Rīga - Cesvaine...

Kerstyna
Kerstyna 4. jūnijs 2018 14:34
1595

Kāpēc Rīga - Cesvaine? 

Vienkārši tas bija maršruts , kurā es pārvietojos gandrīz katru nedēļu - šurpu -turpu.

Tā kā neesmu "ekrānlūrēšanas" fane, tad tās trīs stundas ko pavadīju ceļā veltīju lasīšanai. 

 Virzienā uz Rīgu mācību konspekti, virzienā no Rīgas daiļā literatūra, par ko arī būs stāsts. 

 Rīgas autoostā ir tāds ļoti kompakts grāmatu veikaliņš, ļoti labas bērnu grāmatiņas un visāda citāda literatūra. Cik noprotu, šajā veikaliņā nonāka arī grāmatas no "Valters&Rapa", kas kaut kādu iemeslu dēļ ir nocenotas. 

Es parasti grāmatas, kas mani ir ieinteresējušas "izgaidu", jo agrāk vai vēlāk cena mazinās.

Ir jau starpība 14--20 eiro vai 1,99-7,99 eiro? 

Nu lūk, tā nu iegādāju grāmatas lasīšanai ceļā cenu amplitūdā no 2-5 eiro. Par dažu grāmatu skaidrs, kāpēc viņa ir nocenota, par dažu nē. 

Tagad sīkāk par maniem ieguvumiem:

1. vietā  Laiena  Moriartrija "Lielie mazie meli", no sākuma kaitinoša grāmata, bet pēc tam aizraujoši, par skolas pirmās klases vecāku mikrokosmosu, sociumu, par vardarbību ģimenē, par pārspīlētām vērtībām. Un tad vēl es atradu seriālu ar tādu pašu nosaukumu "Big litle lies", kurā galvenās lomas tika atvēlētas Nikolai Kidmenai un Rīzai Vinterspūnai. Seriāls man patika un šeit nav spēkā  likums - "Ja esi lasījis - neskaties, ja esi skatījies  - nelasi"

2. vieta Meriana Kīza "Šarmantā vīrietī iemīleties nedrīkst"  Nu, šamais bija labs gabals, kā iekritu , tā gandrīz garām savai pieturai aizbraucu :D Stāsts par ko? Stāsts par šarmantu īru politiķi, patiesībā īstu draņķīti, sievietēm, kuras uz viņu bija uzrāvušās, sievieti, kuru viņš apprecēja, par sieviešu solidaritāti, jā atkal par vardarbības  daudzseju dabu. Laikam tas ir mūsdienu literatūras trends - apspēlēt vardarbību, bet man šī grāmata  patika.

3. vieta Anna Deivisa "Kaisles atspulgi" , izlasīju un sapratu, ka vajag arī "Kurpju karalieni " dabūt un izlasīt.  Darbība Anglijā, kad pasaule pamazām atgūstas no 1. Pasaules kara sekām, vienas kultūras aiziešana,  citas uzplaukšana, noslēpumi, liktenīgas tikšanās un šķiršanās, raiti lasāma grāmata, kas neprasa iedziļināšanos.

4. vieta  Džūda Devero "Negaidītais mantojums" , tā kā man patīk  šī autore ( ne visas grāmatas, bet pārsvarā jā) , varbūt būšu mazliet neobjektīva, bet  grāmata aizraujoša, ar Devero raksturīgiem mistikas ievijumiem. Rakstīts, ka grāmata ir viena no triloģijas "Nantakenas līgavas", bet nesapratu, kura šī grāmata ir- pirmā, otrā, pēdējā. Bet lasīju ar aizrautību.

5. vieta  Kristīna Doda "Rozā briljanta noslēpums".... Ak, pat tie 2 eiro  bija jau par daudz par šo grāmatu. Klišejiska, paredzama un bez nobeiguma. Kaut kas no dzimtu naida, kaut kas no Sausā likuma atbalsīm, čābīgi aprakstītas romantiskās ainas, pretenzijas uz ironisku humoru utt.  Bet man nepatika. 

Tas tā īsumā. Jā, grēkoju... pedējā laikā lasu daudz mazāk, bet īsti nebija laika, tagad jau esmu formā, pie gultas ir trīs grāmatas,  dažādās ielasīšanas stadijās un viss notiek. Esmu atgriezusies pie savām vecajām, labajām, mīļajām grāmatām. Eksperimentu laiks atsāksies ar jauno mācību gadu :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 5. jūnijs 2018 11:38 Kerstyna

Paldies! Nu, ar mani atgadījās tas, ko jau varēja paredzēt, ja strādā pie PC 18h, ziedojot arī brīvdienas, kuras organisms bija ieplānojis, bet saņēma aplauzienu (emo) Tāpēc nolēma man atriebties, sarīkojot piespiedu brīvdienas slimnīcā ar nejutīgu roku un ellīgām sāpēm (emo)

Kerstyna 4. jūnijs 2018 19:27 Linduchy

Lai nu kas ar Tevi būtu noticis - turies. Es arī lasīju par otro sezonu, šķiet , būs interesanti.

Kerstyna 4. jūnijs 2018 19:26 Shalako

Jā, arī tas seriāls ir tāds kaitinošs no sākuma un tad ievelkošs.

Linduchy 4. jūnijs 2018 17:31

(Y) Paldies par blogu! Es šobrīd arī lasu, lasu, lasu - gultas režīms. Tikai vēl nevaru uzrakstīt atsauksmes par izlasīto, jo nedrīkstu pārpūlēt roku. Bet kā tikko, tā uzreiz :)
Un seriāls tiešām bijs vienkārši izcils. 2019. gadā būs otrā sezona, jau gaidu ar nepacietību :)

Shalako 4. jūnijs 2018 16:17

Tu esi malacis, ka joprojām tik daudz lasi! Man patika Tavs grāmatu tops, to 1.nr es arī labprāt izlasīšu un arī noskatīšos seriālu :D