Reiz sensenos laikos....

Kerstyna
Kerstyna 22. jūnijs 2015 09:54
1405

Jautāsiet, kāpēc  bildē ūdrs , nevis gunskuri un vainagi?  Tāpēc, ka tas ir MANS Līgo stāsts.

 Nu jau daauudz gadus Jāņus pavadu darbā, un redzu Jāņu kreiso pusi, kur nekā jauka, skaista, pacilājoša un enerģētiski uzlādējoša nav.

 Stāsts nāk no manas jaunības....

Bijām nolēmuši, ka tas būs Līgo vakars un Jāņu rīts tikai mums, kaut kur prom no cilvēkiem, riepu dūmiem un iereibušiem Līgo!

Laiki jau bija tādi, ka varēja mierīgi apmesties kādā upes ielokā gleznā un neviens ar stroķi vai kvīšu grāmatiņu uzreiz virsū nekrita.

Par garu ievads?  Nekas.

Aizbraucām mēs uz nekurienes tālo kaktu,  upes ielokā, pilnīgā mierā un divvientulībā. Bija lielisks laiks, mēs bijām iemīlējušies, laimīgi. Pielasīju Jāņzāļu pušķus un vainagu noviju, mīļais mans iekārtoja dzīves telpu. Tas viss savijās ar  kaisles mirkļiem, jo viss visapkārt tik aicināja dzīvojiet, dzīvojiet, izdzīvojiet šo vakaru un nakti....

No mīlas vien pārtikt nevar, tāpēc pievērsāmies arī zemes lietām. Drīz vien  uz gunskura sāka cepties manis gādātais šašliks... bet tad mēs abi reizē sadzirdējām tādus kā plunkšķus no upes puses. Paskatāmies – un redzam, ka uz mums skatās ieinteresēts acu pāris. Pirmā mirklī  - bebrs, bet nē -  pie mums bija atpeldējis ūdrs! Vai nav lielisks vakars? Dabā satikt ūdri ne vienmēr  veicās. Viņš paskatās uz mums, ienirst , atkal iznirst, peld veidodams  lielākus un mazākus lokus, iznirst, atkal uz mums skatās... Mēs arī skatāmies elpu aizturējuši....  Tad es viņam pametu neceptās gaļas gabaliņu, no sākuma ūdrs atpeldēja nost no „tā kaut kā”, tad piepeldēja klāt, gaļas gabaliņš jau tā kā bija iegrimis ūdenī – paķēra to un apēda... Un tad piepeldēja  tuvāk krastam...   Nu jauki, ka manu kefīrā marinēto meistardarbu novērtē arī  kāds zvērs ..  Viss beidzās ar to, ka mums bija trešais viesis, viņš gandrīz, gandrīz iznāca krastā , tikai gaļa beidzās...

Mīlēties upes krastā bija diezgan aizraujoši, jo zinājām, ka mūs vēro  viens ziņkārīgs lūriķis. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Nikte 22. jūnijs 2015 17:09

(Y) Par to,ka tagad nekur nevar paslēpties no cilvēkiem,pilnīgi piekrītu :X

VesmaSk 22. jūnijs 2015 15:16

Šķiet, ka šašliks bija izdevies :D

Linduchy 22. jūnijs 2015 10:26

:D Re, trešais ne vienmēr ir lieks...pikantumam noder :D (Y)