt vairāk informāciju par to, kas ir nieres, ko tās veic mūsu organismā un kā tās saudzēt. Gribēju padalīties ar Jums par iegūto informāciju, var būt noder.

Ja runājam par to, ko veic nieres, tad nieres piedalās organisma homeostāzes uzturēšanā jeb uztur patstāvīgu vielu maiņu. Nieres mūsu organismā uztur patstāvīgu jonu( kālija, nātrija, kalcija un fosfora) līdzvaru organismā. Nieres ir viens no svarīgākajiem orgāniem, kas piedalās asinspiediena regulācijā.

 Tagad daži ieteikumi, kas mazinās mūs no riska dabūt, kādu kaiti, kas skar nieres:

1.) Viena no svarīgākajiem ieteikumiem ir- daudz jādzer ūdens, jo tādā veidā nieres attīrās. Dienā būtu jāizdzer aptuveni divus litrus ūdens. Ja izdzeram pusotra litra ūdens, caur nierēm izdalās tikai aptuveni litrs.

2.) Uzturā būtu vēlams mazāk lietot sāli.

3.) Nesmēķēt. Smēķēšana veicina bojājumu asinsvadu sieniņās, bet asinsvadu tīkls nierēs ir ārkārtīgi plašs, smēķēšana var viecināt asinsvadu izgulsnēšanos.

4.) Ēst ar mēru.

5.) Ieteicams ēst dzērvenes, jo tās ir labs profilaktisks līdzeklis.

Šie ir tikai daži ieteikumi, bet ļoti svarīgi. Ikdienā reti kura no mums aizdomājas par savu veselību, jo vienmēr prāts aizņemts ar ko citu, bet kādreiz der tomēr ieklausīties sevī un savā organismā. Laicīgi aizejot pie ārsta, mēs varam izbēgt no lielām veselības problēmām. Par slimām nierēm var liecināt urīna krāsas maiņa, normāls urīns ir viegli iedzeltenā krāsā.

Saudzējam sevi un Dievs saudzēs mūs:)

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu saudzē savu nieru veselību?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 15. marts 2012 10:42

Jā, padomiņi tiešām labi...es arī dzeru daudz un daudz šķidrunma!

Ilze_Liekmane 15. marts 2012 08:19

Dzeru ūdeni :D