Sandis Dūšelis: kundalini joga un Ūdensvīra laikmets

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 11. novembris 2011 00:00
702

Kundalini jogas pasaulē valda divas teorijas par to, ar ko īpaša būs rītdiena – 11. novembris. Dažās hronikās rakstīts, ka tieši 11.11.2011. ir Ūdensvīra laikmeta sākums, citās – tā ir diena, kad palicis vēl aptuveni gads līdz pilnīgai laikmeta maiņai. Kā dzīvot Ūdensvīra laikmetā? Sieviešu Klubs jautā kundalini jogas pasniedzējam Sandim Dūšelim no izziņas, atjaunatnes un kultūras centra „Miervidi“.

 

 

 

Vieninieks, kas rītdienas datumā ir ļoti daudz reižu, numeroloģijā nozīmē sākumu. Divi vieninieki – 11 – dubultu sākumu. Rītdiena ir labvēlīga, lai uzsāktu jaunas lietas, jaunus darbus, jaunus projektus. 

 

Nav svarīgi, cik daudz informācijas top par Ūdensvīra laikmetu un kā par to runā, bet sabiedrība tiešām jūt – pārmaiņas notiek. Apzināti pievēršam uzmanību tam, kas notiek katrā cilvēkā un visā sabiedrībā kopumā. Informācijas aprite ir kļuvusi tik liela un intensīva! Reizēm informācijas ir tik daudz, ka cilvēks pats vairs uz savu loģiku nevar paļauties.

 

Tāpēc jogā valda viedoklis, ka jaunās tehnoloģijas, kuras mums sniedz iespēju maksimāli ātri iegūt informāciju, patiesībā rada stresu. Mūsu psihe un prāts ir pārlādēts ar informāciju. Ja iepriekšējā gadu tūkstotī sabiedrība cieta no mēra un malārijas, vēlāk medicīniski atrisinot šīs problēmas. Tad šobrīd sociālās izmaiņas līdz ar tehnoloģiju attīstību cilvēkos rada slimības, kurās dominē izsīkuma un izdegšanas sindroms. No mūsdienu cilvēka tiek prasīts visu laiku būt formā, bet ir liels risks iekļūt depresijā vai iegūt kādas sirds saslimšanas.

 

Mūsdienu cilvēks fiziski nenogāžas no kājām, sabiedrība arī masveidā neizmirst, bet cilvēkiem ir garīgi lielāki izaicinājumi. Ja esam pārguruši, ir grūti iet uz darbu, grūti pieņemt svarīgus lēmumus, mēs pat varam neadekvāti rīkoties.

 

Šī gada 11. novembris ir datums, kad jogas pasaule aicina rast iespēju ieklausīties sevī. Daudzas tradīcijas uzskata, ka tieši šajā dienā ir ļoti spēcīgas meditācijas. Tas ir laiks, kad ieteicams būt kopā ar saviem garīgajiem draugiem, ar cilvēkiem, kas tevi saprot. Darba devējiem iespējams nepatiks nākamais ieteikums, bet varbūt pat ir iespēja paņemt brīvdienu? Tad šo dienu pavadi pie dabas un kopā ar saviem patiesajiem draugiem.

 

Ko darīt, lai nesaslimtu ar izdegšanas sindromu?

 

„Stresa radītās kaites šobrīd ir jau ļoti izplatītas. Vienā dienā vai vienas meditācijas laikā nav iespējams problēmas atrisināt. Bet meditējot zīmīgos datumos nāk daudz spēcīgākas intuitīvās atklāsmes. Tomēr, lai tās atnāktu, vajadzīgs miers. Cik vien iespējams, jāizdara tā, lai nav aktīvi jāplāno savi ikdienas darbi. Lai nav aktīvi jāplāno par tagadni vai nākotni. Ja uzmanība vērsta ārējiem apstākļiem, nevar sadzirdēt intuitīvās atziņas,“ skaidro Sandis Dūšelis.

 

Ja 11. novembrī būs tava pirmā meditāciju pieredze, izmēģini šo Sanda Dūšeļa ieteiktu vienas minūtes elpas meditāciju.

 

Ērti apsēdies, turi taisnu muguru un lēni, lēni 20 sekunžu garumā ievelc elpu, tad uz 20 sekundēm elpu aizturi, bet pēc tam 20 sekundes lēni, lēni izpūt elpu. Šādi procesu var atkārtot 11 reizes. Tiesa, iesācējiem uzreiz izturēt 20 sekundes ir grūti. Vari sākt ar 10 sekunžu ieelpu, pauzi un izelpu un tad pakāpeniski sevi pieradini, laiku palielinot.

 

Kas tieši mainīsimies Ūdensvīra laikmetā?


„Ieteiktu iemācīties vērst mirkli uz momentu šeit un tagad. Ja līdz šim varēja uzlikt tādu kā masku un paslēpties, lai citi neredz, kāds esi patiesībā, informācijas piesātinātajā laikā izlikties vairs nebūs tik viegli. Cilvēki citādāk sāks raudzīties uz saviem darbiem. Darbi un darbu sekas pateiks to, kāds tu patiesībā esi, nevis to, ko stāsti vai kāds mēģini izlikties.

 

Jautājums tikai, kā mainīties tā, lai jau iepriekš varu sajust un paredzēt savas rīcības sekas? Kā mainīties, lai nebūtu tik impulsīvs un nerīkotos tā, kā mani kaitina? Kā sevi līdzsvarot? Atslēgas vārds ir labvēlība. Ja plānoju kādu projektu, man ir jāskatās, lai tas nes kādu labumu arī visai sabiedrībai, nevis tikai man vienam.

 

Ikdienas darbu var pat salīdzināt ar mūsu katra organismu. Akna vai niere taču nestrādā tikai savā labā, vai ne? Tā strādā, lai visam organismam būtu labi un ir labi arī pašiem orgāniem. Ja cieš viss organisms, ciešu arī es kā organisma daļa. Ja darbos plānojot projektus domāju, kā nopumpēt lielāko daļu sabiedrības labumu tikai sev, cieš sabiedrība un beigās ciešu arī es, kā sabiedrības daļa,“ ar praktiskiem piemēriem no dzīves pārmaiņas, ko nesīs Jaunais Laikmets, raksturo Sandis Dūšelis.

 

Viņš gan arī norāda, ka protams, būs cilvēki, kas turpinās dzīvot tāpat kā līdz šim. Nekas ārkārtējs jau ar viņiem nenotiks. Vienkārši – tāpat kā līdz šim, katram pēc nopelniem būs jāpiedzīvo savas rīcības sekas.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Vēlies uzzināt ko vairāk par Jauno laikmetu? Nāc uz Sieviešu Kluba semināru pie Andžeja Reitera jau 16. novembrī. Lai pieteiktos, spied šeit>>

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas pārdomas tevī raisa šī saruna ar Sandi Dūšeli?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies