Šai krāšņā naktī

LosOjosVerdes
LosOjosVerdes 13. decembris 2015 19:27
1179

Palaimējās tikt ielūgtai uz Jaungada ballīti? Super, apsveicu! Tas vien jau ir daudz, jo ticiet-daudzi to pavada mājās pie tv ekrāniem. Atzīšos, arī es šogad to pavadīšu mājās, fonā skanot visdažādākajiem raidījumiem. Sagaidīšu viesus, kas iepriekš nebūs pieteikušies. Kaut kā katru gadu kāds pamanās iebraukt. Tāpēc man vienmēr ir viss gatavs - gan spēles, ko spēlēt, gan svētku galds ar izsmalcinātiem ēdieniem, gan šampanietis un, protams, svētku tērps.

Šī gada pavadīšanai izvēlēšos tumši zilu kleitu, kas spīd kā zvaigžņota debess. Vai kā eglīšu virtene. Vai kā bērnu actiņas. Tumši zils nesīs cerību piepildīšanos. Un kam gan nav jaunas vēlmes un cerības, ieejot Jaunā gadā? Katru gadu Vecā gada pēdējās stundās rakstām vēstulīti sev, ko vēlētos piepildīt, izdarīt un panākt Jaunajā gadā. Un tad, kad pienācis Jaunais gads, izlasām iepriekšējā gadā rakstīto un izsveram, kas izdarīts, kas ne. Cik daudz esam paslinkojuši vai tieši otrādi-pārspējuši paši sevi. Tas ir labs veids, kā sevi piespiest izdarīt vairāk nākamajā gadā, jo vienmēr ir mazliet kauns par neizdarīto vecajā.

Jau pēdējos sešus gadus, kopš esam iepazinušies ar Spānijas vēsturi, kultūru, valodu, esam pārņēmuši arī tādu spāņu tradīciju kā 12 vīnogu ēšanu. Kad pulkstens sit pēdējās 12 sekundes pirms Jaunā gada iestāšanās, visi  mēģinām apēst pa vienai ogai uz katru sitienu. Ticiet-tas nav nedz viegli, nedz pirmajā reizē izdarāms:) Šo tradīciju Spānijā aizsāka karalis, un cilvēki tic, ka katra vīnoga, kas apēsta par katru no nākamā gada mēnešiem, nes veiksmi un sapņu piepildīšanos. 

Saēdušies tik daudz sapņu un domu, dodamies laukā, lai skatītu visapkārt citu iedzīvotāju sarīkotos salūtus. Ietinusies siltā mētelī, varam vērot patiesi krāšņus un grandiozus uzplaiksnījumus debesīs. Kad virs galvas līst visdažādāko krāsu ugunspuķes un lietus, tie atspoguļojas arī manos pērlīšu auskaros, liekot tiem zaigot un mainīt krāsu- gluži kā hameleonam. Un tas izdaiļo arī mani. Kaut nākamais Gads ir manējais, nav nekādas vēlmes sagaidīt to tik pat krāšņai un ugunīgai kā Viņš pats. Gribu ļaut Viņam būt galvenajam un noteicējam. Vismaz atnākot. Jo pēc tam jau es izdaiļošu Viņu!

P.S. Viss no Mosaic.

20151214200336-45974.jpg

Piedalies Ziemassvētku tērpu konkursā

20150813152918-75540.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 14. decembris 2015 10:56

Cik jauka ideja par vēstuļu rakstīšanu :) (Y)