Romantiska nedēļas nogale Mālpils muižā!

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 11. janvāris, 00:00:00
Romantiska nedēļas nogale Mālpils muižā!

Jau sen ar vīru gribējām pavadīt romantisku nedēļas nogali un tas mums izdevās pa visiem 100% Mālpils muižā. Neskatoties uz visai slapjajiem laika apstākļiem, Mālpils ne pārāk interesanto mazpilsētu, muiža tik tiešām ir sagatavota godam viesu uzņemšanai un tajā sev jauku atpūtu atradīs gan ģimenes ar bērniem, gan pārīši, kas vēlas nolīst skaistajos apartamentos un baudīt divvientulību.

{smallpic:1}

Luksuss numuriņos ir divas plašas istabas un vannasistaba ar vannu un svecēm

 

Kāpēc vērts doties uz Mālpils muižu pat slapdraņķī - tie ir greznie muižas apartamenti. Par salīdzinoši demokrātisku cenu iegūsi pieczvaigžņu cienīgu atpūtu. Tā kā esmu paceļojusi pa Eiropas luxus viesnīcām, tad varu teikt, ka šāda līmeņa numuriņi maksā sākot no 300 eiro, bet Mālpilī - luxus numurs maksās ap 80 latu. Turklāt, kas muižā man patika visvairāk - pie sienām karājas īsti mākslas darbi un arī restaurācijā, varēja redzēt, ka ir ieguldīts milzīgs darbs un rūpība.

{smallpic:2}

Ko darīt šādā muižā? Ziemā tiešām nekas cits neatliek, kā gulēt un ēst, ēst un gulēt, un justies kā muižkungu pārim! Restorāns ir fantastisks un apkalpošana ļoti laipna un sirsnīga. Neskatoties uz sākotnēji mulsinošo greznību, apkalpošana ir sirsnīga - jutāmies kā mājās, kur izpildīs jebkuras mūsu vēlmes.

{pic:5}

Lūk, šādi bagātīgi brokastu rati iebrauca mūsu numuriņā no rīta.

Lai gan pirmajā stāvā ir ļoti glauna ēdamzāle, mēs pasūtījām ēdienu numuriņā - un baudījām vienkārši fantastiskas brokastis, pusdienas un pat vakariņas, teju vai neizkāpjot no gultas. Katrs muižas numuriņš ir veidots ar savu stilu un raksturu - te ir Melnās dāmas, muižkundzes numurs, ir luksuss, jaunlaulāto, ģimenes un daudz demokrātiskākais mansarda. Katrs var izvēlēties savam makam un iespējām.

 

Mūsu luksuss bija liels un ļoti ērts. Patika, ka mēbeles radīja autentisku sajūtu, vienīgi televizorā varēja būt vairāk programmu, bet romantiskā divvientulībā var iztikt arī bez parastās TV kastes.Toties - ar Borisu Bērziņu pie sienas:)!

{pic:6}

Katru numuriņu, kā arī zāles un vestibilus rotā latviešu mākslas darbi

 

Mēs ieradāmies piektdienas vakarā un muižā līdz pat sestdienas vakaram nebija citu viesu - trīsstāvīgajā, milzīgajā, vēsturiskajā celtnē mēs bijām divi vien "muižkungi"! 

 

Dienas gaismā ap muižu paveras jauks skats un veco parku un dīķi. Iedomājos, ka vasarā šeit varētu svinēt grandiozas kāzas. Pati apkārtne Mālpils nav sevišķi jūsmaina - taču, iespējams, ka apkārtnē ir arī kādas ekskursijas vērtas vietas, jo muižas pakalpojumos bija arī tas.

 

Mēs noteikti brauksim atkal - vai nu divatā, vai ar bērniem vai draugiem, jo Latvijā patiešām ir skaistas, atrestaurētas muižas, kuru īpašnieki tās neslēpj, bet gan atver savas durvis ikvienam interesentam un dzīves baudītājam.

 

No Mālpils muižas vēstures:

Valsts nozīmes kultūras piemineklis, klasicisma laika muiža.

"Mālpils muižai, gluži kā cilvēkam, ir savs likteņstāsts, radītājs un dzīve..
1760. gadā celtā Mālpils muiža 1905.gada revolūcijas grautiņos tika nodedzināta, tāpat kā daudzas citas Latvijas kungu mājas. Tālaika muižas īpašnieks landrāts Aleksandrs fon Grote uzaicina izcilo baltvācu arhitektu Vilhelmu Bokslafu atjaunot nodedzināto Mālpils muižu. Projekta realizācija tiek pabeigta 1911.gadā un ēka iegūst tādu veidolu, kādu mēs to redzam šodien. 2008.gadā, Mālpils muižas 250 gadu jubilejas priekšvakarā, muiža piedzīvo savu kārtējo atdzimšanu."

 

Foto: www.malpilsmuiza.lv

un no personīgā arhīva